Zuidpias Wabo: informatie over de omgevingsvergunning Plastic inzamelen Moordrecht naar maandag Geen beperkende adviezen meer na brand Moerdijk A Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente Uittreksel uit de GBA nodig voor school? Gebruik het digitaal loket! Verkeershirider N219 Kerklaari WEEK HART VAN HOLLAND D.E KRANT VOOR DE ZUIDPLAS] 26 JANUARI 2011 Vooroverleg - WERK AAN DE WEG Vlietstraat 8, Moordrecht (4e publicatie) Op 1 oktober 2010 is de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht in werking getreden IWabo). Door deze wet zijn ruim 25 vergunningen, ontheffingen en meldin gen geïntegreerd in één omgevingsver gunning. Er is één loket voor het indienen van de vergunningaanvraag, één afhan delingsprocedure en één bezwaar- en beroepsprocedure. Omgevingsvergunning De omgevingsvergunning komt in de plaats van diverse vergunningen op het gebied van bouwen, wonen, ruimtelijke ordening, monumenten, natuur en milieu. In de omgevingsvergunning zijn onder meer de volgende vergunningen en ontheffingen opgenomen: bouwvergunning; milieuvergunning; sloopvergunning; gebruiksvergunning; aanlegvergunning; kapvergunning; monumentenvergunning; reclamevergunning; inritvergunning of uitwegvergunning; 1 Natuurbeschermingswet- vergunning; Flora-en Faunawet, ontheffing. Omgevingsloket Er is nog maar één loket voor het indienen van een vergunningaanvraag voor één of meer activiteiten en dat is meestal de gemeente. De vergunning aanvraag kunt u digitaal indienen via www.omgevingsloket.nl. Op papier indienen kan eventueel ook. Voor het digitaal versturen van uw aanvraag hebt u een DigiD inlogcode nodig. Meer informa tie over DigiD vindt u op www.digid.nl. Het kan zijn dat u twijfels heeft over de haal baarheid van uw plan. Wellicht past uw plan niet binnen het geldende bestemmingsplan of voldoet het niet aan redelijke eisen van welstand. In dat geval kunt u gebruik maken van de mogelijkheid van vooroverleg met de gemeente. Door vooroverleg te heb ben is de kans dat uw vergunningaanvraag compleet en haalbaar is vaak groter. Maak hiervoor een afspraak bij één van de mede werkers Publieksdiensten van de afdeling Vergunningverlening Handhaving via tel. 10180] 330 300. Vergunningcheck In het omgevingsloket online kunt u een vergunningcheck doen. U ziet dan of u wel of niet een omgevingsvergunning moet aan vragen. Het kan zijn dat u dit te ingewikkeld vindt of dat u twijfelt aan de uitkom sten van de vergunning check. In dat geval kunt u contact opnemen met de gemeente. Maak hiervoor een afspraak bij één van de medewerkers Publieksdiensten van de afdeling Vergunning verlening Handhaving via tel. (0180) 330 300. Via de website www.zuidplas.nl is het moge lijk om via het Digitaal Loket een uittreksel uit de Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens aan te vragen en te betalen. Dit uittreksel heeft u bijvoorbeeld nodig bij het inschrijven voor een school of opleiding. DigiD Voor de digitale aanvraag heeft u wel een geactiveerde DigiD account nodig. Veel mensen zullen al de beschikking hebben over een DigiD-code voor de elektronisch belastingaangifte. Via dezelfde code kunt u ook zaken doen met de gemeente. Met ingang van 1 januari is de ophaaldag voor plastic in Moordrecht gewijzigd van woensdag naar maandag. Het plastic wordt nu elke twee weken opgehaald in plaats van maandelijks. Graag vragen wij u aan dacht voor de volgende punten: Uw plastic afval dient op de inzameldag vóór 7.30 uur 's morgens op de aanbiedplaats te staan. Omdat de rijroute veran derd is kan het zijn dat het plastic afval in uw straat eerder wordt opgehaald dan dat u gewend was. Later geplaatste zak ken worden niet alsnog opgehaald. Plastic zaklken) die niet zijn opgehaald omdat u deze te laat heeft aan geboden kunt u naar het afvalbrengstation brengen. Gebruik uitsluitend de speciale zakken voor plas tic, andere vuilniszakken zijn niet toegestaan. Voorkom wegwaaien van zakken door deze aan elkaar te binden en één verpakking met water te vullen. Zijn de afvalzakken op? Meldt dit dan via de bestelbutton op www. zuidplas.nl of telefonisch aan Meldpunt (0180) 330 300. De afvalzak ken worden dan binnen twee weken bij u thuis afgeleverd. Zoals u wellicht al gehoord of gelezen hebt, gelden er sinds 19 januari in onze gemeente geen beperkende adviezen meer na de brand bij Chemiepack in Moerdijk. Op die dag zijn nieuwe meetresultaten en adviezen bekend gemaakt voor gebieden die verder dan 10 km vanaf Moerdijk liggen. Bij alle metingen die zijn verricht blijven de resultaten onder de maximaal toegestane waarden. En dus is niet te verwachten dat gezondheidseffecten zullen optreden voor mensen of dieren.De ministeries van Econo mische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) en Volksgezondheid Welzijn en Sport (VWS) trekken de beperkende adviezen voor het gebied vanaf 10 kilometer noordelijk van Moerdijk dan ook in. En dat betekent concreet dat: kinderen veilig kunnen buitenspelen. veilig gebruik kan worden gemaakt van sportvoorzieningen, zoals sportvelden. honden veilig gebruik kunnen maken van daarvoor bestemde uitlaatplekken. groente uit eigen tuin weer gegeten kan worden. Meer weten: www.crisis.nl of het landelijke informatienummer (0800) 13 51. Op donderdag 3 februari tussen 9.30 en 14.30 uur zal de verkeerslichteninstalla tie op de kruising N219 met de Kerklaan uitgeschakeld worden. Er dient een aantal lussen hersiepen te worden. Het verkeer zal worden terugge bracht naar één rijstrook en geregeld worden met behulp van verkeersregelaars. Doorgaand verkeer blijft gewoon mogelijk. Advies voor hulpdiensten Hulpdiensten kunnen ten tijde van de werkzaamheden door het werkvak rijden. Meer informatie Voor meer informatie: www.zuid-holland.nl. Klik op actuele wegwerk zaamheden. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel, Sportlaan 102, Moordrecht (3e publicatie) 1-kamerwoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping) Beschikbaar: 19januari 2011 Huur: €252,80 Voorwaarden: Max. 1 persoon tot 23 jaar Max. bruto jaarinkomen 21.625,- Sportlaan 50, Moordrecht (3e publicatie) 1-kamerwoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping) Beschikbaar: 3 februari 2011 Huur: €256,39 Voorwaarden: Max. 1 persoon tot 23 jaar Max. bruto jaarinkomen 21.625,- Sportlaan 128, Moordrecht (2e publicatie) 1-kamerwoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping) Beschikbaar: 1 februari 2011 Huur: 256,39 Voorwaarden: Max. 1 persoon tot 23 jaar Max. bruto jaarinkomen 21.625,-- 2-kamer seniorenwoning Galerijflat zonder lift, begane grond) Beschikbaar per direct Huur: 475,03 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bruto jaarinkomen 33.614,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang. Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier), tel. (0180) 330 300 of download het van de gemeentelijke website www.zuid- plas. nl. Uw inschrijving moet 31 januari 2011 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenver klaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5