I Duo Sax Et Strix Theater voor peuters en kleuters Moet heel Moordrecht het weten? ChristenUnie/SGP peilt mening Zuidpias in Moordrecht Lampionoptocht Wethouder vecht voor Snelle Sluis HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 26 JANUARI 2011 27 1 Mail redactie@hart-van-holland.nl i Een aantal kanttekeningen bij het beleid van de gemeente Zuidpias laat zich raden. Zo werd kritisch ge reageerd op het strooibeleid van de afgelopen maand. Ook gaf men aan dat de politie meer zichtbaar aan wezig moet zijn. Een ander punt waar Moordrechte naren minder goed over te spreken Kees van Oosterwijk en Maarten van der Linden lieten burgers aan het woord. vervolg van pagina 9 Wethouder Jan Verbeek opende woensdag 19 januari ook het lan delijke project BoekStart. Het eerste koffertje was daarbij bestemd voor de ouders van Marwa Ben Amar. BoekStart is een landelijk program ma dat het lezen met heel jonge kinderen wil bevorderen en ouders wil laten genieten van boeken. BoekStart gaat uit van de gedachte dat kinderen, die al op jonge leeftijd in aanraking komen met boeken een voorsprong (op school) ontwikkelen, waar ze hun hele leven voordeel van hebben. BoekStart is ontstaan naar voor beeld van het landelijke programma Bookstart in Groot-Brittannië. In Nederland richt BoekStart zich om te beginnen op ouders van baby's. Later zal het zich richten op kin deren vanaf één jaar. Hierbij speelt de openbare bibliotheek een actieve rol. De bibliotheek werkt samen met gemeente en consultatiebureau om ouders en kinderen vanaf het al lereerste begin met (het lezen van) boeken in aanraking te brengen. "We vinden het heel belangrijk dat kinderen in aanraking komen met boeken, en dat ouders hun kinderen voorlezen", sprak Verbeek. "Daar kan je niet vroeg genoeg mee beginnen. Ouders krijgen na de geboorte van Moordrecht-Op initiatief van Moor drecht Klassiek verzorgt het duo Sax ft Strix op zaterdag 29 januari om 20.00 uur een concert in de raadzaal van het voormalige gemeentehuis aan het Westeinde. Duo Sax Et Stix is opgericht in 2002 en wordt gevormd door Ramon Lor- mans op de marimba en Eva Grins- ven op saxofoon. Sax Et Stix is steeds op zoek naar vernieuwend repertoire voor deze ongewone samenstelling en probeert een zo veelzijdig moge hun kind een brief met een uitnodi ging om naar de bibliotheek te ko men. Het kind krijgt dan een gratis lidmaatschap voor een jaar. Dat zit in dit koffertje, met informatie en een cd met liedjes." Daarop bood hij, belangstellend gadegeslagen door de peuters, de ouders het kleine rode koffertje aan. De kleine Marwa sliep ondertussen rustig door. Een koffertje voor de kleine baby. lijk beeld van saxofoon en slagwerk te geven, onder ander door gebruik van marimba en een uitgebreid slagwerkinstrumentarium. De expo sant bij dit concert is de plaatselijke beroepsfotograaf Frank Penders. Hij fotografeert graag mensen in hun natuurlijke omgeving of, met zijn bouwkundige achtergrond, in de huizen en gebouwen waarin ze leven. De toegang bedraagt 10,00 euro. Voor meer informatie: www.saxstix. nl en www.frankpenders.com. Moordrecht - Wethouder Henk van der Torn wil vechten voor behoud van de oude Snelle Sluis. "De bin nenste sluis is erfgoed en we moe ten nadenken hoe we die kunnen behouden", aldus Van der Torn. "Ik weet nog niet hoe we het moeten doen, maar ik ga ervoor vechten." Daarbij noemt de wethouder de 1,2 miljoen euro die voor Zelling Blok was gereserveerd in het kader van "De binnenste sluis is erfgoed. project Hollandsche IJssel een optie. "Boekhoudkundig is het geld voor ons bestemd. Ik ga mijn best ervoor doen." De binnenste sluis ligt vlakbij de nu nog in gebruik