Burgemeester burgert in Veertien zienswijzen op subsidiebeleid Groenewegbrug tijdelijk dicht Rijden onder invloed Raspoorten en rijbewijzen blijven in Nieuwerkerk HART VAN HOLLAND ZUIDPLA5 26 JANUARI 2011 1 Een duik in 'Ons Verleden', de historie van Moerkapelle en Zevenhuizen Zuidpias - De gemeente Zuidpias heeft veertien zienswijzen binnengekregen naaraanleiding van het nieuwe subsidiebeleid. De meeste reacties komen uit Zevenhuizen en Moerkapelle (acht). Dit komt onder andere doordat in de voormalige gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle gewerkt werd met een andere normsubsidie dan in de andere dorpen. Wethouder Jan Ver beek: "Zij kregen ongeacht de activi teit een vast bedrag." De invoering van het nieuwe beleid gaat tevens gepaard met bezuini gingen, wat inhoudt dat er keuzen moeten worden gemaakt en vereni gingen het waar mogelijk met min der zullen moeten doen. Verbeek geeft aan binnen twee we ken een gesprek te willen hebben gehad met de veertien organisaties. Het college van burgemeester en wethouders legt in februari een voorstel neer bij de commissie maat schappelijke ontwikkeling. Verbeek denkt echter dat er nog een aanvul lend gesprek nodig zal zijn en voor ziet een vervolg op de eerste verga dering in maart. Zovenhtilzorplan Nlauwekerk aan de IJesel ZovanKamp Omleidingen bij sluiting Groenewegbrug. Rotterdam/Zuidpias - De Groene wegbrug, die in het verlengde ligt van de Brandingdijk in Nesselande richting de N219, wordt afgesloten voor doorgaand verkeer van zater dag 26 februari tot en met vrijdag 15 april. Voetgangers, fietsers en bromfietsers kunnen gebruik blijven maken van de fietsbrug naast de Groenewegbrug. Zuidpias - De politie zag in de nacht van maandag 24 op dinsdag 25 janu ari rond half twee een voertuig rijden dat ze routinematig wilde controle ren. Op de Sluisdijk te Gouda werd het stopteken echter genegeerd, waarna de politie de achtervolging inzette. In Moordrecht reed de bestuurder, een 28-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel, de Weteringstraat in die doodlopend is. De bestuurder verliet de auto en ging er te voet vandoor. De politie wist hem te pakken te krij gen. De man bleek onder invloed van alcohol te verkeren en blies 385 ug/l. Het rijbewijs van de man kon niet worden ingevorderd, omdat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Tegen de man wordt zowel een pro ces verbaal opgemaakt voor het rij den onder invloed als voor het rijden zonder rijbewijs. Zuidpias - Officiële documenten, zoals paspoorten en rijbewijzen, zijn de ko mende jaren alleen verkrijgbaar op het gemeentehuis in Nieuwerkerk. Dat heeft wethouder Arjen Hazelebach gemeld tijdens een persconferentie op dinsdag 18 januari. Hazelebach zegt dat het te duur is om ervoor te zorgen dat dergelijke docu menten in alle dorpen kunnen wor den afgehaald. De wethouder kwam hierop na vragen een week eerder in de commissie bestuur, financiën en beheer. Trots op Nederland vroeg toen no9 °f het dan op zijn minst mogelijk is om aanvragen digitaal te kunnen doen bij het loket Werk en Inkomen, waarvan elk dorp er een heeft, maar ook hier volgde een negatief ant woord op. Het idee om informatie over de documenten te verstrekken bij de loketten in de dorpen wordt nader bekeken. Hazelebach: "Het is de vraag wat nut heeft, aangezien veel ook al op de site is te vinden." Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert de komende periode in. In de eerste maanden van het jaar maakt hij nader kennis met zijn ge meente Zuidpias. Daarvoor gaat hij wekelijks op pad met één van de 27 gemeenteraadsleden van Zuid plas. Zij hebben allerlei ideeën aangedragen om met hem kennis te maken. Daarbij nemen de raadsleden burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en reist Kats van het uiterste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar na tuur, speeltuinen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats verloopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plek ken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voelen. Vandaag deel 3: op stap met Peter Molenaar. Ook deze week rijd ik naar Zeven huizen, waar ik verwacht word door Peter Molenaar (Christen- Unie/SGP). Hij staat voor het pand waarin de stichting Oud-Zeven- huizen-Moerkapelle