Moeilijke editie groot dictee Nieuwerkerk Witgoed specialist Hersenstichting zoekt collectanten CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Gewoon even bellen!!! RIOOL VERSTOPT? editie: zuidpias 3 3 e jaargang Geen zak maar bak Fiet rent door Zuidpias Een duik in 'Ons Verleden' nummer 1423 Wethouder vecht voor Snelle Sluis januari 2011 I Atletiekvereniging voor Nesselande rat? bel: 0180-631206 Zevenhuizen reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen UW DROOMHUIS! 0180-332222 Ontsluiting Tweede Tochtweg onduidelijk Inloopavond Vrouwenkoor OVERAL EN ALTIJD WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL HOLLAND Pagina 9 Pagina 11 Pagina 13 Pagina 27 Pagina 30 Winnaar Marja Arkenbout: veertien fout. Nieuwerkerk aan den IJssei - Marja Arkenbout heeft de zesde edi tie van het Groot Nieuwerkerks Dictee gewonnen. De spellingswed strijd werd woensdag 19 januari gehouden in het Raadhuis aan het Raadhuisplein. Ruim veertig deelnemers braken hun hoofd over de in gewikkelde zinconstructies en woorden die de Nederlandse taal rijk is. Door Erwin van 't Hof Het dictee stond vanzelfsprekend vol met instinkers en lange ingewik kelde zinnen. Zo moeten er streepjes tussen ditjes-en-datjes, wordt ge- upgradede helemaal aan elkaar ge schreven en is millennialang natuur lijk gewoon één woord. Het maken van het dictee was geen makkelijke opgave, er ging dan ook een diepe zucht door de zaal toen iedereen zijn pen weer mocht neerleggen. Winnaar Arkenbout had veertien fout." Ik had me erg goed voorbe reid," zegt de Nieuwerkerkse. "Een paar weken voor het dictee begon ik U P WAN ADRICHEM moordrecht 0182 3 75823 06-53373931 -r— www.rioolservice-pvanadrichem.nl/ ZIE ONZE ADVERTENTIE IN DEZE KRANT bewust leest. Dan zie je wat er echt staat en neem je dat beter in je op." Arkenbout ging naar huis met een luxe editie van de Dikke van Dale. De tweede plek werd gedeeld door Luciënne Kruis, Christiaan Houkes en Marijke Nijboer, het drietal had 23 fout. Nijboer deed voor het eerst mee. "Ik was benieuwd hoe ik het er vanaf zou brengen, heb verder niet echt geoefend vooraf. In het dage lijks leven ben ik freelance-journa list dus ik hoopte dat ik het op zijn minst redelijk zou gaan doen." Lu ciënne Kruis wilde het ook gewoon een keer proberen. "Ik vind taal in teressant, heb zelf Duits gestudeerd dus ik dacht, waarom ook niet." Judith van Voorbergen van de literai re commissie van de Nieuwerkerkse Bibliotheek las het dictee voor. "Ik heb me volgens mij geen enkele keer versproken," zegt ze opgelucht. "Het is geweldig dat we het dictee dit jaar weer konden organiseren. We doen dit echt uit passie voor de Nederlandse taal. De volgende editie van het Groot Nieuwerkerks Dictee wordt pas over twee jaar gehouden. "We doen het ééns in de twee jaar want het is best een geregel om het allemaal voor elkaar te krijgen. Ik nodig iedereen nu al uit om mee te doen. Het is echt geweldig leuk!", besluit ze enthousiast. Moerkapelle/Moordrecht/Nieuwer- kerk aan den IJssei - De collecte van de Hersenstichting vindt plaats van maandag 31 januari tot zater dag 5 februari. De Hersenstichting zet zich in voor de ruim vier miljoen mensen meteen hersenaandoening, als hersenletsel, beroerte, demen tie, autisme, hersentumor, de ziekte van Parkinson en ADHD. Wie in de collecteweek twee uurtjes van zijn of haar tijd wil besteden aan dit goede doel, kan zich als collectant aanmelden; voor Nieuwerkerk via 0180-317911, voor Moordrecht via 06-22400370 en voor Moerkapelle via 06- 41184335. Kleine Vinkstraat 26 te Nieuwerkerk aan den IJssei Keurig onderhouden hoekwoning met verhoogde kapconstructie! www.vdpanne.nl Door Marianne Vermaat Nieuwerkerk aan den IJssei - De toekomst van de spoorwegover gang bij de Tweede Tochtweg blijft onduidelijk. De gemeente en ProRail zijn nog in overleg met elkaar, zo laat wethouder Arjen Hazelebach weten. Wat wel zeker is en blijft, is dat de huidige overgang verdwijnt. ProRail heeft besloten alle ge lijkvloerse overgangen te sluiten, wat ook gevolgen heeft voor de spoorwegovergang bij de Tweede Tochtweg. Eerder stelde het college van burgemeester en wethouders een verbinding tussen de Tweede Tochtweg en de Van Gennepweg voor, maar dit stuitte op zoveel be zwaren dat het college besloot an dere opties te onderzoeken. Prorail heeft haast met de aan passingen, zo weet Hazelebach. De verantwoordelijke wethouders Hazelebach en Van der Torn heb ben over een paar weken weer een gesprek met ProRail over plannen en voorwaarden bij het ombouwen van de spoorwegovergangen. "Tot die tijd kunnen we ons speelveld niet aangeven", aldus Van der Torn. Hazelebach: "Maar zodra dat wel kan, starten we het overleg met be trokkenen weer om de beste oplos sing te vinden." Nieuwerkerk aan den IJssei - Be langstellenden die graag willen zin gen in een koor kunnen een repeti tie bijwonen van het Nieuwerkerks Vrouwenkoor, dat voor donderdag 3 februari van 20.00 tot 22.00 uur een inloopavond organiseert. Op het repertoire van het koor, dat onder leiding staat van Frank van Winger den, staan zowel lichte als klassieke werken. De repetities vinden plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Voor meer in formatie: www.nieuwerkerksvrou- wenkoor.nl of 0180-316964.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 1