Stam en van Bon fietsen nog een jaar door Unity99 sterk vertegenwoordigd op EK junioren NieMo houdt aansluiting Veel pr's in verenigingscompetitie WSG NieMo blijkt lastige tegenstander Falix trefzeker Nieuwe outfit voor selectie TuMo HART VAN HOLLAND SPORT19 JANUARI 2011 39 Wielrennen Karate Waterpolo Zwemmen Waterpolo Voetbal Moordrecht - Danny Stam en Léon van Bon blijven komende winter nog deel uitmaken yan het zesdaagse peloton. Beide 38-jarige coureurs, vorige week nog de winnaars van de Rotterdamse zesdaagse, verlengen hun contract met AA Drink/Leontien. nl met een seizoen. Voor Stam betekent het zijn laatste verbintenis als renner; de Noord- Hollander zet in het voorjaar van 2012 een punt achter zijn carrière en stort zich dan volledig op het ploegleiderschap bij de formatie van Leontien Zijlaard-Van Moorsel. In die functie begint Stam dit voorjaar al, na afloop van de zesdaagsen. Van Bon weet nog niet hoe zijn toekomst er uitziet. Hij beslist later. Leontien en Michael Zijlaard zijn verheugd dat ze er zo snel zijn uitgekomen met de routiniers. "We hebben er alle vertrouwen in dat Danny en Léon ook in de winter van 2011 - 2012 nog hun mannetje staan. Aan de beleving mankeert niets, hebben we deze week weer kunnen consta teren. Stam begon ziek aan de zes daagse van Bremen, maar is blijven doorknokken. Aan Léon heeft hij een prima koppelgenoot", aldus ploeg leider Zijlaard. Nesselande - De selectie voor het EK junioren is bekend. Na een lange se lectieperiode zijn vier karateka's van Unity99 geselecteerd om Nederland te vertegenwoordigen op het EK, dat plaatsvindt in het weekend van 11 tot en met 13 februari in het Servische Podgorica. -21 jaar. Voor meer informatie: www.kbn.nl. In de klasse -16 jaar strijden Elmar van Kleef -57kg en Nick Gerrese -63kg om de Europese titel. Laury Vogelzang komt uit in de klasse -18 jaar in de gewichtsklasse +59kg waar zij internationaal het afgelo pen jaar vijf finales heeft gevochten. Ook de kata specialist van Unity99, Wouter, komt in actie op het EK. De regerend Nederlands kampioen bij de senioren komt uit in de klasse Nieuwerkerk aan den IJssel - De waterpolosters van WSG NieMo-Van Vliet hebben de aansluiting met de top van het klassement behouden. Door de nummer twee GZCDONK met 5-2 te verslaan, steeg de ploeg van coach San- der Boer naar de derde plaats op de ranglijst. NieMo had in het Polderbad een makkelijk middagje. Het gerouti neerde GZC DONK, met oud-inter nationals Hermine Perik en Lieneke van den Heuvel, speelde in een veel te laag tempo om het de ver dediging van de thuisclub lastig te maken. Bovendien was NieMo in de persoonlijke duels veel scherper. Maritza Hoes opende de score, Liza Neleman (2) en Vera Gouw tilden de stand naar 4-0. Net voor het einde van de derde periode pikte ook links- hander Paula Rompes haar goaltje mee. GZC DONK kwam drie minuten voor tijd nog op 5-1. NieMo werd er warm noch koud van en incasseerde ook de tweede Goudse treffer, vier seconden voor tijd, gelaten. Eind stand 5-2. Nieuwerkerk aan den IJssel - De waterpoloërs van 1NSG NieMo-Van Vliet hebben koploper AZC danig in het nauw gebracht. DeAlphense nummer één in de eerste klasse van het district ontsnapte aan puntverlies door in slotfase nog tweemaal te scoren: 9-8. Trainer/coach Sander Boer sprak van een 'pechwedstrijd'. "Het zat ons deze wedstrijd niet echt mee. Het vierde doelpunt van AZC werd wel geteld, maar de bal kwam te gen de paal. En zelf misten we een strafworp. We hadden minimaal een punt verdiend. Ook de spelers van AZC vonden dat zij gezwijnd heb ben. Zij complimenteerden ons ove rigens