Meer dan scripts overhandigen, studeren en doen Muziek op zondag in La Baraque Blik op buitengebieden bij Historisch Centrum Glibberen en glijden op Zuideinde HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 26 JANUARI 2011 17 Margré 'Musical' van Gestel over RICH Zevenhuizen - De woorden 'Margré' en 'muziek' worden binnen Zevenhuizen in één adem uitgesproken. Momenteel wordt er in de musicalgroep van De Zeven Muzen hard getimmerd aan de nieuwe musical RICH. Margré van Ge stel is één van de docenten die de drie musicalgroepen - van jong naar oud - begeleiden. Door Pepijn de Groot "Ten tijde van het kinderkoor, de voorloper van de musicalgroep, wil den de kinderen meer dan zingen. In 2000 maakten we voor het eerst een musical." Inmiddels is er een wacht lijst voor de musicalgroep. Profes sionaliteit speelt een grote rol. "De eerste stap was de komst van een dramadocent. Vervolgens de dans: beweging was er wel, maar dans was niet onze specialiteit", aldus Van Gestel. Sinds vorig jaar heeft de musicalgroep vers bloed: Jetty Smit is de nieuwe dramadocent en Fabia Witkamp geeft dansles. "De kinderen zijn helemaal weg van de werkwijze van Fabia. Hiphop en breakdance hebben veel met spierkracht te ma ken, dat is voor die heren ook super. Vorig jaar voerden we een musical over Michael Jackson op. Dat leefde ook enorm onder de jeugd." School als spelbreker Wat ook leeft onder jongeren is de sleur van school, de grootste spel breker voor de musicalgroep. "In de brugklas hebben de kinderen soms negen uur les. Als ze het negende uur naar school moeten, kun je niet om kwart voor vijf in Swanla zijn", verklaart Van Gestel. Fluiswerk is het probleem niet. "De meesten doen zondagavond meer zodat er maan dag ruimte is voor de musical." Van Gestel hecht waarde aan mu sical in de educatie van kinderen. "Jongeren van de musicalgroep zijn met teksten leren bezig. Ze zijn zeker van zichzelf, ze leren goed articule ren. Op school is dat een pluspunt." Muziek en drama mogen volgens Van Gestel een grotere rol spelen in het onderwijs. "Van zingen word je ge zonder. Er is onderzoek naar gedaan. Als je een uur gezongen hebt, heb je meer antistoffen in je bloed. Zo heb je meer weerstand tegen virussen et cetera", betoogt Van Gestel. Europese première! "Meestal krijg je tips over musi cals. Zelf zoek je uiteraard ook tot je denkt: dit is het. RICH is van de zelfde componist als die van The Wave, de musical die we twee jaar geleden opvoerden. Die musical be viel ons heel goed. Op het internet kun je het script downloaden, je hoort de muziek en dan heb je zoiets van: YES!", aldus de omschrijving van Van Gestel over het 'ontdek ken' van musical. Wie denkt dat het vanaf daar a piece of cake is, komt bedrogen uit. Licenties verkrijgen, ellenlange mailcorrespondentie met de Canadese componist... "De mu sical is afgeleid van een Duits boek Van Gestel: "Zingen is gezond. genaamd Das verkauften Lachen. De vraag om een licentie ging richting Canada, later naar Duitsland en na circa twee maanden was de deal pas rond", vertelt Van Gestel over het proces. "De jongeren vonden: we zitten bijna allemaal in ons eindexa menjaar, volgend jaar studeren en dan kan het niet meer. Ze wilden zo graag nog een grote productie doen. Als je werkt en je er voor inzet kan dat." De jongeren zien nu ook wat er allemaal komt kijken bij de musical naast het repeteren. "Er komt meer bij kijken dan een script overhandi gen, studeren en doen." De wereld in het klein De componist Olaf Pyttlik is twee jaar geleden, ten tijde van The Wave, komen kijken. "De groep was toen enorm onder de indruk. Hij ook van ons trouwens", zegt Van Gestel met een glimlach. De hoop wordt gekoes terd dat de componist dit jaar weer komt kijken. Het is tenslotte een Europese première. "Er zit altijd een extra boodschap achter bij Pyttlik. Als je naar Mary Poppins gaat, tja... Wat moetje daarmee als jongere? Je wordt er niet wijzer van", zegt Van Gestel. De musical RICH is doorspekt met boodschappen voor jongeren. "Deze musical is eigenlijk de wereld in het klein die op een begrijpelijke manier op dat podium neergezet wordt." RICH wordt opgevoerd op 17 en 18 juni 2011. "Afhankelijk van het aantal verkochte kaarten komen er misschien twee extra voorstellin gen." Zevenhuizen - Elke eerste zondag van de maand wordt in La Baraque aan de Zuidplasweg een muziek- middag gehouden. Swinging Sunday Music organiseert deze middagen met jazz-, Boogie Woogie-, rock Et roll-, blues-, soul- en dansorkesten. Het programma begint steeds om 15.30 uur en gaat door 19.00 uur. De toegang is vrij. André Valkerings Boogie Woogie Band is zondag 6 februari te gast. Voor meer informatie: 0180-631041 swingingsundaymusic@kpnmail.nl. of www.labaraque.nl Zevenhuizen-Moerkapelle - In His torisch Centrum 'Ons Verleden' is de tentoonstelling 'Onze buitenge bieden door de jaren heen' te be zichtigen. De vele voorwerpen en de fotopanelen geven een beeld van hoe het er vroeger aan toeging in de buitengebieden, bijvoorbeeld op het gebied van recreëren en jagen. Ook is er aandacht voor bijvoorbeeld de inundatie, het onder water zet ten, van de Tweemanspolder in de Tweede Wereldoorlog. Vaste collectie Naast de speciale tentoonstelling is er de vaste collectie, zoals bij voorbeeld de oude landbouwge reedschappen, het echte Bruynzeel keukentje of de archeologische De inundatie van de Tweemanspolder tijdens de Tweede Wereldoorlog. vondsten, alsmede een verzameling spullen van de plaatselijke midden stand. Veel voorwerpen hebben een hoog 'o ja!-gehalte. Molenvrienden Op de bovenverdieping van het museum kan men de kruidendrank van de molenvrienden kopen; deze plaatselijke likeur is speciaal ont wikkeld voor de Vereniging Mo lenvrienden. Voorts kan men hier de tentoonstelling over de molens van Delfland bezichtigen en kunnen liefhebbers molenboeken en foto's aanschaffen. Openstelling Het Historisch Centrum Ons Ver leden en het museum Ons Molen verleden, gevestigd aan de Twee manspolder 15, zijn op zaterdag 29 januari geopend voor publiek van 13.30 tot 16.00 uur. Men kan dan tevens de genealogische werkgroep raadplegen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 06-53385372. Zevenhuizen - Het winterse weer blijft de automobilisten parten spelen. Twee wagens raakten in een slip op het Zuideinde op donderdag 20 en vrij dag 21 januari. Eén auto raakte te water, een busje bleef in de modderige kant steken. Beide voertuigen moesten met een takelwagen weer op de weg worden gezet.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17