d', Mr- Raad van State krijgt zware klus aan plan Westergouwe 'uid—Holland opgenomen in landelijke fietsroute planner WD Zuid-Holland bezoekt Hollandse IJssel Trots stelt vragen financiële strop Cyclus Ondernemers overhandigen rapport Meerwaarde «PV tam HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 2 FEBRUARI 2011 15 Zitting Raad van State 'Bpj S -■ - f 3*0. nl. Muziek Diversen info@scnz.nl Ju i>' V*- I v Het plan is om hier duizenden woningen te bouwen. Den Haag/Gouda/Moordrecht - Een uiterst gecompliceerd plan met zeer gevarieerde bezwaren. Dat is het bestemmingsplan Westergouwe van de gemeenten Gouda en Zuidpias. De Raad van State boog zich maandag 31 januari over de bezwaren, die tegen dit woningbouwplan zijn ingediend. Het zal lang duren voordat de Raad met een oordeel kan komen. Voor de bouw van de bijna vierdui zend woningen in de laaggelegen polder tussen Gouda en Moordrecht zijn uitgebreid onderzoeken gedaan om de specifieke problemen van dit gebied te bekijken. Het geldt als een risicogebied, omdat bij een dijk doorbraak de waterstand hoog kan oplopen. Volgens landelijke normen mag de waterstand dan niet te hoog zijn, zodat bewoners zich nog uit de voeten kunnen maken. De Moordrechtse Milieuvereniging De Zuidplaspolder blijft het een onzalig plan vinden. De vereniging vindt dat beter andere woning bouwlocaties kunnen worden ge zocht die minder problematisch zijn. In het nu gekozen gebied zijn veel Regio - Inwoners van Zuid-Hol land kunnen hun fietsroutes over de provinciegrenzen heen plannen en fietsers uit andere provincies stippelen hun routes door Zuid- Holland makkelijk uit. De digitale fetsrouteplanner is namelijk vanaf woensdag 2 februari officieel aan gesloten op de landelijke planner van de Fietsersbond. De planner kan gratis gebruikt worden op internet via www.fiet- sersbond.nl/fietsrouteplanner. Voor meer informatie over het werk van de Fietsersbond in de afdeling Zuidpias: zuidplas@fietsersbond. te ingrijpende maatregelen nodig en daarom hadden de beide gemeen ten er vanaf moeten zien, zo vindt de milieuvereniging. Het overstromingsrisico blijft vol gens de vereniging te groot. Het Hoogheemraadschap Schieland en de Krimpenerwaard zou ook nega tief hebben geadviseerd. Ophoging van. het plangebied zou tot proble men leiden met de waterberging in de Zuidplaspolder. Aanvaardbaar Verder blijft de vereniging wijzen op problemen met de ontsluiting van het woongebied. Daarvoor zouden te weinig goede wegen zijn. Voor de Raad van State was dit eerder een reden om het bestemmingsplan op dit onderdeel te schorsen. Adviseurs van de Raad van State zijn een stuk positiever dan de ver eniging. Zij constateren na een on derzoek dat de meeste genoemde problemen voldoende kunnen wor den opgelost. Met een aantal ver keersmaatregelen is de ontsluiting van het woongebied voorlopig goed geregeld, aldus de adviseurs. Wel zullen op termijn wegverbredingen nodig zijn om verkeersopstoppingen te voorkomen. Ook de risico's voor de bewoners bij een dijkdoorbraak zijn volgens de adviseurs tot een aanvaardbaar niveau teruggebracht. Bij een dijk doorbraak nu zou in Moordrecht 120 centimeter water komen te staan, blijkt uit berekeningen. Als de nieuwe wijk er ligt, stijgt die water stand ongeveer 20 centimeter. De Raad van State doet binnen en kele maanden uitspraak. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - De WD-fractie in de Provinciale Staten van Zuid-holland heeft vrijdag 21 januari werkbezoek gebracht aan de Hol landse IJssel samen met gedeputeerde Lenie Dwarshuis (WD). Tijdens de vaartocht is er gesproken over de ruimtelijke ordening van de oevers van de Hollandse IJssel. Daarnaast is het resultaat van het verwijderen van de ver vuilde grond bekeken. Hans Pluckel, Hoogheemraad in het waterschap Rijn land, gaf een toelichting over de problematiek, die ontstaat bij laag water in de Hollandse IJssel. De verschillende gemeenten en de provincie bepalen gezamenlijk het ruimtelijke ordeningsbeleid op de oevers van de Hollandse IJssel. Elke gemeente heeft zo zijn eigenbelan gen en wensen. Het is goed om te kijken hoe hiermee om moet worden gegaan, ten einde te komen tot één gemeenschappelijk visie op aanleg en gebruik van de oevers van de Hollandse IJssel. De insteek van de provincie moet daarbij helder zijn. Nabij Gouda is de water inlaat van het hoogheemraadschap Rijnland. Dit hoogheemraadschap is afhanke lijk van de water inlaat bij Gouda, wanneer het te weinig