Dikverdiende overwinning Waterdragers verliest thriller Sportagenda Nieuwerkerk neemt kop positie over Groeneweg Rivium Rotterdam kan het Draisma niet lastig maken Moerkapelle laat punten aan Spirit HART VAN HOLLAND SPORT 26 JANUARI 2011 35 Voetbal Basketbal Voetbal 27 t/m 30 januari Voetbal heren Voetbal dames Basketbal Zaalhockey Korfbal Volleybal heren Volleybal dames Waterpolo NieMo klimt naar tweede plaats Volleybal Voetbal Nieuwerkerk aan den IJssel - Razend spannend was het zaterdag in de Parkzoomhal bij de wedstrijd tussen Waterdragers en Leiden 3. Water dragers begon furieus en kwam in het eerste kwart terecht op voor sprong. De ploeg verdedigde goed en schakelde razendsnel om als de bal veroverd werd. Ook de setplays in de aanval liepen goed en Leiden had geen antwoord op de variatie waar mee de spelletjes gespeeld werden. In het tweede kwart werd dit spel voortgezet en Nieuwerkerk ging rus ten met 42-31. Na rust betrad een ander Leiden het veld. Waterdragers kon niet met de extra verdedigende druk omgaan en gooide bal na bal weg. De voorsprong van Leiden liep aan begin vierde kwart op tot 47- 57. Maar Waterdragers gaf zich niet gewonnen en kroop dichterbij. Met nog veertig seconden op de klok stond Waterdragers voor met 69- 67. In een chaotische laatste halve minuut beslist een gelukkige drie punter van Tim Bakker van Leiden deze topper. Coach Christian van de Veeke heeft alleen lof voor zijn spelers: "Ik ben ongelofelijk trots op het team, ze hebben gevochten als leeuwen, mooi basketbal laten zien in de eer ste helft en vechtlust in de tweede. Vanavond was echt een topwed strijd." Van der Veeke vervolgt: "Lei den is een topteam, wij waren echt de underdog vandaag en hebben ze flink laten zweten." Zaterdag speelt Waterdragers in Dordrecht tegen Rowic en op 6 fe bruari in Utrecht tegen de Utrecht Bulls. Beide wedstrijden moeten ge wonnen worden om uitzicht te hou den op de play-offs, in april. 29/01 Moerkapelle - SVDPW 29/01 Koudekerk - Be Fair 30/01 Nieuwerkerk - Spartaan '20 30/0T Moordrecht - Unio 30/01 Groeneweg - VFC 30/01 ASW - EST0 30/01 EST0 - Groeneweg 30/01 Bernardus - ASW 28/01 Waddinxveen Flyers H - BV Oegstgeest H 29/01 STOL-Grasshoppers D - Waddinxveen Flyers D 29/01 D.B.V. Rowic H - Waterdragers H 29/01 LU.S.V. D - Waterdragers D 30/01 Spirit H - IJssel H 30/01 IJssel H - Pollux H 30/01 Voorhout H - Waddinveen H 30/01 Waddinxveen H - Scoop Delft H 30/01 Waddinveen D - Barendrecht D 30/01 Dopie D - Waddinxveen D 29/01 CKV Nieuwerkerk - 0A 29/01 SD0 (K) - IJsselvogels 29/01 Korbis - AD0 29/01 Taurus - Rotterdam Volleybal 29/01 Flanmingo's 56 - VCN 27/01 VCN - Sliedrecht Sport 29/01 Be Fair - 0KV 29/01 Volley Meerkerk'95 - Nesselande 30/01 VCN - TFM/D0K Apeldoorn/Regio - De nummers twee en drie stonden zaterdag in de Apel- doornse topsporthal tegenover elkaar en waar men in Rotterdam op hoopte is niet uitgekomen. De Apeldoorners waren met 25-21, 25-18 en 25-20 met 3-0 de baas over Rivium Rot terdam volleybal. Vanaf het begin ontspon zich een spannende strijd, waarbij duidelijk was dat Draisma Dynamo erop uit was om zich te revancheren voor het geleden ver lies bij het Internationale toernooi. De Rotterdammers konden de heren uit Apeldoorn lang bijhouden, maar daarna nam Draisma het over en met een sterk spelende Jasper Diefenbach nam de ploeg een beslissende voor sprong en sloot de set af met 25-21 afsluiten. Vrijdag speelt Rotterdam de heren om 19.30 uur in eigen huis tegen Prins VCV uit Veenendaal. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zelf de winst binnenhalen en hopen op puntverlies van de directe concur rentie, dat was het gedroomde sce nario van de ploeg van trainer Ro nald Klinkenberg en het kwam uit. Na de 0-3 zege op Nieuw Terbregge is Nieuwerkerk alleen koploper. Op een moeilijk bespeelbaar veld was Nieuwerkerk al na zevenendertig seconden succesvol. Een snelle strakke ingooi van aanvoerder Ma- rijn Verhoef gaf Remco Langerveld de gelegenheid Godwin Falix te bedienen die vervolgens de prima voorzet beheerst binnenschoot. Ondanks deze vroeg verkregen voorsprong kwamen de Nieuwer- kerkers niet echt in hun spel èn kon Sparta zich eenvoudig her stellen van de vroege achterstand. De ploeg kreeg regelmatig kansen maar dit leverde geen doelpunten op. In de drieënvijftigste minuut was het wel Abner Texeira die zijn ploeg op een 0-2 voorsprong zette. Remco Langerveld zag zijn vrije trap door de Spartadoelman maar half gekeerd en zo'n buitenkansje moet je de rappe Texeira niet geven. Ook na deze