"Kunst brengt mensen met elkaar in gesprek" Kamermuziekavond Cheque voor Suriname Nationale Voorleesdagen Miss Maxi Butlercompetitie IJsselbridge De eerste lammetjes HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 19 JANUARI 2011 27 Kunstexpositie in woonzorgcentrum met als thema 'groei' Nieuwerkerk aan den IJssel - "Kunst brengt mensen met elkaar in gesprek. Je vindt het mooi of je vindt het niet mooi. Mensen praten daarover met elkaar. Dat is het mooie aan kunst." Dit zijn de woorden van Jan de Geus, mana gerrecreatie en welzijn van De Zellingen, een organisatie die hulp biedt op het gebied van zorg, wonen en welzijn in de omgeving van Nieuwerkerk. Hij opende zaterdag 15 januari de kunstexpositie in woonzorgcentrum De Me ander. Door Job van der Plicht De Meander is het splinternieuwe woonzorgcentrum van Nieuwerkerk. In september 2010 is het gebouw geopend en volgens De Geus had het gebouw verdere verfraaiing no dig. "We hadden ervoor kunnen kie zen om bij Ikea wat leuke spulletjes te kopen, maar we vonden het een leuk idee om kunstenaars te vragen hier hun kunst te exposeren," aldus De Geus. De kunst die in De Meander hangt is voor iedereen bedoeld. De Geus: "Bewoners kunnen hier rustig De expositie kan tot 1 april bezocht worden. rondkijken en raken met elkaar over de kunst in gesprek, maar er komen ook kunstliefhebbers of andere men sen die benieuwd zijn naar de wer ken." De kunstexpositie in De Meander is de eerste in een serie van vier expo sities. Voor de eerste expositie is voor het thema 'groei' gekozen. Aan de kunstwerken hebben zes kunstenaars gewerkt. De kunstenaars: Bart Be- lonje, Agnes den Hartogh, Irma Holt, Wilco van Hoogdalem, Gijsbert van Oosten en Elselien Taconis, kennen elkaar van Pinkst'Art, een kunstronde die georganiseerd wordt tijdens Pin- steren. "Deze kunstenaars hebben al lemaal een band met het onderwerp groei," zo zegt Agnes den Hartogh. "Er is onder andere voor dit thema gekozen omdat we allemaal nog in dit initiatief moeten groeien." Den Hartogh heeft kunstwerken ge maakt over kinderen in Afrika: "Ik heb in mijn werken eigenlijk herinnerin gen van mijzelf afgebeeld. Veel kin deren in Afrika zijn beschadigd. Als je ze diep in de ogen kijkt zie je dat. Ik heb geprobeerd die beschadiging weer te geven." Den Hartogh hoopt mensen met haar kunst te prikkelen. "Ik hoop dat mensen hierdoor wat verder gaan kijken. Ik reis al tien jaar met projecten over de hele wereld. Ik heb al veel waardevolle momenten meegemaakt, die momenten wil ik anderen ook laten beleven," zegt Den Hartogh. In De Meander zijn verschillende soorten kunstwerken te bezichtigen. Er hangen schilderijen, maar er staan ook beelden. "Mensen die de kunst willen kopen, kunnen contact op nemen met de kunstenaar," volgens organisator De Geus. De expositie is tot 1 april iedere dag toegankelijk. Daarna komen er andere exposities, met onder andere onderwerpen als 'constructie' en 'boek.' Nieuwerkerk aan den IJssel - In de aula van de Muziekschool vindt zaterdag 22 januari de jaarlijkse Kamermuziekavond plaats, waar amateurmusici een afwisselend pro gramma brengen, waarin de piano een belangrijke rol speelt. Naast een vaste kern van musici, die jaarlijks acte de présence geeft, treedt een Agnes den Hartogh: "Veel kinderen in Afrika zijn beschadigd. Ik heb gepro beerd die beschadiging weer te geven. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nationale Voorleesdagen, bedoeld om het voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen te bevorderen, vin den dit jaar plaats vanaf vandaag, woensdag 19 januari, tot en met zaterdag 79 januari. Centraal staat het prentenboek 'Fiet wil rennen'van Bibi Dumon Tak. Bij de peuterspeelzalen wordt da gelijks voorgelezen, maar tijdens de Voorleesdagen wordt dit gedaan door speciale gasten: burgemeester Kats,' voormalig wethouder Adri Vol der, bibliothecaris Annita van Vliet en politieagent de heer IJsselstein. Groepen 1 en 2 Alle kleutergroepen brengen met hun leerkracht een bezoek aan de Openbare Bibliotheek, waarbij ook hier het boek 'Fiet wil rennen' cen traal staat. Voorstelling Poppentheater 'Twiet, twiet, twiet' is de naam van de voorstelling van Poppenthea ter Dubbele Jan, gebaseerd