Fiets m week Klikken mag Gruitende Keijzerschool Moerkapelse met Joling op gevoelige plaat Lampionnenoptocht wordt piratenfeest Penningmeester Zeven Muzen in schijnwerpers Spetterende circusvoorstelling van Tarzan T0P1500 in Swania 249,= HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 26 JANUARI 2011 21 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Alpina Girlpower 24' terugtraprem/ velgrem voor. Van 309 voor slechts zsïcazzfezfeaz? Dorpsstraat 103 - Tel: 0180-634788 Zevenhuizen - 'Eindelijk weer een stapfeest in Zevenhuizen!' Zo brengt organisator Daan Swaibe het feest dat op zaterdag 19 maart in Swania gehouden wordt. Zevenhuizen - De lampionnenoptocht, welke jaarlijkse door de Stichting Oranje Zevenhuizen wordt georganiseerd ter ere van koningin Beatrix die op 31 januari haar verjaardag viert, vindt dit jaar plaats op zaterdag 29 januari en staat in het teken van piraten. Piratenbezoek In aanloop naar de optocht hebben de basisscholen vorige week bezoek gehad van Brit Brekebeen en Helena Hartedief, kapitein van de Piraten- academie. Brit wil heel graag piraat worden en moet daartoe een aantal opdrachten uitvoeren, waaronder het op de been brengen van een grote piratenbende tijdens de lam pionnen optocht. Brit en Helena zijn allebei present tijdens de lampionnenoptocht welke om 19.00 uur van start gaat vanaf Dorpshuis Swania. Brit hoopt dat alle kinderen uit Zevenhuizen met haar mee lopen en dat ze allemaal verkleed komen, zodat de optocht bestaat uit een bende piraten. Een jury beoordeelt welke kinderen het mooist verkleed zijn. Verzamelen bij het Dorpshuis vanaf 18.45 uur. Tocht vol verrassingen De deelnemers krijgen onderweg te maken met diverse verrassingen. Om de tocht extra sfeervol te maken, verzoekt de organisatie de bewoners die langs de route wonen, kaarsen of lichtsnoeren voor hun raam te hangen. De tocht eindigt rond 20.00 uur bij het Dorpshuis, waar choco lademelk klaar staat en waar tevens de prijsuitreiking plaatsvindt. Voor meer informatie en voor het bekijken van de route: www.oranjezevenhuizen.nl. Moerkapelle - Mariska 't Hout is gék op Gerard Joling. Drogisterijke ten Kruidvat trakteerde haar - sa men met een aantal andere fans - woensdag 19 januari op een meet- en-greet met de populaire zanger en presentator. Na een boottocht over het IJsselmeer naar Marken werden de dag afgesloten met een diner in het gezelschap van Joling. Het me morabele samenzijn werd vastge legd op de gevoelige plaat. Moerkapelle - Gymnastiekvereniging Tarzan heeft zaterdag 22 januari ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan een circusshow gegeven. De grote zaal van dorpshuis Op Moer was voor één dag gevuld met kleine acrobaten, goochelaars en jongleurs. Door Erwin van 't Hof "Het is een druk programma van daag voor de kinderen," zegt Yvonne Zwarteveld, voorzitter van de gym nastiekvereniging. "Ze waren hier om elf uur 's ochtends en moeten om drie uur 's middags al optreden." Tarzan heeft circus Tadaa opgetrom meld om ruim honderd jeugdige le den snel de kneepjes van het circus vak te leren. De voorzitter zelf doet niet mee. "Ik ga alleen aan het begin een praatje houden. Ik vind dat al spannend genoeg," zegt ze lachend. De jonge artiesten maken er een spetterende show van. Er is zelfs een trapezeact. De acrobaten hangen zonder angst ondersteboven in de touwen. Toeschouwers zijn in gro ten getale komen kijken. "Wat knap dat ze dat zo snel hebben geleerd," zegt één van hen terwijl ze vol be wondering naar een meisje kijkt die behendig op een grote bal over het podium rolt. Aan het eind van de voorstelling breekt er een daverend applaus los. Ook wethouder van sport Jan Verbeek nam een kijkje bij de jonge artiesten. "Vijfenzeventig jaar is echt een mijlpaal, wat ge weldig dat de club zo lang bestaat," zegt hij trots. Ingrid Westerman werd tot haar grote verassing tot erelid benoemd voor haar jarenlange inzet voor de vereniging. "Ik voel me zeer ver eerd, ik had dit echt niet verwacht." Westerman is al meer dan dertig jaar verbonden aan de vereniging. "Ik zie de jonge leden ook een beetje als mijn kinderen. De vereniging is mijn leven." Vanwege ziekte moest Westerman haar taken als gymnas- Schwalbe: "Het begon met Goud Et Nieuw 2011. Dit succes moest ver lengd worden. TOP staat voor Try- Out Party en 500 staat voor het aan tal beschikbare kaarten." Het feest is voor jong en oud, en, vindt Schwalbe: "Zevenhuizenaren mogen dit feest niet missen." Aavang 20.00 uur, entree 5,- euro. Een plek op de gastenlijst kan ge reserveerd worden door te mailen naar topvijfhonderd@gmail.com. Er is geen deurverkoop. De minimum leeftijd is 16 jaar. Joop Huson, links, en Henk de Koning. tiekdocente opgeven. "Het was een hele moeilijke keus voor mij of ik zou stoppen of niet. Uiteindelijk kwam ik tot de conclusie dat het beter zou zijn voor mijn herstel." Voorzitter Zwarteveld is blij dat de dag succesvol is verlopen. "Van te voren weetje nooit of alles wel goed gaat. Daar was ik best een beetje ge spannen over, maar op het moment dat de kinderen binnen kwamen, gingen ze gelijk enthousiast aan de slag. Ik vind het heel knap dat ze in een paar uur zo'n mooie show heb ben neergezet," aldus Zwarteveld. Gymnastiekvereniging Tarzan is op zoek naar docenten. Voor meer informatie: info@tarzan-moerkapelle.nl. Kleine acrobaten, goochelaars en jongleurs. Moerkapelle - Gruiten? Tja: een woord door de overheid verzonnen voor het eten van groente en fruit. De leerlingen van de Keijzerschool moeten er in ieder geval aan gelo ven: acht weken lang drie keer per week met z'n allen aan het 'gruit'. Het project omvat, naast het klas sikaal groente en fruit eten, les materiaal over gezonde voeding. Bananen, tomaten appels - on geschild - kwamen tot nu toe op tafel. Om zoveel mogelijk effect te bereiken wordt de ouders gevraagd ook op de andere dagen groente en fruit mee te geven. Niet alle leer lingen zijn even blij met het pro ject... Zevenhuizen - In La Baraque vond zaterdag 15 januari de nieuwjaarsreceptie van deZeven Muzen plaats. Voorzitter Joop Huson heette in, het bijzonder de aanwezigen van De Kleine Trompetter welkom, welke orkest inmiddels gefu seerd is met De Zeven Muzen. Naast het bespreken van de activi teiten die voor dit jaar op de agenda staan, werd ook nog teruggekeken naar het afgelopen jaar. Petra van Amerongen mocht een vrijwilligers- prijs in ontvangst nemen en tot zijn eigen verbazing, werd Henk de Ko ning, de penningmeester, ook nog in de schijnwerpers gezet voor zijn secure beheer van de financiën. vanaf 20.00

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21