k y ÖMÜG Koninklijke onderscheiding voor Frits Mostert Tijdens de bijeenkomst in het Reiscafé Vroeg voorjaar in Nieuwerkerkse stallen Valentijn knutselen Taizé in Ontmoetingscentrum Reis om de wereld HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 19 JANUARI 2011 19 Lintje voor Frits Mostert, bloemen voorFlennie Mostert-Ter Haar. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Hervormd Kerkelijk Centrum werd woens dag 12 januari, onder grote belangstelling, een Koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Frits Mostert. Burgemeester Gert-Jan Kats roemde de vele goede werken die decorandus sinds 1966 in binnen- en buitenland verricht. Mostert is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Door Marianne Fortuin De onderscheiding kwam als een volslagen verrassing voor Mostert Bij de komst van de burgemeester tijdens de jaarlijkse Unter-Karpa- tenavond, begon er een lampje te branden. De aanwezigheid van kin deren, kleinkinderen en andere fa milieleden bevestigde het vermoe den dat er iets bijzonders stond te gebeuren. Frits Mostert heeft zich van 1966 tot 1978 als diaken van de Flervormde Gemeente Nieuwerkerk aan den IJs sel ingezet. Hij maakte deel uit van de wijkkerkenraad en de Centrale Kerkenraad. Van 1980 tot 1992 was hij jeugdouderling en sinds 1993 is hij een bijzonder actief lid van de Unter-Karpatenwerkgroep van de kerk. Deze werkgroep geeft materi ele en geestelijke steun aan bewo ners van de provincie Karpatalja, de Unter-Karpaten, in Oekraïne. Mos tert draagt zorg voor het transport van de hulpgoederen en gaat regel matig op bezoek in het gebied. Op persoonlijke titel heeft hij een oud kolchozencomplex tot boerderij la ten verbouwen. Een zichtbaar aangedane Mostert: De lammetjes zullen meteen flesje bijgevoed worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het voorjaar is nog lang niet in aan tocht, maar de eerste jonge geitjes zijn er alweer. In de stal van Koos Hoogendoorn aan de Bermweg heeft een geit zaterdag 15 januari vier lammetjes geworpen. Hoogendoorn erkent dat het vroeg in het jaar is. "Meestal komen de lammetjes in februari of maart. Ge lukkig is het nu niet te koud, maar dat is vaak wel het geval, dus kiezen we normaal voor een later tijdstip om de bok te laten dekken. Deze geit kocht ik echter drachtig." Vier geitjes is veel voor de moeder, dus Hoogendoorn zal de komende tijd de lammetjes bij moeten voeden met een fles. De andere vier geiten van Hoogen doorn zijn nog drachtig en bevallen op zijn vroegst volgende maand. "Ik had gedacht en gehoopt dat dit mij nooit zou overkomen, zo in de belangstelling staan. Ik ben heel blij en dankbaar dat ik dit heb mogen doen. Mijn moeder zei altijd tegen me: 'Van geven word je niet armer.' Ik heb vroegtijdig kunnen stoppen en in dit werk veel tijd kunnen ste ken." Maarten Molenaar en Mieke de Boer van de werkgroep hebben in het diepste geheim de aanvraag voor de Koninklijke onderscheiding geregeld. Molenaar: "We wilden dit twee jaar geleden al organiseren, maar vanwege een reis naar Israël rond Koninginnedag hebben we het uitgesteld. Vorig jaar juni is de aan vraag definitief gedaan en nu kan deze terechte onderscheiding wor den uitgereikt." Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder begeleiding Cisca, Brenda, oma Cora en oma Dinie van het Vedj knutsel- team kunnen de kinderen woensdag 2 februari van 14.00 tot 16.00 uur in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk, snoep- potjes en waxinelichtjes in Valentijn thema beschilderen. De kosten be- dragen 2,50 euro. In verband met de beperkte ruimte worden ouders en verzorgers gevraagd niet te blijven, de kinderen zijn in goede handen en kunnen na afloop weer worden opge haald. Vooraf aanmelden, minimaal een week, is nodig in verband met de aanschaf van materialen en kan op 06-34625311 (geen voicemail/sms) of cisca.vedj@gmail.com. HetANBO reisprogramma wordt grondig bestudeerd Nieuwerkerk aan den IJssel - De ou derenbond ANBO maakte donder dag 13 januari tijdens het Reiscafé in dorpshuis De Batavier het pro gramma bekend voor het komende seizoen. Nadat de bezoekers via dia's een beeld hadden gekregen van de acti viteiten van 2010, maakte Ferdinand Brul de plannen voor het nieuwe seizoen bekend. Ook van de bestem ming van de komende zomervakan tie, Ootmarsum, werd een diapre sentatie getoond, waarna 37 van 48 aanwezigen zich alvast inschreven voor deze vakantie. ANBO programma 2011 Voor donderdag 24 februari staat om 14.00 uur een themamiddag op het programma over '18 manieren om gelukkig oud te worden'. De mid dag vindt plaats in de Meander aan de Boslaan 1 en begint om 14.00 uur. Op donderdag 9 maart vindt om 14.00 uur een Algemene Ledenver gadering plaats in de Meander, waar op donderdag 14 april om 14.00 uur ook de themamiddag 'Ik spoor' op het programma staat. Van de busexcursie op donderdag 26 mei zijn nog geen nadere details bekend. De zomervakantie in Ootmarsum staat gepland voor de week van maandag 27 juni tot en met vrijdag 1 juli, waarna op donderdag 18 au gustus vanaf 10.00 uur een reünie van de vakantiegangers plaatsvindt in de Batavier. Voor donderdag 8 september staat een mosseltocht per bus op het pro gramma. Op woensdag 19 oktober is er om 14.00 uur wederom een Algemene Ledenvergadering in de Meander. De data van de CultuurUitjes per trein en van de MuseumPlusBus worden later bekend gemaakt. Voor meer informatie: 0180-318097. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een dienst in de stijl van de oecume nische geloofsgemeenschap in het Franse Taizé vindt plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 op zondag 23 januari. Aanvang 17.00 uur. Zang, lezingen, gebed en stilte zorgen voor een meditatieve sfeer. Een gelegenheidskoor ondersteunt de zang van de in de regel niet zo in gewikkelde liederen. Na de viering is er koffie en thee, en gelegenheid tot napraten. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Mis schien ga ik in de toekomst nog een boek schrijven", zegt Ann Mandos eind augustus 2010 in het Hart van Holland. In het interview doet ze uit de doeken hoe het tot het pu bliceren van haar eerste boek 'De Challenge Cycle Check® Methodiek' gekomen is. Mandos pakt inderdaad door, want binnen een halfjaar is haar tweede boek verschenen: 'The Business ABC'. In het boek koppelt Mandos citaten van succesvolle mensen aan mooie foto's van interessante locaties. Mandos: "Hoewel dit boek in eerste instantie is geschreven en samen gesteld voor de zakenvrouw en man van nu, is het door zijn unieke reis- om-de-wereldinsteek zeker ook in teressant voor een breder publiek." Het negentig pagina's tellende boek Boek 2 van Ann Mandos. is verkrijgbaar bij boekhandel van Delft, bij managementboek.nl en via de website van de auteur: www.fromchallengetochange.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19