met ons goede spel." De startcombinatie van het Nieu- werkerkse Van Vliet/Barracuda en het Moordrechtse ORKA'97 miste in zwembad De Hoorn Gerrit van de Kamp en Stefan Milovanovic, maar vervanger André Kleijwegt liet een prima indruk achter. Dat gold ook voor Kevin Neleman, die door Boer is overgeheveld van het tweede naar het eerste team. "Ik was sowieso te vreden over het spel van het team. Jammer dat we in de slotfase in per sonele problemen kwamen." Met Jos van Tiel en Harold Fischer met drie persoonlijke fouten op de kant, maakte NieMo via Maurits Meeuwisse nog wel 8-7, maar was het slotakkoord van AZC, dat in de slotfase nog enkele hachelijke mo menten voor het eigen doel moest doorstaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - In een vriendschappelijk duel als warming-up voor de tweede helft van de competitie had Godwin Falix met twee treffers een groot aandeel in de 3-1 zege van Nieuwerkerk op het in de eerste klasse uitkomende Blauw Wit uit Amsterdam. Trainer Ronald Klinkenberg kon niet beschikken over Robert Boevé en Bas Akkermans die beiden een ope ratie aan de voet ondergingen. Ro bert Boevé ligt denkt aan het einde van deze maand weer aan te sluiten, Bas Akkermans zal wat langer tijd nodig hebben. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd, maar beiden wisten in het eerste half uur weinig uitgespeelde kansen te creëren. In de drieën dertigste minuut vond Remco Lan- gerveld met een precieze vrije trap het hoofd van Robert Visser die zijn ploeg op een 1-0 voorsprong zette. Na rust werd Blauw Wit sterker en kwam in de zevenenvijftigste mi nuut verdiend langszij. Beide ploe gen probeerden daarna de wedstrijd te beslissen. Nieuwerkerk was suc cesvol toen de Blauw Witdoelman een venijnig schot van Xander van der Veeke maar gedeeltelijk wist te verwerken. De terugspringende bal werd een prooi voor Godwin Falix die de 2-1 binnentikte. De treffer in de zevenentachtigste minuut was gezien het spelbeeld ietwat geflat teerd. Godwin Falix schoot van zo'n vijfentwintig meter diagonaal knap binnen. Zondag wacht de uitbeurt bij Sparta waar de ploeg voor het eerst de kop positie op de ranglijst zal gaan ver dedigen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zwemmers van Van Vliet Barracuda hebben zich tijdens de derde ronde van de verenigingscompetitie dit weekend in Veenendaal van hun beste kant laten zien. De spits werd afgebeten Iris en Merel Barendregt, Petra de Groot en Marijke Kommers die met de estafette 4x 200m vrije slag een eerste plaats behaalden. Denise Boereboom verbrak het oude clubrecord op de 50m vlinderslag met een mooie eindtijd van precies 30 seconden. De heren zwommen een zeer ver rassende 400m wisselslag, met per soonlijke records voor Mitchel Blom, Martijn Houweling, Marc van Rij en Niels Röder. Ook Giulia Rolloos en Saskia Kommers presteerden uitste kend op deze zware 400m wisselslag met mooie persoonlijke records. Topzwemmer van Van Vliet Barra cuda Kas Kop Jansen blonk uit op de 200m rugslag met een eindtijd van 2.13.95. Anshel Hofstede zwom een verrassend persoonlijk record op de 100m vlinderslag en samen met Remco Lopez op de 200m wis selslag. Floyd van Hoof zwom een mooi pr op de 100m rugslag en Wil lem Zorg en lan Minnigh zwommen een pr op de 200m schoolslag. Moordrecht - Dankzij een aantal sponsors kunnen de selectieteams van TuMo, Turnvereniging Moor drecht, aan de komende com petitiewedstrijden deelnemen in nieuwe trainingspakken. De pakken hebben de kleuren blauw en wit, de kleuren waarin TuMo al sinds 1962 te herkennen is. 1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39