IDENTITEITSCRISIS VOLUME 1 In vijfjaar havo-diploma voor mavo-leerlingen Een verfrissende blik 32 HART VAN HOLLAND PEPTALK 26 JANUARI 2011 'Ben ik een rapper? Ben ik een journalist?' iURKISH PRUNES Door Pepijn de Groot Ik ben een rapper. Ik ben een journalist. Althans... Hoewel... Echter... Nouuuuu... Als kleine jongen was ik niet zo verzot op spelletjes. Het bracht niet het beste in mij naar bo ven. De harde kern van Tennisclub Zevenhuizen kan dat bevestigen, evenals tennissers uit de I regio. Toch was er één spel waar ik altijd in op kon gaan. De absurde titel 'Ben Ik Een Banaan' zal daar aan hebben bijgedragen. Spelers doen een haarband in, pakken blind een kaart en plaatsen die achter de haarband. Zo kunnen je medespelers zien welke kaart je hebt, maar I zelf zie je dat niet. Door middel van aftasten en vragen stellen moest je ontdekken wat er op je kaartje stond. Zou ik mijn eigen pasfoto achter de haarband hebben zitten, zou de vraag geen antwoord behoeven: Momenteel: geen van beide. Hikkend tegen een writer's block ben je weinig meer dan je eigen persoon. Vorige week was de film Napoleon Dynamite te zien. Napoleon is alles wat zijn naamgenoot weerde en niet uit wilde stralen. Hij vraagt zich af waar hij goed in is. Zijn gezichtsuitdrukking is als die van iemand die het leven strikt oppervlakkig bekijkt: er is geen greintje enthousiasme of wederkeer van zijn gelaat af te lezen. Omdat ik geen pet op heb is de gelijkenis met Napoleon Dynamite snel gemaakt. Ik staar voor me uit. De bolletjes in mijn lamp die voorheen sneuvelden om mysterieuze redenen zijn inmiddels vervangen. Mijn blik reikt dus verder dan eerst, waardoor ik zie dat ik de plumeau binnenkort eens door de inboedel moet trekken. Bovendien is mijn tweedelige encyclopedie over post koloniale literatuur (nooit ingekeken maar puur om interessant te doen aangeschaft) verschoven. Met schoonmaken kan het niet gebeurd zijn. Het schoonmaken zelf is im mers niet gebeurd. Alsnog zie ik niks. In het donker heb je soms een onzichtbaar web om je heen dat din gen opvangt. Voelsprieten die uitstaan en propjes inspiratie doorseinen. Dat bepaalt de stemming: bedenkelijk, ernstig, melig of hyperactief. Als je een slak aanraakt schie ten zijn ogen altijd terug in zijn lichaam. Bij mij is het ook gebeurd en het lot moet zich weer veilig voelen om de voelsprieten te lanceren en zich als een dotje kleefkruid in de Wereld der Ideeën te nestelen. Maar nu is alles ingevuld. Verbeelding is verdrongen door de man met het potlood die alles kleur en vorm gaf. Niet lang geleden sprak ik met een vriend over zijn liefde voor minimale muziek. De stroming is mijn speakers ontgaan. Hij zei: "Het is allemaal simpel. En kaal. Des te be ter kan je het zelf je stempel geven. Gebruik je fantasie bij die muziek." Ik heb alweer te veel papier bevlekt met inkt. Het is me weer gelukt al is het met een zure nasmaak. Vul zo min mogelijk in, laat zoveel mogelijk open. De toetsweken zijn inmiddels voor bij dus deze uitspraak heeft geen verstrek kende gevolgen. Nieuwerkerk-fCapelle aan den IJssel - Op het Comenius College gaat in augus tus de Nieuwe Comenius Mavo van start. Mavo-leerlingen kunnen dan in vijf jaar een havo-diploma halen, wat een tijdwinst van één jaar betekent. Pre-havo-route Op de vestigingen Nieuwerkerk en Lijstersingel start een pre-havo-rou- te, die de leerlingen na drie jaar de mogelijkheid biedt over te stappen naar havo-4. Deze leerlingen doen dan vijfjaar over het traject in plaats van de gebruikelijke zes. Driejaar in Nieuwerkerk Leerlingen