Hl Gezonde 'spanning' bij lampionnenoptocht "We willen niet zeggen hoe ouders het moeten doen" IT-DEALER Cito-toets begonnen "Fusie tot gemeente Oostland niet actueel" CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? Gewoon even bellen!!! editie: zuidpias 3 3 e jaargang nummer 1424 februari 2011 Eerste paal Intratuin Dichters in de dop IJsclub van vader op dochter Lichtjeszee in de straten Verdeeldheid over bloembakken 0180-631206 Zevenhuizen Comenius start Ouder Academie reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen Pagina 13 UW DROOMHUIS! OVERAL EN ALTIJD: WWW. HART VANHOLLAND- N L HART VAN HOLLAND Door Karin Jongkind (TekstUeel) Moordrecht - 'Trommelaars', ruim vijftig opgewonden kinderen, kou kleumende ouders en een gezellige sfeer waren de belangrijkste ingre diënten van de lampionnenoptocht op maandagavond. De optocht was georganiseerd door Oranjevereni ging Moordrecht ter ere van de 73e verjaardag van koningin Beatrix. Lees verder op pagina 11 Goed gemutst en gewapend met licht de duisternis tegemoet. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Comenius College richt volgend schooljaar een Ouder Academie op. Die is niet bedoeld om ouders weer in de schoolban ken te krijgen, maar om kinderen nog meer kans van slagen te geven op hun opleiding. "De kinderen en wij als docenten kunnen het doen, maar ook van huis uit moet er ondersteuning zijn", vindt rector Hans Neven. R loo/service P VA TV ADRICHEM MOORDRECHT 0182 375823 06-53373931 www.rioolservice-pvanadrichem, Door Marianne Vermaat "Ouders vragen ons soms hoe ze kunnen helpen met bijvoorbeeld woordjes leren. Of een ouder be grijpt de nieuwe wiskunde niet. Dan kunnen wij helpen door daarover te vertellen", licht Neven toe. De rector benadrukt daarbij niet met het opgeheven vingertje of op be lerende toon aan de slag te willen gaan. "Er zit natuurlijk een risico in dat dat wel gebeurt, maar dan wil len wij'dat ons dat meteen wordt verteld. Wij willen niet zeggen hoe ouders het moeten doen; we willen samen praten over hoe we leerlin gen de grootste kans kunnen geven. Wij weten niet meer dan ouders, maar verstaan wel ons vak. Een wis selwerking tussen ons kan denk ik bijdragen aan de ontwikkeling van het kind." Kans Daarnaast heeft de rector het plan opgevat om cursussen te verzorgen over onderwerpen als 'gevaarlijk in ternetgebruik', 'huiswerk overhoren' en 'een puber in huis'. "Of het de taak van de school is? Ik denk het wel", reageert Neven. "Als we kinde ren een kans willen geven, moeten we bereid zijn het met de ouders te doen en daar moetje soms iets voor doen. Ik denk overigens niet dat we altijd maar zaken kunnen oplossen, maar je kunt altijd over dingen pra ten en erover nadenken." Hoewel alle scholen moeten bezui nigen, heeft het Comenius hier geld voor kunnen reserveren. "Dit zijn overigens ook niet de bedragen. Kijk, als je gaat praten over een cursus van tien avonden waarbij we ook deskundigen inhuren, dan gaat het geld kosten. De school zal dan ook om een bijdrage van de cursisten vragen. Maar zolang het gaat om docenten en ouders die samenwer ken, is dat helemaal niet zo duur." Wel beaamt Neven dat Comenius dan iets anders moet laten komend schooljaar. "Je moet kiezen wat je belangrijk vindt en waar je in wilt investeren." Regio - Drie dagen zwoegen in aan loop naar het brugklasjaar. De Cito- toets is weer begonnen. In totaal doen ruim 157.000 ba sisschoolleerlingen mee met de toets, die dinsdag 1 februari begon. De laatste loodjes zijn op donderdag 3 februari. De uitslag wordt maandag 28 febru ari bekend gemaakt. Laan van Avant-Garde 328 te Nieuwerkerk aan den IJssel Bijzonder ruim opgezette woning met extra dakkapel en vijf slaapkamers! 0180-332222 www.vdpanne.nl Zuidpias - Geurt Visser van Plat form Lokale Partijen is tegen een fusie van de gemeenten Zuid plas, Pijnacker-Nootdorp en Lansinger- land tot de gemeente Oostland. "De commissaris van de koningin heeft dit plan kenbaar gemaakt. Het is nu nog niet aan de orde, maar de kans dat het gaat gebeuren is groot", al dus Visser. Visser is vierde op de kandidaten lijst van Platform Lokale Partijen bij de verkiezingen van Provinci ale Staten en is politiek actief in Pijnacker-Nootdorp. "De fusie tot een gemeente Oostland - als te genhanger van Westland - is nog niet actueel, omdat Zuidpias nog aan het herstellen is van een fusie. Maar er wordt naar een bepaalde schaalvergroting gewerkt", zegt Visser. "Ondernemers zien het wel zitten, want het is handig bij grote zaken als een Greenport om er één bestuur boven te hebben hangen." Visser zegt voorts dat het nog wel een tijdje kan duren voor de be sprekingen over een mogelijke fu sie aanvangen. "Het kan best zijn dat er nog twee raadsperiodes overheen gaan. Aan de andere kant kunnen sommige zaken ook ver sneld worden met de financieel in stabiele situatie van Lansingerland. En ook in Pijnacker-Nootdorp zie ik nog wel financiële problemen aan komen. Het zou dan voor de Pro vincie toch handiger zijn als ze één in plaats van drie gemeenten moe ten controleren? En het is verder duidelijk dat de commissaris van de koningin liever .gemeenschap pen dan gemeenten ziet." Een woordvoerster van de gemeen te Zuidpias laat weten niets te we ten van een eventuele nieuwe fusie met Zuidpias. "Er liggen ook geen herindelingsclaims."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 1