treffer bleef Nieuwerkerk onrustig spelen en dat resulteerde in de achtenvijftigste minuut in de grootste kans voor Sparta toen Youssef Swaghi zijn tegenstander in het zestienmetergebied aantik te en Sparta vanaf de penaltystip mocht aanleggen. De paal stond een treffer in de weg en vanaf dat moment had Nieuwerkerk geen kind meer aan de Rotterdammers. In de vijfenzestigste minuut kopte Robert Visser bekeken de 0-3 bin nen uit een afgemeten voorzet van de 'assistenkoning' Remco Langer veld. Nieuwerkerk aan den IJssel - De wa- terpolosters van WSG NieMo-Van Vliet zijn voor de derde achtereen volgende week een plaats gestegen op de ranglijst. Dankzij de 9-7 zege bij ZPB en het verlies van Katwijk bij GZC DONK is de ploeg van trainer/ coach Sander Boer nu de nummer twee in de eerste districtsklasse. In de uitwedstrijd tegen ZPB lieten de NieMo-vrouwen zien dit seizoen te zijn gegroeid. Voor het eerst sipds jaren werden drie punten gehaald: 7-9. Daarbij werd de basis in de eer ste anderhalve periode gelegd (2-6). Karin van Leeuwen stond op scherp met vier doelpunten. Denise Boere- boom nam drie treffers voor haar re kening. De andere goals kwamen van Paula Rompes en Svetlana Wolters. Het seizoen van de vrouwen is op zijn minst opmerkelijk te noemen. Na jaren van degradatiestrijd leek het daar aan het begin van dit sei zoen opnieuw op uit te draaien. Maar NieMo verbaast vriend en vij and. De samenwerking tussen het Nieuwerkerkse Van Vliet-Barracuda en het Moordrechtse ORKA'97 lijkt zijn vruchten af te werpen. "De ont wikkeling van ons jonge team gaat sneller dan ik verwacht en gehoopt had" zegt Sander Boer die het tijd vindt om de doelstellingen de wij zigingen. "Ik stel voor om voor het kampioenschap en promotie te gaan. Eerst was de doelstelling handhaving in de eerste klasse, maar als je na meer dan de helft van de wedstrij den tweede staat, is dat niet reëel meer. De bondscompetitie is opeens in zicht." Zevenhuizenaar Michael Parkinson, (foto: Jan van Woerden, Clips fotografie) Bart Eindhoven kopt de bal via de grond, keihard in het doel. Zevenhuizen - De uitslag van de wedstrijd SVS-Groeneweg (0-1) doet ver moeden dat Groeneweg in Capelle een moeilijke wedstrijd speelde. Niets is minder waar, behalve de laatste tien minuten had Groeneweg het niet moei lijk tegen een zwak spelend SVS. Al voor de rust had Groeneweg de thuisclub op een onoverbrugba re achterstand kunnen en moeten zetten. Inzetten van Maurice Eek- hardt, Guido Hack en Luuk Gritter werden of door de uitstekende doel man gestopt of de SVS verdedigers haalden de bal van de lijn. Bart Eindhoven raakte voor de rust ook nog eens de lat. Na de rust was Groeneweg ook sterker maar kreeg wat minder kansen om de score te openen. Twintig minuten voor tijd scoorde Eindhoven uit een goed ge nomen corner van Gritter toch de uiteindelijk winnende treffer. Pas de laatste tien minuten gooide SVS de schroom van zich af door aanvallend iets te forceren. Als Groeneweg de geboden ruimte wat beter had benut dan had een grotere overwinning dan de schamele 1-0 er ook toen nog dik ingezeten. Moerkapelle - Na een lange win terstop reisde Moerkapelle 22 janu ari af naar Ouderkerk aan de IJssel voor de wedstrijd tegen Spirit. Beide ploegen begonnen voorzichtig en keken de kat uit de boom. Het eer ste kansje kwam na twaalf minuten voor Van Dommele op een lange bal van Lips die net voor de keeper landde maar waarVan Dommele net niet tijdig bij kon. In een duel om de bal op de rand van het strafschop gebied zette Lieffering zijn voet ste vig maar vol tegen de bal waardoor de spits van Spirit ten val kwam. De scheidsrechter wees van grote afstand direct naar de penaltystip. Spirit benutte dit buitenkansje net jes en kwam op een 1-0 voorsprong in de tweeëndertigste minuut. Een volgende corner zorgde voor een scrimmage in het doelgebied waar bij keeper Dubbis de bal niet onder controle kreeg en een voet van Spi rit ook deze kans niet onbenut liet. Zo keek Moerkapelle na zesendertig minuten spelen tegen een 2-0 ach terstand aan. Moerkapelle trok nog in de eerste helft nog ten aanval, maar kreeg de bal niet in het doel. In tweede helft kregen beide ploe gen nog enkele aardige kansen maar de stand bleef 2-0. Moerkapelle zakt een plaats op de ranglijst, zaterdag staat de thuis wedstrijd tegen SVDPW op het pro gramma. Moerkapelle 2 leverde een knappe prestatie door met 1-4 te winnen in de uitwedstrijd tegen het hoog ge klasseerde BSC '68 uit Benthuizen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35