Fiets »/d week W Wijkbewoners woest over ongelijke behandeling Dubbelexpositie in Orion Schrijfworkshop Write Now! Wij hebben winterhanden/ sets Ook kunnen wij voor de opslag zorgen. Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 BOVAG HART VAN HOLLAND NESSELANDE 19 JANUARI 2011 33 Zitting Raad van State Open Deur dienst Open Hof kerk Yoga na bevalling Theedoosje maken bij Kinderatelier Cursus Tuinieren Bridge in de Kristal Cargo oma fiets Den Haag/Nesselande - Heeft de gemeente Rotterdam bewoners van de l/l/o- terwijk in Nesselande juist geïnformeerd over bouwregels of niet? Over die vraag buigt de Raad van State zich na vele bezwaren, die door de bewoners zijn ingediend tegen de bouw van negen zogenoemde platformwoningen aan de Jannetje Merbiskade. De bewoners klaagden vrijdag 14 januari bij de Raad over ongelijke behandeling, die de gemeente zou hebben toegepast bij dit bouw project. De projectontwikkelaar zou daarbij zijn bevoordeeld ten opzichte van de eigenaren van de omliggende kavelwoningen, die aan veel strengere bouwregels moesten voldoen. Soepeler bouwregels voor de pro jectontwikkelaar, een lagere grond prijs en toestaan dat de bouwregels ook werden overtreden bij de plat formwoningen waren de belangrijk ste verwijten die de gemeente kreeg. En de gemeente zou niet hebben gezegd dat de bouwregels voor de ontwikkelaars soepeler zouden zijn. Sterker nog, door ambtenaren zou zelfs zijn toegezegd dat voor parti culieren en ontwikkelaars dezelfde bouwregels gelden. Daarom is het gelijkheidsbeginsel geschonden en om die reden zou het zogenoemde uitwerkingsplan voor de platform woningen moeten worden vernie tigd, aldus de bewoners. O to: |\OOS }~jot>é Zevenkamp - Bij Orion aan de Boy Edgarstraat is tot maandag 28 fe bruari een dubbelexpositie te be zichtigen van keramiek werkstukken van Ineke Robart en van foto's van Roos Hobé. Robart is overgestapt van de schil derkunst naar het maken van driedi mensionale objecten van keramiek. De veelal kleine objecten zijn hand- gevormd, soms met geboetseerde details. Ook verwerkt zij soms koper Regio - In de Open Hof kerk bij win kelcentrum 'De Hesseplaats' in Rot terdam-Ommoord wordt zondag 23 januari een Welkom Open Deur kerk dienst gehouden. Dr. C. M. van Loon uit Capelle aan den IJssel gaat voor in deze dienst met als thema 'Gods Ringtone'. Om 18.45 uur begint de samenzang, om 19.00 uur de dienst. Voor meer informatie: www.welkomopendeurdiensten- ommoord.nl. Flexibel Kritiek was er ook op de volgens een van de advocaten slinkse ma nier waarop de gemeente de bouw regels buiten het uitwerkingsplan heeft gelaten. Daardoor zijn die niet bindend in alle gevallen. Zo kan de gemeente per project flexibel met de bouwregels omgaan en weten de wijkbewoners niet goed welke projecten in de wijk nog mogelijk worden. Overigens kunnen de wijkbewoners de intussen vergevorderde bouw van de platformwoningen niet meer voorkomen. Ze hebben de bouwver gunning namelijk niet aangevochten en die is nu definitief goedgekeurd. Ook al zou het uitwerkingsplan sneuvelen, dan nog kan dit de bouw niet voorkomen. Volgens de gemeente zijn de bewo ners wel degelijk goed geïnformeerd over de bouwregels voor particuliere bouwkavels en projecten voor ont wikkelaars. "Dat staat allemaal in het informatieboek dat de kaveleige naren van de gemeente hebben ge kregen", aldus een gemeentewoord voerder. En dat er voor bewoners en ontwikkelaars andere bouwregels gelden, is volgens de gemeente niet meer dan logisch. Dat volgt juist uit het bestemmingsplan voor Nes selande dat voor de Waterwijk een grote variatie in bebouwing moge lijk maakt. De Raad van State doet over zes we ken uitspraak. Werk van Roos Hobé. en ijzerdraad