die in augustus op de ves tiging Nieuwerkerk starten blijven tot en met leerjaar drie op deze ves tiging. Tot nu toe was dat de eerste twee jaar. Het voordeel is, dat zij min der vaak dan voorheen in een nieuw samengestelde groep komen. Het Comenius College houdt vrijdag 28 januari van 16.00 tot 21.00 uur een Open Dag op alle vestigingen. Voor meer informatie: www.comenius.nl. -- - - r Door Pepijn de Groot In elk mensenleven speelt muziek een rol. De een laat zijn/haar leven erdoor leiden, bij een ander sluimert het op de achtergrond. De geluidsdragers van muziek hebben een rappe ontwikkeling doorgemaakt: van lp via casette- bandjes naar cd's naar mp3's; met de nodige vertakkingen in de ontwikke ling. Momenteel zijn er veel bronnen waaruit muziek kan worden gehaald. Youtube, Spotify, Last.fm, oneindig. Wat gebruiken de panelleden voor hun muziek? En wat luisteren ze dan het liefst? Voor nieuwe muziek gebruikte ik al tijd LimeWire maar dat is nu verbo den. Ik vind het wel logisch, arties ten lopen veel inkomsten mislToch betaal ik nooit voor mijn muziek, dan vind ik het zonde van mijn geld. Elke keer een euro betalen voor een liedje, dan ben ik zo blut! Ik down load nu nummers via Youtube, dat gaat ook heel makkelijk. Het meest luister ik R£tB of hip-hop en het liefst heb ik de hele dag mijn mu ziek op. Kristina van der Molen (17 jaar) uit Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok vond zondag 23 januari de eerste editie van het game event 'the square eyes project'plaats. Het evenement werd geor ganiseerd door één van de stagiaires van Stichting Jeugdwerk Zuidpias, Roan de Vogel uit Moordrecht, student Cultureel Maatschappelijke Vorming aan de hogeschool Utrecht. Om 13.00 uur arriveerden de eerste gameliefhebbers om deze middag hun 'skills te showen'. De gamers hadden een uitgebreid scala aan spel computers tot hun beschikking; van de allereerste Nintendo tot de laat ste generatie consoles. Na een aantal testrondjes werd overgegaan tot het serieuzere werk en om 14.00 uur ging een aantal toernooien van start. Met klamme handen werd geprobeerd de tegenstander uit te schakelen. Grote winnaar werd Dinand Mulder, die in de meeste games als overwinnaar uit de bus kwam. De meeste gamers zijn vast van plan, tijdens de volgende editie van het game event, Dinand van de troon te stoten. 'Vierkante ogen'aan het eind van de middag. Ray van Lint (13 jaar) uit Boskoop Ik luister graag naar muziek, meestal nummers uit de top 20. Vaak raadpleeg ik het via YouTube. Ik downloadde mijn muziek eerst vanaf Limewire omdat ik dat mak kelijk vond. Toen werd Limewire af geschaft... Dus ging ik downloaden met iets van MP3 Converter tot ik een iPod kreeg, dat werkte niet he lemaal met die nummers van MP3- Converter. Ik betaal liever niet voor muziek van iTunes. Kaylee Ramman (16 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel Ik ben opgegroeid met rapmuziek, artiesten waar ik van jongs af aan naar heb geluisterd zijn Dr. Dre en 2Pac. Veel mensen vinden het on waarschijnlijk dat ik naar dit soort muziek luister, maar daar geef ik niets om. De muziek waar je naar luistert, maakt je deels tot de per soon die je nu bent. Ik download best veel muziek, want ik heb geen geld om alles te kopen, al zou ik het wel willen. Ik heb veel muziek om dat 'mijn muzieksmaak nogal een uitbreiding onderging naarmate de jaren verstreken. Ondanks alles za ik altijd blijven luisteren naar de artiesten van 'Aftermath Entertain ment'. Net zoals vroeger.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 32