Tarzan gaat voor gezellige dag Marcel Drost wint Regio kampioenschap Libre 2e klasse SootjeVisch in finale Main River Zang Concours Meisjes A2 Nesselande kampioen Sinterklaasavond schaakvereniging Moerkapelle 20 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 19 JANUARI 2011 Gymnastiekvereniging viert 75-jarig bestaan Biljarten Volleybal Schaken Moerkapelle - Gymnastiekvereniging Tarzan bestaat 75 jaar. Om dat te vie ren vindt er zaterdag 22 januari een circusvoorstelling plaats in dorpshuis Op Moer. Voorzitter Yvonne Zwartenbroek en penningmeester José Matze ver tellen over het jubileum, de geschiedenis en het doqrstaan van een moeilijke tijd. Door Erwin van 't Hof De leden van Tarzan krijgen zaterdag een paar uur les, dan moeten ze het podium op. "Het is de bedoeling dat we met elkaar een circus opzetten. Er zijn uiteindelijk tien verschillende acts te bewonderen. "De leden zijn erg enthousiast," zegt Yvonne. "Ple zier staat voorop. De mensen moet het ook allemaal niet te serieus ne men." Voor de gelegenheid huurde de vereniging professionele begelei ders in die de leden snel de kneepjes van het circusvak gaan aanleren. De vereniging bestond 75 jaar ge leden uit 82 leden. "Het was toen meer een club voor volwassenen die wilden sporten. Daar was nog nauwelijks gelegenheidvoor in Moerkapelle, daarom werd Tarzan opgericht," vertelt Matze. "Nu heb ben we 236 leden. Waarvan hon derd volwassenen. We vinden het belangrijk dat kinderen in beweging blijven. We zijn dan ook erg trots op onze groep voor peuters." Tarzan is hoofdzakelijk een recreatieve ver eniging. "Maar als we echt talent zien dan willen we dat natuurlijk wel stimuleren en een kans geven", merkt Matze op. Zwart gat Tarzan heeft een moeilijke tijd ach ter de rug. "In augustus 2009 werd Ingrid Westerman ernstig ziek. Zij was de rode draad van de vereni ging," vertelt José. "Toen zij zich niet meer in kon zetten, vielen we even in een zwart gat." Het wegvallen van Westerman had ingrijpende ge volgen voor de club. "Voordat Ingrid weg ging hadden we meer dan 300 leden. Dat aantal gaan we niet snel meer bereiken. We moesten op zoek naar nieuwe leiding voor de gym- nastiekgroepen. Ik heb toen heel veel mensen gebeld maar niemand had de tijd of de kwalificaties om voor een groep te staan", aldus Matze. Het voorzitterschap valt Zwarten broek wel eens zwaar. "Soms word ik er wel gek van," geeft ze toe. "Het is net of je een klein bedrijf aan het runnen bent. We zijn nog steeds op zoek naar meer stabiliteit in de vereniging." De voorzitter merkt dat de tijden zijn veranderd. "Je ziet dat veel kinderen twee weken op de vereniging gaan en het dan weer voor gezien houden. Ook is er veel concurrentie van andere takken van sport. Vooral fitness is erg popu lair." "Dat vind ik erg jammer," zegt Matze. "Bij de fitness heb je bijna geen contact met jé medesporters, sporten moet ook een sociale bele ving zijn." "We krabbelen nu weer een beetje op, maar zijn er nog niet," aldus Zwartenbroek." We hebben nog een goede docent nodig." Beide dames hopen dat zaterdag een groot succes wordt. "Ik vind het wel spannend, of iedereen het wel leuk vindt", zegt Matze. Zwartenbroek: "Als je een dag als aankomende zaterdag be leeft, en allemaal blije gezichten ziet, dan weet je weer waar je het allemaal voor doet. Het bestuur van de vereniging heeft het ook heel gezellig met elkaar, dat is ook erg belangrijk." Matze doet zelf mee aan de circus voorstelling. "Ik ben benieuwd wat ik moet gaan doen. Het kan van al les zijn." Zwartenbroek is spreekstal- meester. "Ik hoop dat het goed gaat om voor al die mensen te spreken, ik ga mijn uiterste best doen." le dereen is uitgenodigd om te komen kijken naar de voorstelling die vanaf 15.00 uur plaatsvindt. "Laten we er met zijn allen een hele gezellige dag van maken", besluit