Zuidpias Vrijwilligersmarkt in Dorpshuis op Moer op 18 maart Vrijwilligers zijn het cement van de gemeente Züidplas! Werkzaamheden Vrijheidslaan in Nieuwerkerk aan den IJssel Wat vond u van de dorpsavond? "De bak of de zak?" gemeente WERKEN AAN DE WEG 15 inwoners verrast met Iris-cheque Bouwplannen? Doe de vergunningcheck op www.omgevingsloket.nl WEEK Uitkomsten onderzoek afvalbeleid verzameld - HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 19 JANUARI 2011 "De bak of de zak, denkt u mee over afval? De gemeente Zuidpias heeft recent een nieuwe nota vrijwiltigersbeleid "Vrijwilligers onder steunen en waarderen" opgestetd. Binnenkort behandelt de gemeenteraad deze nota. Er wordt niet alleen stilgestaan bij het belang van het doen van vrijwilligerswerk, maar ook bij de waardering voor al die vormen van vrijwil ligerswerk die dagelijks op wat voor manier dan ook door velen in onze gemeente worden uitgevoerd. Het jaar 2011 is bovendien een speciaal jaar, omdat de Europese Commissie dit jaar heeft uitgeroepen tot Europees jaar van het vrijwilligerswerk. Reden genoeg om een vrijwilligersmarkt te organiseren waarin het vrijwilligerswerk in al zijn facetten onder de aandacht wordt gebracht. Op vrijdagavond 18 maart 2011 organiseert de gemeente vanaf 19.00 uur een vrijwilligersmarkt voor vrijwilligers/vrijwil ligersorganisaties in Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle. De vrijwilligersorganisaties zijn inmiddels voor deze vrijwilligersmarkt uit genodigd. Inwoners van de gemeente worden ook van harte uitgenodigd voor deze vrijwilli gersmarkt. Tijdens de markt kunnen organi saties zich presenteren. Aanmelden voor de Vrijwilligersprijzen Daarnaast wil de gemeente op deze avond haar dank uitspreken aan alle vrijwilligers in Zuidpias die belangeloos heel veel werk verrichten. Tijdens de Vrijwilligersmarkt worden vijf "Vrijwilligersprijzen" uitgereikt aan vrijwilligers/vrijwilligersorganisaties uit de Zuidplasdorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Ook u kunt kandidaten voordragen voor de vrijwilligersprijzen 2011. Download hiervoor het formulier op www.zuidplas.nl. Stuur dit vóór 5 februari 2011 ingevuld aan de gemeente terug:e afdeling Maatschappelijke Ontwikkeling t.a.v. Ingrid Bennis li.bennis0zuidplas.nlof Leo van Vliet ll.vanvliet0zuidplas.nl]. Stem op genomineerden voor Vrijwilligersprijzen In deze krant en op www.zuidplas.nl wordt een lijst van de meest genoemde nominaties voor de Vrijwilligersprijzen gepubliceerd. Inwoners van de gemeente Zuidpias kunnen hierop hun stem uitbrengen. Springkussen en Sutumuur De Vereniging van Nederlandse Gemeenten doet ook mee aan deze gebeurtenis met een zogenaamde promotour. Zo worden er een springkussen en een zogenaamde Sutu-muur (interactieve voetbalmuur) opgesteld. Tussen 17 januari en eind mei 2011 ver vangt de gemeente de riolering in de Vrijheidslaan en krijgt de weg tegelijkertijd een Duurzaam Veilige Verkeersinrichting. Het doorgaand verkeer is vanaf halverwege febru ari langere tijd gestremd. De gemeente gaat de riolering vervangen omdat deze 50 jaar oud is en gebreken begint te verto nen. Tegelijkertijd wordt de inrichting van de weg aangepast aan de eisen van Duurzaam Veilige Verkeersinrichting (DVV], Door de brede, geasfalteerde rijbaan rijden veel auto's harder dan de toege- c stane snelheid van 30 km/h. De Duurzaam Veilige inrichting bestaat uit het versmallen van A de rijbaan door parkeerha- vens aan te brengen, het vervangen van het asfalt door rode klinkers en het accentueren van de kruisingen met gele betonklinkers. Door vier grote bomen extra aan te planten versterken we de bomenrij en het lommerrijke karakter van de laan. k Bereikbaarheid Oude Dorp De kruising met de Schoolstraat/ Dreef/Dorpstraat blijft toegan- kelijk. Alleen in de meiva- kantie is deze kruising V afgesloten. Het Oude Dorp is dan bereikbaar via de Parallelweg Zuid en de Kerklaan. In december ontvingen zo'n 350 bezoekers van de dorpsavonden in 2010 een enquete. Ook hebben 1000 inwoners die niet op de dorpsavond kwamen een vragenlijst over de dorpsavonden ontvangen. Inmiddels zijn in totaal ruim 300 enquêtes teruggestuurd, een gemiddelde response van 24%. Dorpsdagen Het college heeft het afgelopen jaar tijdens de dorpsdagen.kennis gemaakt met alle dorpen van Zuidpias. Steeds één dorp in de gemeente Zuidpias stond centraal. Het college bezocht het dorp en ging in gesprek met de bewoners, instellingen en bedrijven. Enquête In de vragenlijst is uitgebreid gevraagd wat bezoekers van de dorpsavonden vonden. Aan niet-bezoekers is onder andere gevraagd naar de redenlen) waarom ze de dorpsavond niet bezochten. De resultaten van het onderzoek gebruiken we om de dorpsavonden in 2011 beter af te stemmen op de wensen en behoef ten van inwoners. In het voorjaar maken we via de website en gemeentepagina bekend wat het onderzoek heeft opgeleverd. Gefeliciteerd! Iedere 20ste inzender (via de papieren vragenlijst of het digitale formulier op de website] heeft inmiddels een Iris-cheque ontvangen. Deze personen zijn: de heer Vos, mevrouw Joke, de heer Fidder en mevrouw Loeve uit Moerkapelle. De heer Brok, de heer van den Borch en mevrouwvan Hattum uit Zevenhuizen. Mevrouw Albeda, de heer Poeze en de heer Nouwen uit Moordrecht. De heer Verduyn uit Oud Verlaat. Mevrouw Kramer Freher, mevrouw Carraco en de heer Stout uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Uiteraard bedanken we iedereen die meege werkt heeft aan de enquête voor hun bijdrage! In de maanden september tot en met november 2010 hebben de inwoners van Zuidpias meegedaan aan een onderzoek over het afval beleid in Zuidpias na 2012. De resultaten van de twee inspraak avonden (115 deelnemers], een online discussieplatform (27 deelnemers) en een brede online burgerpeiling (6.000 uitnodigingen; 1.311 deelnemers] zijn gebundeld in een rapport. Dit rapport is vanaf deze week te downloaden op www.zuidplas.nl. Vervolg De uitkomsten van dit rapport zijn het uitgangspunt voor een aantal scenario's voor het afvalbeleid. Deze scenario's worden de komende weken uitgewerkt. De gemeente raad kiest in de vergadering van 1 maart 2011 één van de scenario's uit. Dit scenario wordt vervolgens uitgewerkt tot definitief beleid.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5