Hans Lodeweges handhaaft koppositie Theater voor peuters en kleuters Moet heel Moordrecht het weten? Lampionnenoptocht in de kou Nieuwe gegevens rond renovatie Ambonwijk Koperdieven aangehouden Mail redactie@hart-van-holland.nl HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 2 FEBRUARI 2011 11 Vervolg van voorpagina Schaken Moordrecht - In de achttiende speelronde van schaakvereniging De IJssel slaagde Pim te Lintelo er niet in zijn achterstand op Hans Lodeweges te verkleinen. Tegen stander Ad Multem zette zijn stel ling onder druk, maar die bleef wel overeind. In het resterende toren eindspel zagen beiden geen winst kansen meer: remise. Frank Visser had geen problemen met Gerard van der Wouden en haalde de winst gemakkelijk binnen. Dat was niet het geval bij Léon Jacobse te gen Rien Duine. Die verzaakte in de opening en kwam zwaar onder druk te staan met eerr kwaliteit achter. Duine, die veel bedenktijd had geïnvesteerd, moest in een sneller tempo opereren en overzag daarbij een paardvork op dame en toren. Daarna was het gedaan met zijn goede kansen. In deze ronde waren er winstpar tijen voor Sjaak in 't Veld tegen Leen Boonstra, Mick van den Berg tegen Aad van der Meer, Pane Vink tegen Jan Vink, Ton van der Smir- ren tegen Willem Schouten, Peter Koolmees tegen Bastiaan Rietveld, Marian Schoonderwoerd tegen Jaap van Walsem en Marten Even- groen tegen Cor IJsselstijn. Remise werd overeen gekomen in de par tijen van Arie Macdaniël tegen Aad van den Berg en Frank Penders te gen Lotte van der Wouden. In de totaalstand blijft de kop positie ongewijzigd, de punten- voorsprong van Hans Lodeweges op Pim te Lintelo is toegenomen. Frank Visser staat derde. Beker In de laatste partij voor de beker tussen Teus Boere en Hans Lode weges kwam Lodeweges vroeg in de partij materiaal voor en werd Boere langzaam maar zeker van het bord geschoven. Naast Léon Jacobse, Pim te Lintelo en Frank van de Pavoordt is Lodeweges de vierde halve finalist. Moordrecht - Het bekroonde pren tenboek 'Fiet wil rennen' van Bibi Dumon Tak stond centraal tijdens de onlangs gehouden Nationale Voor leesdagen. Op 4 februari speelt Pop pentheater 'Dubbele Jan' om 15.30 uur de voorstelling 'Twiet, twiet, twiet', gebaseerd op het boek. De voorstelling is bestemd voor peuters en kleuters en is te zien in de plaat selijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen aan de Sportlaan 3b. De voorstelling duurt veertig minu ten. In de voorverkoop bedraagt de toegang 3,50 euro; voor aanvang van de voorstelling 5,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek of via www.bibliotheekdegroenevenen.nl Moordrecht - Het groot onderhoud in de Ambonwijk loopt vertraging op in de voorbereidende fase van het project. Over de redenen is het college van burgemeester en wethouders vooralsnog uiterst vaag. 'We hebben informa tie ontvangen die betrekking heeft op het kredietvoorstel. De gegevens zijn van financieel-technische aard." Dat is in een notendop wat wethouder Ri- nus Bosman erover kwijt wil. Door Marianne Vermaat Het college kwam met dit nieuws naar buiten op de raadsvergade ring van dinsdag 25 januari, de dag waarop de raad haar besluit moest nemen over het verstrekken van een krediet van 6 miljoen euro voor het onderhoud in de Molukse wijk. Bosman: "Het heeft te maken met vertrouwelijke financiële gegevens en het college wil zo snel mogelijk onderzoek doen naar de gevolgen van deze verkregen informatie." Diverse raadsleden reageerden ont stemd op de mededeling. "Ik ben enigszins ontsteld", aldus Jan Hor dijk (WD). "Het gaat om een product waar we al jaren mee bezig zijn en opeens moeten we het te elfder ure uitstellen." Mare Lansink (CDA) zei de ontstel tenis te delen en vroeg zich tevens af of de bewoners op de hoogte zouden worden gebracht. Dit kon Bosman beamen. "Maar wij zullen niet melden waardoor de vertraging ontstaat." Hoewel diverse raadsleden meer informatie aan het college probeer den te ontfutselen, bleven de kaken van