50% korting op de 50% op alle jassen/jeans/truien/ Klikken mag hele herfst/winter collectie vesten/shirts/jurken/colbert enz. ^G-star jeans vanaf 45,00 - ■nieuwe Vernielingen: 'Het raakt hun eigen portemonnee' Geen zak maar bak Vrijwilliger van het jaar van 2010/2011 ind. alle jeans van o.a. G-star Muziek Beeldende kunst Diverse info@scnz.nl dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Wij verkopen o.a. de merken G-Star/Scotch&Soda/Petrol/J.C.Rags/ Dept/Maison Scotch/ Eliane et Lena - HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 JANUARI 2011 Dorpsstraat 111-b 2761 AN Zevenhuizen Tel 0180 633855 info@bij111.nl www.bij111.nl KOKEEBIi Zaterdag 29 januari - 20.15 uur Ronald Snijders met 'Verkeerde Benen' Theater Swanla Zevenhuizen Burgemeester Klinkhamerweg 86 Informatie en reserveren: www.theaterswanla.nl Zaterdag, 29 januari - 20.00 uur Professioneel concert Duo Sax Et Stix Raadzaal gemeentehuis Moordrecht Entree 8,50 euro Vanaf 27 januari 19.30-22.15 uur Teken en schilderlessen Atelier Artistique Informatie en aanmelden: www.atelierattistique.nl. Dinsdag 1 februari - 10.00 uur Keramiek in de Meander Gratis Proefles Informatie: v.maguire@ziggo.nl of 06-10886043 Maandag 31 januari 19:00 - 20.30 uur Lampionnnenoptocht vanaf het Raadhuisplein. Informatie: Stichting Evenement: 06-20938620 www.stichtingevenement.nl, info@stichtingevenement.nl. Zuidpias - Bijna honderd verkeers borden, prullenbakken en speel toestellen zijn in aanloop naar de oud-en nieuwviering vernield. Bur gemeester Gert-Jan Kats wil dat in woners beseffen dat dit hun eigen portemonnee raakt. Verder deelt de burgemeester mee dat hij er nog steeds niet met zijn pet bij kan dat niemand iets heeft gezien of gemeld. "Het gaat om 35.000 euro en dat is veel geld. Zeker als je het aan iets tastbaars, zoals bijna een procent van de OZB-opbrengst - koppelt." (Tegenover de Rabobank) Zuidpias - Inwoners van de gemeente Zuidpias geven de voorkeur aan een ondergrondse container (35 procent) ofminicontainer(34 procent). Dat blijkt uit de rapportage 'De bak of de zak, inwoners denken mee over afval'. Door Marianne Vermaat De gemeente vroeg Zuidplasse- naren in het najaar en de winter van 2010 mee te denken over het afvalbeleid nu er één beleid moet komen voor de fusiegemeente. Er waren drie fasen in dit burgerpar ticipatietraject: discussieavonden in Nieuwerkerk aan den IJssel en Moerkapelle, een online discus sie en een burgerpeiling. In totaal namen 1453 inwoners deel aan het traject en beantwoordden vragen over het huidige en wenselijke af valbeleid. Wanneer de dorpen opgesplitst worden, komt naar voren dat twee derde van de inwoners van Zeven huizen en Moordrecht vooral pleit voor de minicontainer, een kwart van de Zevenhuizenaren gaat voor de ondergrondse container te genover vijftien procent in Moor drecht. Een ramp Bijna de helft van de Nieuwerker- kers (48 procent) ziet graag on dergrondse containers komen. Een kwart van de Nieuwerkerkers houdt graag vast aan de huidige inzamel- methode: de betaalzakken. "De ondergrondse container heeft mijn sterke voorkeur", zo reageert een Zuidplassenaar. "Je kunt op eenvoudige wijze draagbare zakjes kwijt en stinkende zaken als vis- restjes." Vervolgens geeft de Zuid plassenaar de voorkeur aan de kliko. "Maar ik zou niet weten waar ik die zou moeten plaatsen zonder mijn tuin geweld aan te doen. De zakken (blauwe, red.) zijn een ramp, in alle opzichten." In de huidige situatie wordt door 93 procent van de Nieuwerkerkers gebruik gemaakt van de betaalzak voor restafval. Daarvan zegt 46 procent tevreden te zijn met deze inzamelmethode. Dat is stukken minder dan de gebruikers van de mini-containers: negentig procent is tevreden met de methode, 77 procent is te spreken over de on dergrondse container. Vervuiler betaalt Bij het bepalen van het toekom stige afvalbeleid noemt 42 procent de kosten de belangrijkste pijler. Een derde vindt milieu het belang rijkste aspect en de service is voor 26 procent de pijler die het zwaarst weegt. Waar een overgrote meerderheid (zeventig procent) van de inwoners wel samen optrekt is dat de vervui ler moet betalen. De meeste zijn daarbij voor een grondslag waarin de kosten voor de afvalverwerking worden gerelateerd aan de hoe veelheid afval die wordt aangebo den. De uitkomsten van het onderzoeks rapport zijn het uitgangspunt voor een aantal scenario's voor het af valbeleid. Deze worden de komen de weken uitgewerkt. De gemeen teraad kiest in de vergadering van 1 maart 2011 één van de scenario's. Dit scenario wordt vervolgens uit gewerkt tot definitief beleid. Zuidpias - De gemeente houdt vrijdag 18 maarteen vrij will igers- avond in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Die avond worden de vrijwilligers van het jaar bekend gemaakt uit Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. "We willen vanuit elk dorp een vrijwilliger of organisatie kiezen", licht wethouder Jan Verbeek toe. "Mensen kunnen aangemeld wor den via een formulier dat al naar diverse instellingen is verstuurd." De vrijwilligersavond belooft een bijzonder moment te worden, al dus Verbeek, en dan mede omdat 2011 ook het Europees Jaar van de Vrijwilligers is. "Wij willen het thema aan onze avond koppe len." De bedoeling van de gemeente is om van deze happening een jaarlijks terugkerend moment voor vrijwilligers te maken. "Ik hoop dat het een mooie traditie wordt." ma t/m do vr. za. io.oo 10.00 10.00 -17.30 uur - 20.00 uur -17.00 uur 'MSdWt1WM

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9