LEERLINGEN GOUD5E WAARDEN BEKIJKEN T OP VAKANTIE EMfPMMMmMTiïLaïm Twaalfjarige stagiaire bij Exposion streetdance ^ice4Aje/tdz&r\/ e&y\/ ^j/te^vvve/ie/ Nieuwe mbo-opleidingen Food en Design DJ WOUTER OP FRISFEEST Kroegavond - 1 HART VAN HOLLAND PEPTALK 26 JANUARI 2011 33 Spieken bij repetities musicalgroep Zevenhuizen - De enkeling die op deze maandagmiddag dorpshuis Swanla be treedt, wordt toegezongen door kinderstemmen. De zogenaamde Guidonische iettergrepen 'do-re-mi' galmen door de gangen. De groep jongeren, die later begint, druppelt langzaam binnen. "Heb je een nieuwe jas?" Door Pepijn de Groot Nadat de jongeren hun school- en weekendactiviteiten met elkaar heb ben doorgenomen, stromen de kleine kinderen door naar een andere ruim te. Zangdocente Margré van Gestel neemt de liedjes van de musical door met de jongerengroep. De kelen wor den geschraapt, er wordt ingezongen op een pianodeuntje. Vervolgens gaan de tassen open en verschijnen er mappen. De ghettoblaster wordt aangezet en het idee van lieve musi calliedjes verdwijnt als sneeuw voor de zon. Waar bij de vorige opvoe ring Once Upon A Time veel gelikte popmuziek te horen was, ontbreken de stevige gitaarriffs niet in RICH. Van Gestel zegt trots: "Dit wordt een Europese première. Er was geen Ne derlandse versie beschikbaar. De jon geren hebben alles zelf vertaald, met minieme hulp van de docenten." De stoelen in de pub staan in een kringetje opgesteld. Als iemand moet zingen, staat diegene op. "Ontspan nen zing je het best", aldus Van Ge stel. "Over het algemeen zijn ze vrij actief bezig", zegt Van Gestel. "Jon geren die hun eigen lied hebben, hebben dat vaak thuis al geoefend. In de les werken we dingen af. Tijdens drama gaan ze soms hangen, als ze een tijdje geen actie hebben." Al wij zend naar het hoofd zegt Van Gestel: "Hierboven zijn ze er wel. Als er iets is dat fout gaat, schieten ze overeind." De groep vertrekt na de zangles rich ting een andere ruimte, waar ze les krijgen van dansdocente Fabia Wit- Gouda/Regio - Zelf op film acteren in een professionele theatervoorstel ling? Of zelf een filmpje maken dat in die voorstelling vertoond wordt? Het kan allemaal bij R00S_09, een voor stelling met theater, film en muziek speciaal voor scholieren- De presentatie vond donderdagmid dag 20 januari plaats in de Goudse schouwburg. Met medewerking van vmbo-t leerlingen van scholenge meenschap De Goudse Waarden was een professionele voorstelling in el- "Als er iets fout gaat, schieten ze overeind. kamp. "Bij Fabia hebben ze geen se conde de tijd om iets anders te doen, dat is keihard werken drie kwartier lang. Drijfnat komen ze naar buiten." De musicalgroep zal zich tot juni 2011 nog in het zweet werken ach ter de schermen. Vervolgens is het gré van Gestel. publiek welkom om op 17 en 18 juni deelgenoot te zijn van de Europese première van RICH. Nog een kijkje achter de schermen? Op pagina een interview met Mar- Regio - Zonnebloem LinQ Zuid-Holland organiseert jaarlijks een vakantie voor jongeren van achttien jaar en ouder. Dit jaar gaat de reis, van maandag 23 tot en met zaterdag 28 mei, naar De Rijp in Noord-Holland. kaar gezet in samenwerking met the atergezelschap Bekijk't en de Goudse schouwburg. De korte filmpjes waren vooraf ge maakt door en met de scholieren en werden tijdens de toneelvoorstelling vertoond op een groot scherm. Dit leidde af en toe tot grote hilariteit bij de toekijkende scholieren in de zaal, die met grote aandacht de voorstel ling volgden en na afloop de optre dens van hun mede-scholieren be loonden met een daverend applaus. De vakantie is bedoeld voor jongeren met een lichamelijke beperking. Een team van vrijwilligers, met en zonder medische achtergrond, zorgt voor de organisatie en de begeleiding. Net als de gasten zijn de vrijwilligers tussen de achttien