is gevestigd. Daarin huist een waar museum dat toepasselijk 'Ons Verleden' is ge noemd. Voordat de stichting in het pand aan de Tweemanspolder 15 in Zevenhuizen trok, was dit pand de voormalige showroom van Dekker keukens. Ik merk dat hier een grote betrokkenheid van een onderne mer is bij het verenigingsleven van zijn dorp. De stichting zou normaal gesproken nooit zo'n groot, mooi pand kunnen exploiteren. De heer Dekker ontmoeten we later deze middag. Peter Molenaar en ik nemen eerst de tijd om nader met elkaar kennis te maken. Peter is de zoon van een voormalige tuinder en werkzaam in de tuinderswereld. Al snel komt het gesprek op ruimtelijke orde ning. Onze mooie gemeente Zuid- plas staat de komende periode op ruimtelijke ordening veel ontwik kelingen te wachten. Zorgvuldig omgaan met onze schaarse ruimte is zijn persoonlijke drijfveer in poli tiek en bestuur. In de raad wil hij zich hard maken om onze mooie gemeente nog aantrekkelijker te maken. Mooi om iemand zijn pas sie achter het raadswerk te zien. Na dit persoonlijke gesprek schui ven even later de heren Van Lo- wijde en Melis aan. Zij zijn voor zitter en secretaris van de stichting Oud-Zeven huizen-Moerkapelle. Vol enthousiasme nemen zij mij vertellend mee in de geschiedenis. De rijke historie van Moerkapelle en Zevenhuizen (inclusief Oud Ver laat) komt in hoofdlijnen aan bod. Ik heb het gevoel dat de heren me hier probleemloos dagen over kun nen vertellen. Bij de koffie eet ik een heerlijk Moerkapels Meisje. Die kan ik iedereen in Zuidpias aanbe velen, een lekker authentiek koekje uit Moerkapelle, verkrijgbaar bij de bakker aldaar. Na de geschiedenis in vogelvlucht, laten Peter en ik ons rondleiden langs allerhande attributen die een link hebben met de historie van de dorpen. Het oudste voorwerp, een leren 'schoen' (vermoedelijk uit 1500) laat beelden herleven van turfstekers van toen. Ook zijn er veel voorwerpen van de voorma lige gemeenten, zoals platen van oude gemeentehuizen, foto's van gebrandschilderde ramen en oude stembussen. Prachtige dingen wor den hier bewaard. Wim Melis en Hans van Lowijde vertellen tijdens de rondleiding door het museum ook iets over de werkwijze en het werkgebied van de Stichting. Het museum is echt de moeite waard om te bekijken. Eigenlijk past hier een oproep voor alle Zuidplas- senaren, want dit 'Ons Verleden' is een must voor iedere inwoner. Ben je geïnteresseerd in je omgeving als inwoners van Zuidpias, dan moetje hier zeker eens een kijkje nemen. In elk geval zouden alle inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle deze kennismaking met hun geschiede nis aan moeten gaan. Op de eerste verdieping wacht de heer Dekker, zoon van de oprichter van Dekker keukens, geduldig zijn beurt af. Hij steunt de stichting niet alleen, hij maakt ook een eigen 'le venswerk'. Hij leidt ons enthousiast langs alles wat hij verzameld heeft over alle molens langs de Rotte (aan beide zijden). Dat zijn verza meling aanstekelijk werkt, blijkt uit het werk van een andere mo lenliefhebber die hier zijn bijdrage heeft geleverd. Alles bij elkaar is het een kastenvolle collectie met prenten, boeken en knipsels over molens. Fijn dat mensen zo begaan zijn met onze directe voorgeschie denis en zich zo inzetten om deze materialen bij elkaar te brengen en met anderen te delen. Na afloop van de rondleidingen hebben we nog nagepraat. Aan het einde krijgen Peter en ik het Jubileumboek van de stichting. Dit boek is vorig jaar uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig be staan. Ook krijg ik een prachtige prent van de polders Schieland en KrimperWaard en een aantal uit gaven van 'Verleden Tijdschrift' het kwartaalblad van de stichting. De ondertitel van dit blad is: "T geen men zoekt is te krijgen, maar dat men verwaarloost ontsnapt". En zo is het! Openingstijden 'Ons Verleden' Museum 'Ons Verleden' is ongeveer eenmaal per maand geopend. De toegang is vrij. Zaterdag 29 januari is het museum geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www.oudzevenhuizenmoerkapelle.nl. Meer weten over de dagelijkse be zigheden van de burgemeester van Zuidpias? Volg Gert-Jan Kats ook op Twitter via @gertjankats Prachtige dingen worden bewaard in 'Ons Verleden'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13