Concert in Raadzaal 'Moet ik het in twintig stukjes scheuren?' Bromfietser rijdt door na aanrijding Vrouwen van nu Lampion optocht Ruime overwinning in Papendrecht Bingo Zespunt Auto's gestolen bij inbraken Troef Vrouw Help, mijn kind wil niet lezen! Moet heel Moordrecht het weten? HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPLAS 19 JANUARI 2011 25 Regels voor geheimhouding binnen gemeente Schaken Mail redactie@hart-van-holland.nl Moordrecht - Op initiatief van Moordrecht Klassiek verzorgt het duo Sax Et Strix op zaterdag 29 ja nuari om 20.00 uur een concert in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Westeinde. Duo Sax £t Stix is opgericht in 2002 en wordt gevormd door Ramon Lormans op de marimba en Eva Grinsven op saxofoon. Sax Et Stix is steeds op zoek naar vernieuwend repertoire voor deze ongewone samenstelling en probeert een zo veelzijdig mogelijk beeld van saxo foon en slagwerk te geven, onder ander door gebruik van marimba en een uitgebreid slagwerkinstrumen tarium. De exposant bij dit concert is de plaatselijke beroepsfotograaf Frank Penders. Hij fotografeert graag mensen in hun natuurlijke omgeving of, met zijn bouwkun dige achtergrond, in de huizen en gebouwen waarin ze leven. De Zuid plas - De informatienota Geheimhouding heeft stof doen opwaaien. Mag een burger bijvoorbeeld zelfde keuze hebben of hij iets openbaar wil maken als daarmee de vuile was van de gemeente op straat komt te liggen? Dat was een van de vragen die werd gesteld bij bespreking van de nota woensdag 12 januari tijdens de commissie bestuur, financiën en beheer. toegang bedraagt 8,50 euro. Voor meer informatie: Moordrecht - Een 18-jarig scoo terbestuurster uit Rotterdam is dinsdag 11 januari tussen 8.30 en 9.20 uur aangereden door een nog onbekende bestuurder van een blauwe schakelbromfiets. Het meisje reed over de Middelweg ter hoogte van het spoor toen ze een bocht wilde maken en van achte ren werd aangetikt door de brom fietser. Het meisje verloor haar evenwicht en viel. De jongen, in het zwart gekleed en met zwarte helm, keek even achterom, maar reed via de rotonde door richting Gouda. Agenten zagen het meisje later staan naast haar scooter. Om dat zij last had van haar knie werd ze overgebracht naar het IJsselland Ziekenhuis in Capelle aan den IJs- sel. Getuigen wordt gevraagd zich te melden via 0900-8844. Duo Sax Et Stix. www.saxstix.nl en www.frankpenders.com. Moordrecht - De Oranjevereniging organiseert voor maandag 31 ja nuari, de verjaardag van Koningin Beatrix, een lampionoptocht. Deze gaat om 19.00 uur van start vanaf de Dorpskerk op het Kerkplein, onder begeleiding van muziek. Het eind punt is bij Garage 't Centrum, waar warme chocolade en een stroopwa fel klaarstaan. In het portaal van de kerk kan vooraf een lampion gekocht worden. Indien het te hard waait en regent gaat de tocht niet door. Een beslissing hierover wordt rond het middaguur genomen. maar meer een film met bijpassende muziek. Leden en niet-leden zijn welkom. De avond wordt gehouden in de Zespunt Molenlaan 1a. Aan vang 20.00, zaal open 19.30 uur, kosten 2,10 euro. Moordrecht - De heef en mevrouw Diersman presenteren op de eerste bijeenkomst in 2011 van Vrouwen van Nu afdeling Moordrecht een diapresentatie over Nieuw Zeeland. Niet zomaar een diapresentatie, Papendrecht/Moordrecht - De Moordrechtse schakers kwamen in de vierde ronde van de RSB competitie tegen hekkesluiter Papendrecht/Alblasserdam niet in de problemen. Remise werd overeengeko men in de partijen van Frank van de Pavoordt, Frank Visser, Léon Jacobse en Mick van den Berg. Winst was er voor Justin Jacobse, Pim te Lintelo, Fians Lodeweges en Ad Multem. Eindstand 2-6. Clubcompetitie Frank Visser en Léon Jacobse kwa men remise overeen, evenals Aad van den Berg en Leen Boonstra. Rien Duine had tegen Gerard van der Wouden niet zijn dag. Een foute manoeuvre kostte een stuk tegen twee pionnen en het vech ten tegen de bierkaai eindigde met het weggeven van een tweede stuk, wat wederom een winstpartij voor de voorzitter betekende. Sjaak in 't Veld had heel wat te stellen met het slechten van de verdedigingslinie van Frans Dubois. Hij wilde van re mise niet weten en ging zelfs door toen hij in het eindspel een pion achterkwam. Het doorzetten werd beloond want hij wist de partij als- Door Marianne Vermaat Wanneer mogen stukken van de ge meente in de openbaarheid worden besproken en wanneer moet een commissie of de gemeenteraad ach ter gesloten deuren debatteren? De nota Geheimhouding moet hier de antwoorden op geven. Ferry van Wij nen (Trots) vond de informatienota niet volledig en vroeg burgemeester Gert-Jan Kats om opheldering. Het presidium heeft ervoor geko zen