op 'Fiet wil rennen'. De voorstelling vindt plaats in de Openbare Bibliotheek op woensdag 9 februari om 14.30 én om 15.30 uur en is bestemd voor kinderen in de leeftijd van drie tot zes jaar. In de voorverkoop bedraagt de toegang 2,- euro; op de dag van de voorstelling 3,- euro. Voor Nieuwerkerkertjes van drie tot en met £es jaar die zich de ko mende tijd inschrijven als lid van de Openbare Bibliotheek, ligt, zolang de voorraad strekt, een vingerpop petje van struisvogel Fiet klaar. Een lidmaatschap voor deze kinderen is gratis; men betaalt alleen 3,50 euro inschrijfgeld. Voor meer informatie: www.biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl. aantal ensembles deze avond voor het eerst op. De muziekavond be gint om 20.00 uur; deur open om 19.30 uur. De toegang is vrij, maar een kleine bijdrage in de kosten is welkom. Voor meer informatie: guusjosien@hetnet.nl of 06-20501491. De heer Verschoor is heel blij met de cheque voor Suriname. Nieuwerkerk aan den IJssel - De heer Verschoor ontving afgelopen week uit handen van een van de medewer kers van de Sinterklaascentrale een cheque ter waarde van 3.000,-euro. Sint en Piet bezochten in december de gemeente Zuidpias; tot twee- maal toe kwamen zij naar winkel centrum Reigerhof en er werden tevens talloze bezoekjes gebracht aan kinderen in Nieuwerkerk, Moor drecht, Nesselande, Zevenhuizen en Moerkapelle. De opbrengst is bestemd voor een schoolhulpproject in Suriname, waar de heer Verschoor zich, samen met een aantal andere vrijwilligers, voor inzet. Binnenkort wordt een zeecontainer vol schoolmeubilair verscheept. Deze verscheping kost 4.000,- euro. De cheque van de Sin terklaascentrale is een meer dan welkome aanvulling hierop. Angelique Dielissen wil Miss Maxi Nederland worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 23-jarige Angelique Dielissen is één van de 38 finalisten die kans maken op de titel 'Miss Maxi Nederland'. De halve finale van deze Miss-ver- kiezing, bestemd voor vrouwen met kledingmaat 46 tot 56, vindt plaats op zondag 30 januari in Maarssen. Dielissen is momenteel druk bezig met de voorbereidingen hiervoor, waaronder door een campagne op haar eigen website. Wie vindt dat Dielissen door moet naar de finale kan een stem op haar uitbrengen door een sms te sturen naar 3010 met als tekst 'GO MMNL 1'; 0,90 euro per ontvangen bericht. Meer dere keren stem kan ook. Dielissen doet aan de verkiezing mee onder het motto 'Droom niet je leven, maar leef je droom'. Voor meer in formatie: www.angelique.abq.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ab van Amerongen en Rein Janssen zijn woensdag 12 januari in de A-lijn op de eerste plaats geëindigd met een IMP van 39. Tweede werden Mari anne en Hans Ranft met 27 en Henk Böhne en André Lenderink eindigden op de derde plaats met 25. Kitty van Meurs en Maarten Boer werden eerste in de B-lijn met een IMP van 28, op de tweede plaats gevolgd door Elly Delwel en Patty Stuip met 26. Derde werden Anneke en Hans de Jong met 17. In de C-lijn eindigden Tonnie en Mary van Schaik op de eerste plaats met een IMP van 50; tweede werden Karei Hartlieb en Louis van de Wal met 44 en op de derde plaats ein digden Jackie van Bergen Henegou wen en Ada van der Linde met 38. Alice en Frits Groenewegen eindig den in de D-lijn op de eerste plaats met een IMP van 58. Tweede wer den Wennneke van Veldhuizen en Joke Verschoor met 34 en Jolande Boorsma en Trees Hoofman werden derde met 19. Op de vijfde speelavond van de butlercompetitie van de maandag avond, gespeeld op 17 januari, zijn in de A-lijn Herbert Berkhuysen en Karl Husmeijer winnaar geworden met een IMP van 69. Op de tweede plaats eindigden Liesbeth Smith en Jacqueline Voerman met 50 en derde werden jan de Jong en Rinus Scheele met 45. In de B-lijn deelden Joop en Rens Ranft én Jan Saers en Bep Schermer de eerste plaats meteen IMP van 62. Op de derde plaats eindigden Klaas Brondijk en Piet van Schaik met 37. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste lammetjes van 2011 zijn geboren. Op Landgoed Spijker aan de Westringdijk kwamen er midden januari twee ter wereld. Moeder en kinderen maken het goed.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27