geregend Zuidpias - De fractie van Trots op Nederland in Zuidpias stelt vragen aan het college van burgemeester en wethouders inzake de financiële strop van ruim 1 miljoen euro bij vuilverwerkingsbedrijf Cyclus. Trots wil weten wat voor gevolgen dit kan hebben voor de gemeente Zuidpias, die een van de vijftien gemeenten is die gebruik maakt van de diensten van Cyclus. Cyclus heeft te kampen met een strop van 1,2 miljoen euro door een forse tegenvaller bij een plasticver werkingsfabriek van Cyclus in de Ghanese stad Elmina. Het Goudse bedrijf liet de fabriek drie jaar ge leden bouwen als overheids-nv. Nu er slechte resultaten zijn, is er een kans dat de deelnemende gemeen ten,waaronder Zuidpias, hiervan de dupe worden. De gemeente Gouda bezit bijna een kwart van de aandelen van Cy clus. Zuidpias bezit nog geen tien procent van de aandelen. In het jaarverslag van 2009 van Cyclus bezat Zevenhuizen-Moerkapelle 2,2 procent, Moordrecht 1,8 pro cent en Nieuwerkerk 4,8 procent. Een woordvoerster van de ge meente meldt dat Zuidpias anno 2011 40.302 aandelen in haar bezit heeft. Deze zijn 7 euro waard, wat uitkomt op een totaalbedrag van 282.114 euro. Dubbelrol Bij het bestuderen van de stuk ken en bij het onderzoeken van de vraag hoe deze slechte resultaten geboekt zijn, stuitte Trots op Ne derland (afdeling Gouda) tevens op ex-wethouder Jaap Warners (PvdA), die door de gemeenteraad Gouda in 2003 is aangewezen als toezicht houder namens de gemeenteraad - maar die zich in een kennelijke dubbelrol heeft begeven. Op Linke- dln geeft Warners namelijk zelf aan dat hij sinds 2008 ook managing director van Cyclus Elmina Plastic Recycling is. Trots wil nu weten wat Cyclus doet voor Zuidpias, of het college op de hoogte was van de activiteiten in Elmina, of het wist van de dubbelrol van voormalig wethouder Warners en als dat zo is, wat het college als aandeelhouder met deze informatie heeft gedaan. Andere zaken waarde partij zich graag van op de hoogte laat brengen, is of er namens de ge meenteraad een toezichthouder is, of er iemand in de raad van com missarissen zit en of ambtenaren diensten voor Cyclus uitvoeren. Zuidpias - Wethouder Henk van der Torn heeft het rapport Meerwaarde van de zelfstandige levensmiddelen detaillist in ontvangst genomen op maandag 24 januari. Van der Torn kreeg het rapport uit handen van Wim Bos (Coop) en Theo van Don gen (Kaasspecialist). Sinds 1997 brengen zelfstandige ondernemers met een levensmidde- lenbedrijf met regelmaat hun meer waarde onder de aandacht van loka le, regionale, nationale en Europese overheid. Een van de belangrijkste meerwaarden van deze zelfstandige ondernemers voor hun omgeving is het in stand houden van de leef baarheid van het dorp, de wijk of buurt waarin zij zijn gevestigd. Het Vakcentrum, de brancheorgani satie voor de zelfstandige detaillist, heeft het rapport 'Meerwaarde van de zelfstandige levensmiddelende taillist' geactualiseerd, in het rapport staan onder andere argumenten en motivaties om de band tussen de lokale overheid en zelfstandige ondernemers te verste vigen en wat de voordelen van een goede samenwerking zijn. "Voor het nieuw te maken Beleidsplan Econo mie kan de inhoud van dit rapport, samen met gesprekken met een ver tegenwoordiging van de detaillisten uit de gemeente input geven", aldus Van der Torn. heeft. Bij een te lage stand van de Hollandse IJssel dringt het zoute zeewater via de Nieuwe Waterweg door tot in de Hollandse IJssel, de zogenaamde 'zouttong'. Dit ge beurde onder andere in 2003 toen het zoute water tot aan de inlaat bij Gouda kwam. Rijnland moet in zo'n geval de inlaat sluiten. Dit is rampzalig voor het waterschap, de veendijken, de natuur en de land en tuinbouw. De provincie moet er daarom samen met andere belang hebbenden voor zorgen dat Rijnland altijd voldoende water van goede kwaliteit kan krijgen; een blijvende zorg voor de provincie. Zondag 6 februari - 13.45 uur ThuisDag Viswijvenkoor Sootjevisch Dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Entree 5,- euro (donateurs gratis) Zaterdag 5 februari 13.00-20.00 uur Scratchviering IPV-5 kerken St. Josephparochie, Kerklaan 20, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 5,- euro (incl. broodmaal tijd) 's middags mis instuderen, 19.00 uur Scratchviering Maandagmiddag 7 februari High Tea Breicafé Zuidpias De Batavier - Nieuwerkerk aan den IJssel. Informatie: 0180 317204 en 06-306 94821

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15