zijnde Snelle Sluis, nabij het Abraham Kroesgemaal. Van der Torn: "Het is zaak er nu wat mee te doen want over tien jaar zakt de sluis in." Moordrecht - in het kader van de Nationale Voorleesdagen, welke nog duren tot zaterdag 29 januari, vindt op vrijdag 4 februari in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen, een theatervoorstelling plaats voorkinde ren in de leeftijd van nul tot zes jaar. Fiet wil rennen De voorstelling, verzorgd door Pop pentheater Dubbele Jan, is geba seerd op het boek 'Fiet wil rennen' van Bibi Dumon Tak. De voorstel ling begint om 15.30 uur en duurt circa veertig minuten. De toegang bedraagt in de voorverkoop 3,50 euro; op de dag zelf 5,- euro. Vooraf kaarten kopen of reserveren wordt aanbevolen want vol is vol. De bi bliotheek is gevestigd aan de Sport- laan 3b. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Duo Sax Et Stix. Moordrecht - De Oranjevereniging organiseert voor maandag 31 januari, de verjaardag van Koningin Beatrix, een lampionoptocht. Deze gaat om 19.00 uur van start vanaf de Dorpskerk op het Kerkplein, onder begeleiding van muziek. Route De optocht volgt de route Kerkplein, Oostbuurtstraat, Burg. Brandstraat, Molenlaan, Kerklaan, Middelweg, Land vóór Water, Reigerdreef, Zwa- nendreef, Kwikstaarthof, Scholek sterhof, Land voor Water, Middel weg, West Ringdijk. Het eindpunt is bij Garage 't Centrum, waar warme chocolade en een stroopwafel klaar staan. In het portaal van de kerk kan vanaf 18.30 uur een lampion ge kocht worden. Indien het te hard waait en regent gaat de tocht niet door. Een beslissing hierover wordt rond het middaguur genomen. Twitteren Het Oranjecomité heeft een twit- teraccount geopend, OranjeMoodr., waarop updates gepost worden, zodat belangstellenden ook op deze manier de tocht kunnen volgen. Voor meer informatie: www.moodrecht-oranje.nl. vatieplannen. Zoals bekend zullen de werkzaamheden na ruim driejaar voorbereiding nog dit jaar beginnen. "Ik ben blij om te horen dat er veel waardering is voor de wijze waarop dit proces tot nu toe verlopen is. Een compliment voor het college en dan men name voor wethouder Rinus Bosman", vindt Van der Linden. "De wijkbewoners zijn actief betrokken in de planvorming en goed op de hoogte gehouden en zien er naar uit dat hun woningen worden aange pakt. Het wordt tijd dat er gereno veerd gaat worden." Moordrecht - Het eerste fusiejaar wordt in Moordrecht positief beoordeeld. Dat menen raadslid Maarten van der Linden en steunfractieiid Kees van Oosterwijk van ChristenUnie/SGP nadat zij zaterdag 22 januari de straat op waren gegaan om te vragen hoe Moordrechtenaren het ervaren om nu on derdeel te zijn van de gemeente Zuid plas. De dienstverlening scoorde bij de ondervraging een ruime voldoende. Dat komt onder andere omdat er geen lange wachttijden meer aan de balie zijn. "Bewoners geven wel aan dat er nog meer zaken gedigita liseerd zouden kunnen worden. Ook willen inwoners graag een eigen lo ketfunctie terug; al is het maar voor een dag in de week. Dat zou al winst zijn", aldus Van der Linden. Er werden ook zorgen geuit, onder andere over het subsidiebeleid van de gemeente. Oosterwijk: "Er is be grip voor het feit dat er bezuinigd moet worden, maar veel activiteiten kunnen alleen met subsidie worden opgezet en zullen nu worden ge schrapt. Men noemt bijvoorbeeld het afbouwen van het muziekon derwijs." zijn, is de inzameling van plastic afval. Het is de laatste weken voor gekomen dat het plastic afval niet is opgehaald zonder dat dit vooraf is aangekondigd. Ambonwijk De christen-politici ondervroegen de Molukse inwoners over de reno-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27