in de objecten die bij voorbeeld vogels of vissen uitbeel den. Roos Hobé is allround fotograaf. Zij heeft zich gespecialiseerd in por tret-, thema- en photoshopfoto's, waarbij de mens centraal staat. Ook landschapsfotografie is een van haar passies. In 2009 ontving zij een in ternationale nominatie voor een van haar landschapsfoto's. Voor meer informatie: www.studio/buitenbeeld.nl. Nesselande - Een bevalling vergt veel van het vrouwenlichaam. Tijdens de cursus 'Yoga na de bevalling' leert men spieren te versterken en het lichaam weer in goede conditie te brengen. De cursus vindt plaats op de donderdagavond in De Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat. Meer informatie en aanmelden: 010- 2518988 of op werkdagen tussen 9.00 en 16.30 uur aan de balie van De Kristal aan de Cypruslaan 404. Schrijf je graag? Dan zijn wij op zoek naar jou! Als je nog steeds twijfelt of jouw teksten wel goed genoeg zijn om deel te nemen aan een schrijf wedstrijd dan is dit je kans. Write Now! organiseert in samenwerking met Kunstbende Zuid-Holland een gratis workshop. Auteur Elfie Tromp geeft je in 'Show, don't tell' gouden tips om je verhaal net dat beetje ex tra mee te geven. Kunstbende is de culturele talen tenwedstrijd voor jong creatief ta lent tussen de dertien en achttien jaar. De wedstrijd geeft je tijd op het podium om jouw eigen ding te doen, alles - maar dan ook alles - is geoorloofd. Je kunt aan de wed strijd deelnemen in acht catego rieën: Dans, DJ, Expo, Fashion, Film Et Animatie, Muziek, Theater Et Per formance en last but not least Taal. De voorronde van Kunstbende Zuid- Holland vindt plaats op 12 februari in Theater Zuidplein. Write Now! is met vijftien voor- Nesselande - Kinderen in de leef tijd van vier tot negen jaar kunnen woensdag 26 januari een theedoosje maken bij het Kinderatelier. De kin deren gaan van 13.30 tot 14.30 uur aan de slag in het Nesscafé in De Kristal aan de Cypruslaan 404. De kosten bedragen 2,- euro; vol is vol. Voor meer informatie: 010-2862760. Nesselande - Bij Stichting Buurt werk Alexander gaat donderdag 10 maart een cursus Tuinieren van start. De cursus omvat zes lessen, welke gegeven worden door Jacque line Veltman. Allerlei facetten van het tuinieren komen aan de orde als bodem, bemesting, planteisen, de tuinkalender, snoeien, plagen bestrijden en zaaien en stekken. De lessen vinden plaats in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988. ronden in Nederland en drie in Vlaanderen dé belangrijkste schrijf wedstrijd voor jongeren van het Nederlandse taalgebied. Schrijvers tussen achttien en 24 jaar kunnen hun inzendingen tot en met 14 fe bruari insturen. Of het nu gaat om een reisverhaal, een raptekst, poëzie of proza, alles is toegestaan. Elfie Tromp, afgestudeerd aan de Hogeschool voor de Kunsten, richting Writing for Performance, schrijft theaterscènes. In december verscheen haar eerste kinderboek Mémé en de dingen. In De Machinist in Rotterdam vertelt zij zaterdag 22 januari van 10.30 tot 12.30 uur deelnemers aan de workshop de fijne kneepjes van het 'Show, don't tell'- principe. Dé ma nier om een lezer te raken met je tekst. Voor informatie en aanmelden: info@writenow.nu of kunstbende@ passionatebulkboek.nl Nesselande - Zo'n twintig begin nende bridgers komen wekelijks op maandag bijeen in de Kristal. De spelers worden begeleid door een ervaren bridger. Belangstellenden kunnen zich melden op maandag voor 12.15 uur en/of een keer ter kennismaking meespelen. Voor meer informatie: 06- 41199751 (Harry Philip),aanmelden: 010-2862760. Aluminium frame. Incl. voor en -achterdrager. Van 299 voor slechts Dorpsstraat 103 - Tel: 0180-634788

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33