Zwartenbroek hartelijk. Gymnastiekvereniging-Tarzan is op zoek naar docenten. Geïnteresseer den kunnen een mail sturen naar info@tarzan-moerkapelle.nl. Lekkerkerk/Moerkapelle - In biljartcafé 't Veerhuis is Marcel Drost van BV Moerkapelle zondag 16 januari kampioen geworden in de 2e klasse Libre klein van Regio West Nederland Zuid. Na twee moeizame winstpartijen op vrijdag volgden op zaterdag twee afgetekende zeges in 16 en 19 beurten. In de vijfde ronde werd in twaalf beurten verloren van Heinz Brand uit Zoetermeer, wat resul teerde in een tweede plaats in de tussenstand. Op zondag was eerst Peet Schippers uit Schiedam de tegenstander. Na een vroeg opge lopen achterstand van 18-45 was het toch Drost, die na een zware in haalrace aan het langste eind trok, 90-77 in 23 beurten. Concurrent Ip- Vai Ching liep ook tegen zijn eerste verliespartij op en zo gingen beiden met tien punten de laatste ronde in. Het iets betere moyenne van Drost had als voordeel dat hij ook bij een remise kampioen zou zijn. Na direct in de eerste beurt een serie van 20 te hebben gemaakt bouwde Drost zijn voorsprong gestaag uit om uit eindelijk de finish te bereiken met een 42-90 eindstand in 23 beurten. Met twaalf punten en een eind- moyenne van 4,03 mocht Drost zich laten huldigen als de terechte kam pioen. In het laatste weekend van februari mag hij nu deelnemen aan het Nederlands Kampioenschap te Rumpt. Rotterdam/Zevenhuizen - Viswij- venkoor SootjeVisch is een van de acht finalisten van het Main River Zang Concours, een zoektocht naar het beste shantykoor van Neder land. De finale wordt zaterdag 29 janu ari gehouden op evenementschip de Tourmalijn in Rotterdam. Voor het winnende koor is er de eer een jaar de titel 'Winnaar Main Ri ver Zang Concours' te kunnen voe ren. Daarnaast een wisselbeker en een feestelijke vaartocht voor de koorleden met de historische klipper Regina Jacoba. Yvonne Zwartenbroek en José Matze. Regiokampioen Marcel Drost. Moerkapelle - In dorpshuis Op Moer werd vrijdagavond weer 'gewoon' competitie geschaakt. Alhoewel, gewoon was het toch niet hele maal, verschillende spelers dachten dat het Sinterklaas was en gaven hun tegenstander gratis pionnetjes en stukken. Wouter Vroegindeweij gaf een stuk weg tegen Gerard van Ommeren. Dat moet je tegen Ge rard niet doen en het punt werd vervolgens al snel genoteerd. Ook Maarten Vroegindeweij deed ma teriaal in de aanbieding, dit keer was André Nieuwlaat de gelukkige en ook hij won de partij. Jesse van Elteren wist op de vierde zet al een pion te verspelen tegen Ron Droog. Laatstgenoemde maakte verde;r geen fout en trapte niet in de vele trucjes die er nog in zaten. Jan Blok liet de mogelijkheid voor Maarten Pilgram om een prachtige combi natie spelen en verloor zo zijn par tij. De dierenarts was hier behoor lijk mee in zijn nopjes, eindelijk zijn 'angstgegner' verslagen. De enige vrede werd getekend bij Ad Voer man tegen Freek Hofman. Freek speelt met zwart een taai systeem en Ad kwam er niet doorheen. Dit bewijst maar weer eens dat scha ken een lastig spelletje is en fou ten horen erbij. Maar waar verloren wordt zijn ook winnaars en met een mooie winstpartij op zijn tijd kan iedereen er weer tegenaan. Overige uitslagen: Sander Marijt- Wim Westerman 1-0, Jojanneke Weijermars-Frits van der Starre 1-0, Walter van den Berg-Jurrian van der Waal 0-1. Stand aan kop is ongewijzigd: 1. Gerard van Omme ren, 2. Hugo van Elteren, 3. Arrian de Bruijne Zevenhuizen - Voor de meiden van MA2 van volleybalvereniging 'Nes selande is een droom uitgekomen. Na een seizoen vol overwinningen, goede gesprekken en gezellige trai ningen haalden zij het kampioen schap binnen met een totaal van 15 punten, 25 sets voor en slechts 9 sets tegen. Komend seizoen komt MA2 uit in de 1e klasse A.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 20