en vijfenveertig jaar oud. Aanmelden Gasten en vrijwilligers kunnen zich aanmelden via linqzh@gmail.com. De vakantie naar De Rijp is één van de reizen, die Zonnebloem LinQ voor dit jaar organiseert. Over LinQ LinQ is de jongerentak van de Na tionale Vereniging de Zonnebloem. Naast vakanties organiseert LinQ ook diverse activiteiten zoals een be zoek aan een voetbalwedstrijd of een avond naar de kroeg. Voor meer informatie: www.zonnebloemlinq.nl mrnmS' Reeuwijk - In Jongerencentrum Loo se End wordt zaterdag 29 januari van 21.00 tot 01.30 uur muziek gedraaid uit de '70's, '80's en '90's tot heden. Het pop- en rockcafé is geopend van 21.00 tot 01.00 uur. Loose End is ge vestigd aan de Buitenomweg 5. De avond is bestemd voor jongeren van zestien jaar en ouder. Voor meer in formatie: www.loose-end.eu. Gouda - ledereen heeft wel eens last van een sombere bui of voelt zich rot, maar soms houdt deze dip aan of blijf je je rot voelen, heb je nergens meer zin in en kan je je nergens toe zetten. Training Voor jongeren in de leeftijd van dertien tot zestien jaar die hier last van hebben organiseert GGZ Kinderen en Jeugd Rivierduinen de training 'Head Up!' Tijdens deze training leer je wat je zelf kunt doen om je sombere buien beter in de hand te houden. Thema's die in de cursus aan bod komen zijn bijvoorbeeld: 'hoe je door anders denken je gevoel kan beïnvloeden' en 'hoe je goed voor jezelf kan opkomen'. Aanmelden 'Head Up!' gaat maandag 21 maart van start en bestaat uit acht weke lijkse bijeenkomsten op de maan dag van 15.00 tot 16.30 uur welke plaatsvinden op het adres Boele kade 19. Nadat je aanmelding is ontvangen, word je samen met je ouder(s) uitgenodigd voor een kennisma kingsgesprek, waarin gekeken wordt naar welke training bij jou past. Je ouders worden over de training geïnformeerd tijdens een ouderavond bij de start van de training. Er zijn geen kosten aan de training verbonden. Voor meer informatie: 0182-560525 of preventie@ggzkinderenenjeugd.nl. Nieuwerkerk - In 't Blok wordt zater dag 29 januari een frisfeest gehou den voor jongeren van twaalf tot en met vijftien jaar. Er wordt uitsluitend frisdrank geschonken en er is toezicht van volwassenen. DJ Wouter maakt er een feestje van van 20.00 tot 24.00 uur. Gratis entree. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op woensdagavond is het altijd gezellig in 't Blok. De kroeg is dan geopend voor een gezellig potje tafelvoetbal, schaak of gewoon om lekker aan de bar te hangen. Je bent welkom van 20.30 tot 23.00 uur. Leiden/Regio - Bij het Wellantcollege Vooraf reserveren is noodzakelijk en in Leiden gaan twee nieuwe opleidin- kan via www.corpusexperience.nl. gen van start: de mbo-opleiding De sign én de mbo-opleiding Food. Bij Design word je opgeleid tot bij voorbeeld interiordesigner, flower- designer of outdoordesigner. Binnen Food is een aantal nieuwe beroepen in opkomst als 'foodcommunicator' en 'fooddesigner'. Wat de opleidingen precies inhou den kun je te weten komen op de informatieavond donderdag 27 ja nuari van 18.00 tot 21.00 uur in het penthouse van Corpus aan de Wil lem Einthovenstraat 1 in Oegstgeest. Voor meer informatie: www.wellant.nl of 030-6345200. Fooddesigner aan het werk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Djoëlle Boegheim (12) loopt sinds december stage bij VEDJ Explosion Streetdance. Djoëlle is leerling van het Thorbecke; deze werkplek past prima in haar maatschappelijke stage. Sinds drie maanden danst ze iedere maandag bij Explosion met zoveel plezier dat ze haar schoolse verplich ting graag hier ten uitvoer wil bren gen. Dansliefhebbers zijn van harte wel kom om een gratis proefles te volgen op maandag. Voor meer informatie: lindacramer.streetdance@gmail. com, 06-47560591 of www.vedj.info.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33