Aan renovatie onderhevige Ambonwijk snel in de verkoop Zorgen om zorgvuldigheid renovatie JWF-gebouw in later stadium aan de beurt 24 HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 19 JANUARI 2011 ".v r.. "Cv.." s. De Ambonwijk wordt dit jaar gerenoveerd op kosten van de gemeente. Moordrecht - De commissie ruimte wil dat de woningen in de Ambonwijk zo snel mogelijk worden verkocht aan een woningbouwcorporatie. Hoewel het dinsdag 11 januari vooral moest gaan om goedkeuring voor een krediet van 6 miljoen euro voor groot onderhoud van de wijk, vonden de commissieleden vooral het feit dat de gemeente de huizen in beheer heeft wederom een punt van discussie. Mogelijk Hoewel het onderhoud halverwege dit jaar van start moet gaan, ziet de commissie dit niet als obstakel voorverkoop. Ed Diersmann (PvdA) merkte op dat het 'toch niet kon' om de wijk midden in een proces van renovatie af te geven, maar kreeg meteen van alle kanten het zelfde te horen: waarom niet? Ginus Aalderink (WD) bleef pes simistisch: "De verkoop moet zo snel mogelijk en het zit 'm in dat laatste woord: mogelijk." x Door Marianne Vermaat Het college van burgemeester en wethouders van de voormalige ge meente Moordrecht had in 2009 intensief overleg met partijen die de wijk konden opkopen. "Niemand was bereid om het geld op tafel te leggen voor de woningen onder de condities van de gemeente", meldde wethouder Rinus Bosman. Overigens is er nu overleg tussen een corporatie en de gemeente gaande, zo zei Bosman. Begroting Omdat de verkoop niet doorging, maar de huizen echt moeten wor den opgeknapt, is het de gemeente Zuidpias die nu voor deze opgave staat. Bosman: "We merken aan alles dat dit iets is wat de ge meente niet behoort te doen, maar een sociale organisatie. We zitten ook continu met twee petten op." Maarten van der Linden (Christe- nUnie/SGP: "Dit zien wij ook echt niet als de taak van de gemeente, er moet snel een overdracht ko men aan een sociale beheerder." Een bijkomend probleem is het benodigde krediet. "Omdat we destijds gesprekken voerden met woningbouwcorporaties, hebben we de renovatie ook niet begroot. De consequenties zullen nadruk kelijk in de begroting aanwezig zijn zodra de werkzaamheden zijn afgerond", aldus de wethouder. De commissie ging overigens vrijwel zonder discussie akkoord met het gevraagde krediet. Claudia Wolff (D66) vroeg zich af of niet ergens nog een potje met geld kon worden gevonden om het onderhoud van de wijk te fi nancieren. "Wellicht is er geld te vinden", reageerde Bosman, "maar dan kunnen we op andere terrei nen geen uitgaven doen." Geen optie dus, besloot de commissie daarop. Rob Ligthart stelde de vraag of het voorgestelde krediet toereikend is, waarop de wethouder kon melden dat dat het geval is en 'een klein beetje' ruimte is om tegenvallers op te vangen. Moordrecht - Nancy Uneputty, be woonster van een huis in de Am bonwijk - sprak tijdens de commis sievergadering haar zorgen uit over de kwaliteit van het op handen zijnde onderhoud. "De renovatie in de jaren tachtig is namelijk niet geheel vlekkeloos verlopen." Uneputty noemde daarbij enkele voorbeelden: leidingwerk dat 'le lijk' zichtbaar bleef en gipsplaten die op de bovenverdieping zijn geplaatst terwijl het riet erachter is blijven zitten en de isolatie van piepschuim tussen de muren vliegt de tuin in als het hard waait. "De riolering zou destijds ook.zijn ver nieuwd, maar het is huilen met de pet op", aldus Uneputty. "Mensen hebben stankoverlast, het borrelt en er zijn verstoppingen, verzak kingen en breuken. We bekijken de aankomende renovatie dan ook met argusogen." Daarbij vraagt Uneputty zich af wat er precies gaat gebeuren. "Er staat bij veel zaken 'indien nodig'. Maar kan het dan zo zijn dat de badka mer wordt vernieuwd maar het toi let niet, dus dat je met moderne en dertig jaar oude tegels zit? Dat ziet er niet uit." Bescheiden "Molukse mensen zijn vaak be scheiden en vragen niet snel om iets", sprak Uneputty de commis sieleden toe. "Hierdoor hebben ze ook veel zelf gedaan, bijvoorbeeld een douchekop vervangen of ka potte tegels. Er behoort periodiek onderhoud te zijn, maar ik heb daar nauwelijks iets van gezien. Ik heb een keer iemand op een dak zien staan en de voordeuren zijn twee keer van kleur veranderd." Aan het eind van het betoog ver zocht de inwoonster van de Am bonwijk om een derde onafhanke lijke partij, die het renovatieproces op de voet kan volgen. Wethouder Bosman kon daarop melden dat de begeleiding van de renovatie door een onafhankelijk bedrijf wordt gedaan, omdat de gemeente anders met drie petten op zou zitten. Daarnaast worden de bewoners geadviseerd door de Woonbond gedurende het proces. Moordrecht - Maarten van der Linden (ChristenUnie/SGP) stelde tijdens de commissiever gadering op 11 januari de vraag waarom het JWF-gebouw niet betrokken wordt bij de renova tie. "In hoeverre is het wel in the picture geweest en krijgt het gebouw nog aandacht? Want het heeft een belangrijke func tie." Wethouder Bosman be aamde dat het JWF-gebouw het hart van de wijk is en aan reno vatie toe is. "Maar we hebben afgesproken niet alles tegelij kertijd te doen in verband met de financiën. Dus we doen eerst de woningen en kijken daarna verder." De riolering wordt aangepakt, het JWF-gebouw (nog) met. i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 24