dat de gemeenteraad volgens de WOB en de gemeentewet moet handelen. De belangrijkste zaken waarnaar moet worden gekeken voorafgaand aan bespreking zijn: persoonsgegevens, bedrijfs- en fa bricagegegevens die vertrouwelijk aan de overheid zijn medegedeeld, de eerbiediging van de persoonlijke levenssfeer (na belangenafweging) en de inhoud van documenten die de economische of financiële belan gen van onder andere de gemeente schaden (ook hier moet sprake zijn van belangenafweging). Vuile was Van Wijnen zei respect te hebben voor de bescherming van bepaalde gegevens, maar plaatste enkele kanttekeningen. "Als het gaat om een persoon, mag die persoon dan nog wel zelf de keuze maken of hij in de openbaarheid wil treden of niet? In 2010 werd dit argument namelijk gebruikt om de eigen vuile was binnen te houden." Voorts pleitte Van Wijnen voor openbaarheid van stukken als aan bestedingen eenmaal zijn gedaan. Hij vond daarin bijval van André Muller (SP). Van Wijnen: "Ik denk bijvoorbeeld aan Kleine Vink, ik vind dat wij verantwoording moeten af dragen voor gedane uitgaven." Burgemeester Gert-Jan Kats was voorzichtig met het openbaar ma ken van gemeentelijke uitgaven na aanbesteding. "Stel dat iemand zich dan opeens enorm bij de neus geno men voelt? En wij dragen hoe dan ook de verantwoordelijkheid voor de exploitatie. Zodra de raad ons krediet toekent, kunnen we aan de slag. Wanneer we buiten de gestelde kaders treden, komen we bij de raad terug. Er moet ook vertrouwen zijn dat het college doet wat het heeft beloofd." Vernietigen Rik van Woudenberg miste in de nota hoe hij van geheime stukken af moet komen. "Moet ik het in twin tig stukjes scheuren of mag ik het thuis in de prullenbak gooien?" Kats raadde hem aan de stukken op het gemeentehuis te brengen zodat de informatie daar vernietigd kan wor den. nog winnend af te sluiten. Hans Kortrijk won van Aad van der Meer en Pane Vink behaalde een punt tegen Ton van Smirren. De snelste partij van de avond kwam op naam te staan van Marten Evengroen, die won van Bastiaan Rietveld. Lotte van der Wouden wist moeizaam te winnen van Willem Schouten en Peter Koolmees trok aan het lang ste eind in de partij tegen Marian Schoonderwoerd. Jaap van Walsem won, in zijn eerste competitiewed strijd voor De IJssel, van Cor IJssel- stijn. In de ranglijst gaat Pim te Lintelo nog steeds aan kop, op de tweede plaats gevolgd door Hans Lodewe ges. Moordrecht-Twaalf ronden bingoën in De Zespunt aan de Molenlaan 1a. De bingoliefhebbers kunnen vrijdag 21 januari hun hart ophalen in ge bouw De Zespunt. Elke ronde vallen er drie prijzen. Aanvang 20.00 uur. Moordrecht - Anka Huijsmans en Ria Offerman zijn de winnaar van de vorige week gehouden bridge- bijeenkomst van damesbridgeclub Troef Vrouw. Zij behaalden 71.25%. Tweede werden Ank Rook en Chris tine de Kwaadsteniet met 61.46% en op de derde plaats eindigden Diny IJsselstijn en Fon Datema met 60%. Na zeven spelronden voeren Ank Rook en Gré Ramaker de lijst aan met 57.55%, gevolgd door Fien van der Panne en Mieke Peterse met 56.75% en Jo Hertog en Christine de Kwaadsteniet met 54.60%. Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij inbraken in Moordrecht en Nieuwerkerk werden in de nacht van donderdag 13 op vrijdag 14 ja nuari drie auto's buitgemaakt. Bij een woning aan de West Ringdijk in Moordrecht namen de dieven on der andere de auto mee. Rond 0.30 werd de woning afgesloten en gin gen de bewoners slapen. Rond 5.30 uur werd een bewoner wakker en ontdekte dat er was ingebroken. De politie werd gewaarschuwd en heeft de aangifte opgenomen. De auto, een zwarte Volkswagen Golf, staat gesignaleerd. In Nieuwerkerk werd tussen 0.00 en 8.00 uur ingebroken bij een woning aan de Seine. De inbrekers hebben twee auto's die voor de deur ston den gestolen. Het gaat om een grijze Audi en een zwarte Volkswagen Polo. De politie heeft een buurtonderzoek gedaan en aangifte van woningin braak opgenomen. Getuigen kunnen contact opnemen via 0900-8844 of Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Moordrecht - In de plaatselijke ves tiging van Bibliotheek de Groene Venen verzorgt. Inge van der Zwan op woensdag 26 januari om 19.30 uur een lezing over het thema 'Help, mijn kind wil niet lezen!' In haar functie van kinesioloog komt Van der Zwan in contact met kinderen die moeite hebben met lezen, leren en concentreren. Tijdens de lezing geeft zij informatie om kinderen in de basisschoolleeftijd te helpen le zen leuk te vinden. De toegang voor leden bedraagt 3,50 euro; niet leden betalen 5,- euro. Vooraf aanmelden is gewenst. Voor meer informatie en aanmelden: www.bibliotheekdegroenevenen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25