"We hopen Nesselande te bieden waar om is gevraagd" Zingen in De Popgroep Workshop kleurenanalyse Kinderkledingbeurs Wet van Karma Kinderatelier Wij hebben winterhanden/ sets Spaans op vakantie Cursus Schilderen BOVAG iK Ook kunnen wij voor de opslag zorgen. Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 30 HART VAN HOLLAND NESSELANDE 26 JANUARI 2011 Nieuwe atletiekvereniging hoopt snel eigen accommodatie te krijgen Vanaf 382,- Mazda 2 HB 5 drs. Vanaf 417,- Vanaf 418,- j| Vanaf 449,- Vanaf 465,- VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Vanaf 47 5,- Nesselande - Na vier jaar is het dan eindelijk zover: Nesselande heeft zijn eigen atletiekvereniging. Lange tijd waren er veel mensen actief om het voor jonge kinderen mogelijk te ma ken verschillende onderdelen van at letiek te beoefenen. Sinds begin van het jaar is het officieel. Op 1 januari 2011 werd Trackstars Nesselande op gericht. Door Job van der Plicht Eva Spiering, voorzitter van de nieuwe atletiekvereniging, legt uit hoe het ooit is begonnen: "Er kwam vanuit deze wijk, Rotterdam Nes selande, maar ook vanuit andere wijken in de buurt, de vraag of het mogelijk was een atletiekvereniging binnen Nesselande op te richten. Rotterdam heeft twee atletiekver enigingen, maar men vond dat er ook een vereniging in de buurt moest komen." Dit bleek lastiger te reali seren dan verwacht. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) stemde niet zomaar in met de op richting van Trackstars Nesselande. Er zijn immers al twee atletiekver enigingen in Rotterdam. Spiering: "Om de oprichting toch te realiseren moesten we veertig handtekeningen op papier hebben staan, van mensen die de oprichting zouden ondersteu nen. Uiteindelijk is dit gelukt." De trainingen van Trackstars Nes selande zijn op woensdagmiddag en zaterdagochtend. Momenteel heeft Trackstars Nesselande nog geen eigen accommodatie. In de zomer wordt getraind op de parkeerplaats aan de Kretalaan. 's Winters is deze training in een gymzaal van de Bre- deschool, locatie Robert van 't Hof- fstraat. Elke week komen er één of twee kinderen bij. Spiering hoopt echter dat Trackstars Nesselande snel een eigen accom modatie krijgt: "Op dit moment zijn we aan het rondkijken of we ergens, iets kunnen huren, mogelijk dat we dit doen in samenwerking met een andere vereniging, omdat anders de kosten te hoog worden." De trainingen aan de kinderen wor den inmiddels vier jaar gegeven door een aantal enthousiaste vrijwilligers die bovendien gecertificeerd zijn om atletiektraining te geven. "Onder andere Meiinde Boland en Marco de Keizer geven de trainingen, maar ook mijn man, Peter Spiering, helpt Nesselande - Onder leiding van een echte zangeres een nummer zingen, of misschien wel solo op het podium staan? Zangers en zangeressen van zeven jaar en ouder die gek zijn op popmuziek en zelf graag zingen zijn welkom bij De Popgroep. Belang stellenden zijn welkom op dinsdag 15 februari. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of, op werkdagen tussen 9.00 en 16.30 uur aan de ba lie van De Kristal aan de Cypruslaan 404. Nesselande - In het voorjaar starten dag 8 en 15 februari van 19.00 tot de workshops kleurenanalyse in De 22.00 uur. Kristal aan de Cypruslaan 404. De Voor meer informatie en inschrijven: workshops worden gehouden dins- 010-2518988. Nesselande - In het tijdelijk gebouw van het Tangram, Kindcluster II, aan de Laan van Avant Garde, vindt za terdag 26 maart van 9.00 tot 13.00 uur een tweedehands kinderkleding beurs plaats waar men een ruime keuze kan maken uit voorjaars- en zomerkleding in de maten 56 tot 170. Gezien het zeer ruime aanbod is er ook later op de ochtend nog voldoende keus; eerst naar de sport wedstrijden van de kinderen is een mogelijkheid. Wil mee wil doen aan de beurs kan zich aanmelden via mirjam0906@ hotmail.com onder vermelding van 'jongenskleding' of 'meisjeskleding' en van de beschikbare maten. Er is plaats voor een beperkt aantal deel nemers. mee," zo zegt Spiering. Aan de trai ningen doen iedere week twintig tot dertig kinderen mee. Deze kinderen zijn tussen de vijf en vijftien jaar. "De buurt reageert heel positief op de oprichting van Trackstars Nesse lande," aldus Spiering, "we hebben flyers bezorgd bij woningen in de buurt en iedere week komen er één of twee nieuwe kinderen bij." Wedstrijden "Het voordeel van een officiële ver eniging, is dat we nu ook mee mo gen doen aan wedstrijden," zegt Spiering. "Ongeveer één keer per maand doen we mee aan zo'n wed strijd en iets meer dan de helft van de kinderen die komen trainen doet mee." Op de trainingen wordt er ge oefend op alle onderdelen van atle- Nesselande - In De Kristal wordt een workshop 'Wet van Karma' ge houden op de dinsdagen 12 en 19 april en 10 mei. De workshop is be doeld voor 'mensen met interesse in hoe de dingen in het leven ongezien worden georganiseerd en voor men sen die meer invloed willen uitoe fenen op een plezierig verloop van hun eigen leven en dat van anderen'. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988. Nesselande - Tijdens het kindera telier op woensdag 2 februari gaan de kids aan de slag om een 'bewe gend handje' te maken. Kinderen van vier tot en met negen jaar zijn welkom van 13.30 tot 14.30 uur in De Kristal aan de Cypruslaan 4Q4. De kosten voor deelname bedragen 2,- euro. tiek, die voor kinderen verantwoord zijn. Spiering: "Zonderde benodigde materialen kunnen we de kinderen natuurlijk niet laten discuswerpen of speerwerpen, maar we doen wel oefeningen om ze er op voor te be reiden." Op dit moment biedt Trackstars Nesselande alleen nog maar trai ningen aan voor kinderen, maar op den duur komen er ook trainingen voor volwassenen. "We zijn heel erg op zoek naar volwassenen, zij kun nen óns helpen op organisatorisch gebied, maar ze kunnen hier ook ko men trainen en meedoen met wed strijden," aldus Spiering, "we hopen zo steeds meer te groeien en een at letiekvereniging te bieden waar de wijk zelf om heeft gevraagd." Nesselande - In de Kristal gaat woensdag 2 februari een cursus 'Spaans op vakantie' van start. Voor meer informatie en aanmelden: 010- 2518988, www.curzusenzo.nl of bij de balie van De Kristal aan de Cy pruslaan 404. Nesselande - In De Knoop van de Brede School gaat donderdag 3 fe bruari een cursus Schilderen van start. Onder leiding van docent Frank Stoks leert men gaandeweg diverse technieken van het schilderen. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988, op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uur aan de balie van de Kristal aan de Cypruslaan 404 of op www.curzusenzo.nl. UW TREKHAKEN SPECIALIST! Seat Ibiza ill HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Bwj. juni 2003 Nissan Micro HB 3 drs. S. Bwj. feb. 2003 Citroen C4 HB 5 drs. 3 Bwj. juni 2004 Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 30