de burgemeester en wethouders stevig op elkaar. "Het overzicht is er nog niet", benadrukte burgemees ter Gert-Jan Kats. Bosman: "U hebt recht op informatie, maar wij heb ben de gegevens en gevolgen zelf nog niet volledig in beeld gebracht. We willen u niet met een kluitje in het riet sturen en u zult geen ge noegen nemen met halve antwoor den. Laten we eerst het onderzoek afwachten." De raad maakte duidelijk' vertrou wen te hebben dat de materie in derdaad voor een herziening moest zorgen, ook al wist niemand waar het precies over ging. "Ik neem aan dat er genoeg zwaarwegende re denen zijn en we dit later kunnen toetsten", sprak Martien Zijderhand (GBZ). Ferry van Wijnen (Trots): "Ik heb er vertrouwen in dat hier een goede reden voor is." Uiteindelijk bleven de vragen ko men, waarop besloten werd een korte toelichting achter gesloten deuren te geven. De gemeente heeft in een brief aan de bewoners van de Ambonwijk laten weten vast te houden aan de planning. "Toen de vergadering was, was nog onduidelijk waar de vertraging zou ontstaan", licht een woordvoerster van de gemeente toe. "Nu is duidelijk geworden dat dat alleen in de voorbereiding zal zijn." Naar verwachting zal het groot on derhoud - zoals gepland - nog voor de zomer aanvangen. Moordrecht - De Politie Hollands Midden heeft op woensdag 26 ja nuari twee verdachten van koper diefstal aangehouden aan de C.G. Roosweg in Krimpen aan den IJs sel. Die ochtend kreeg de politie om 10.15 uur een melding van een bewoonster aan het Oosteinde in Moordrecht, die zag dat een man koper van haar terrein afhaalde. Zij zag hem vervolgens in een auto wegrijden richting de Tulpstraat. De politie zocht in de omgeving maar trof de auto niet aan. Later, rond 12.15 uur werd de genoemde auto wel gezien aan de N210 in Krimpen aan den IJssel. De politie gaf de auto een stopteken en heeft de mannen aangehouden. De goe deren die zij bij zich hadden, zijn in beslag genomen. De politie maakt proces-verbaal tegen hen op. De bewoonster heeft aangifte van diefstal gedaan. voorop bij de lampionnenoptocht. Van der Bas: "In vroeger jaren was dat een grote delegatie, maar tegen woordig komen alleen de tamboers, de trommelaars. Voor de kinderen is dat prima, want een trommel zorgt precies voor de goede ritmische on dersteuning." Annabella (4), Steven (7), Storm en Anouchka (beiden 5) vinden de mu ziek prachtig. Hun vaders en moeders Koud, maar superleuk! vertellen dat ze vorig jaar ook mee wilden lopen, maar dat de optocht toen was afgelast. Omdat de kinde ren erg teleurgesteld waren, hebben ze toen zelf een rondje gelopen. Ge lukkig gaat het evenement dit keer wel door. De kinderen genoten en konden ook geen antwoord geven op de vraag wat- nou het leukste was: in de avond buiten zijn, met de lampion lopen of 'achter de muziek aan'. "Het is allemaal superleuk." De Moordrechtse straten waren goed verlicht maandagavond. Twintig jaar De lampionnenoptocht 'voor de ko ningin' vond in Moordrecht voor het eerst plaats in 1991. Het eve nement beleefde dus een jubileum, maar omdat de optocht in al die ja ren regelmatig niet door kon gaan, wilde de organisatie daar geen extra ruchtbaarheid aan geven. Harmonie 'Kunst na de Arbeid' loopt al jaren Voorzitter Peter van der Bas is blij dat de optocht dit jaar door kon gaan. "Vorig jaar moesten we he laas afzeggen, omdat er te veel regen viel. In 2009 kon de optocht wel doorgaan, maar de twee jaren daarvoor was het weer ook een spel breker. Dat kun je merken aan het aantal deelnemers. In onze beste jaren waren er zo'n 150 kinderen die meeliepen. Nu moeten we weer even bekendheid rondom dit evene ment opbouwen." De optocht startte vanaf de hervormde kerk en liep via onder andere de Molenlaan, de Mid delweg, de Zwanendreef en het Land voor Water naar de West Ringdijk. Daar stonden - in de autoshowroom - stroopwafels en warme chocomel klaar en dat was beslist geen over bodige luxe bij deze kou.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11