Fiets u/d week I I Leden vergadering Rode Kruis Piraten zetten Zevenhuizen in lichterlaaie Brand in oude kazerne Jeugdweekend De Kleine Trompetter Swinging Sunday Music in La Baraque Erwtensoep eten voor goed doel w»Êm 249,= HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 FEBRUARI 2011 2 V- Raleigh Rauen atb Alu frame,verende voorvork, 21 speed. Van 299 voor Dorpsstraat 103 - Tel: 0180-634788 Zevenhuizen - De jeugd van De Klei ne Trompetter is van 28 januari tot en met 30 januari op kamp geweest in Nunspeet. Zij deed dit samen met de jeugd van Harpe Davids uit Zoeter- meer en de Blue Seals uit Zeewolde. Na aankomst op vrijdagavond werd direct begonnen met het instuderen van nieuwe muziek, welke zondag middag voor de ouders en andere belangstellenden ten gehore werd gebracht. Naast de muzikale activi teiten was er ook tijd voor ontspan ning, met een dropping op vrijdag en een speurtocht op zaterdag. Moerkapelle - Het Rode Kruis, af deling Zevenhuizen-Moerkapelle houdt haar algemene ledenver gadering op 15 februari in het Rode Kruisgebouw, Moerveen 1. Aanvang 19.30 uur. Moerkapelle - De oude brandweerkazerne aan de Raadhuisstraat stond woensdag 26 januari in lichterlaaie. De brand ontstond boven in het pand, waar een hennepkwekerij bleek te zijn. De politie kreeg rond 16.30 uur de melding van een binnenbrand aan de Raadhuissttraat. Uit het dak kwam rook. Eenmaal in het pand werd op de bovenverdieping de kwekerij aangetroffen. De brandweer bluste de brand en droeg het gebouw ver volgens over aan de politie. Zij heeft het gebouw die nacht bewaakt. De recherche heeft donderdag 27 janu ari onderzoek gedaan in het pand en de kwekerij ontmanteld. De stroom bleek illegaal te zijn afgetapt. Een veertigjarige man heeft zich in de avond van de brand gemeld op het politiebureau in Waddinxveen als verdachte. De politie doet verder onderzoek naar de zaak. Hennep Hennepkwekers veroorzaken schade en overlast door lekkage en stank. Omdat hennepkwekerijen vaak pro visorisch zijn ingericht, is de kans op brand door kortsluiting of overver hitting groot. Dit levert dus risico's op voor de veiligheid in de buurt. Door de overlast ontstaan.spannin gen'of angstgevoelens bij buurtbe woners en wordt het leefklimaat in een woonwijk aangetast. Vermoedt u dat er bij u in de buurt een hennepkwekerij is? Bel de poli* tie, 0900 - 8844 of Meld Misdaad Anoniem, 0800 - 7000. Zevenhuizen - Brit Brekebeen ging alle scholen langs om piraten op te trom melen voor de lampionnenoptocht van 29 januari. Aan haar wens werd vol daan en om zeven uur vertrok een lange stoet vooreen tocht door Zevenhui zen, het Piratenparadijs der Zeven Zeeën. Jack Sparrow zou jaloers zijn op het leger strijders dat Brit op de (Breke)been kreeg. Door Pepijn de Groot Van Pirates of the Carribean was geen sprake: geen exotische tempe ratuur maar een snijdende kou. Een piraat laat zich niet kennen en trekt gewoon te voet verder. Het was even lekker om nog op te warmen in het dorpshuis, terwijl een ver fa milielid van de vaste presentator in het Zevenhuizense de menigte toe sprak. Onder de naam Paulie Praat graag zocht hij met de piraten naar goede piratennamen: "Hoe heet je? Mees? Mees de Machtige!" De reeds aanwezige piraten waren dan niet allemaal ware zeebonken, aan hun gezichten was het harde leven af te lezen: littekens en rosse baar den tekenden het publiek. Aan Kees Wiggers, 'de grootste piraat van Ze venhuizen', de lastige opdracht om prijswinnende piraten uit te zoeken gedurende de optocht. Circa 550 man en minstens tien honden vertrokken om zeven uur voor een barre tocht. De een met een lampion - 'Dat heet geen champignon schat, maar lampion" - de ander met een fakkel. Donker Zevenhuizen oogde even in lichter laaie. Als felle zeerovers trokken en kelen hun wapens als een ander hun territorium betrad: "Ik heb een zak mes, hoor!" Tot grote oproer is het niet gekomen. Als er tranen vloei den waren er moeders in de buurt. "Piraten hebben toch helemaal geen tranen?" De piraten die Zevenhuizen veroverden die avond waren uiterst vergevingsgezind. Bij de Ambachtssingel is er even een opstopping. Over het bruggetje worden zoete broodjes uitgedeeld. De lopers tasten toe zoals het ware piraten betaamt: hun magen zijn zelden vol. Op het fietspad langs het bejaardentehuis worden 'de pira ten in ruste', zoals Piet Praatgraag de Zevensterbewoners gekscherend noemt, toegezwaaid. De tour trok verder langs de Leliestraat, richting Piraterij zit in de familie/ de Burgemeester Klinkhamerweg. Een enkeling koos voor het grieze lig donkere tunneltje, de rest stak de veilig verlichte weg over. Je weet het maar nooit... Eenmaal door het Ringvaartpark kwam de veilige ha ven van Swanla weer in zicht. De beloofde warme chocomel werd met open armen ontvangen. De zes jarige Gwen laat weinig merken van de kou. Piraat worden lijkt haar wel wat, misschien komt ze ooit bij Brit Brekebeen in de klas. Over een stoere piratennaam moet ze even naden ken. "Gwen de Gewelddadige", zegt haarvader met een glimlach. Inmid dels is het woord aan Piraat Wiggers, die de prijswinnaars bekend maakt. Gwen wint met haar zusje Joy en de rest van haar piratenfamilie een prijs. Ook Rosalie, Mees, Kevin en de tweeling Casper en Daan kunnen op een bekroning rekenen. In een hoekje staat een jongeman zijn tan den te flossen met zijn zwaard. Er staat Zevenhuizen dit jaar nog veel te wachten wat betreft piraterij, Brit Brekebeen heeft nog maar drie van de zeven opdrachten voltooid voor haar toelating op de piratenschool. Foto's? www.oranjezevenhuizen.nl. Zevenhuizen - De André Volkering Boogie en Blues Band is zondag 6 februari te gast in La Baraque tijdens de eerste 'muziekmiddag nieuwe stijl', waar ook ruimte is voor het maken van een dansje. De André Valkering Boogie en Blues Band mag zich, met ruim honderd optredens per jaar, rekenen tot een van de meest gevraagde bands van Nederland. Pianist André Valkering behoort tot de top van de Neder^ landse boogie-pianisten. Valkering wordt begeleid door drummer Paul Lagaay, bassist Toon Segers en door Michiel Pos, zang en diverse instru menten. De muziekmiddag vindt plaats in diverse zalen van La Baraque, is be stemd voor paren en singles van 35 jaar en ouder en duurt van 15.00 tot 'Fast fingers Valkering'. 19.00 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-631041, swinginsundaymusic@kpnmail.nl of www.labaraque.nl. Moerkapelle - Stichting Iemand Geeft Om Mij verkoopt zaterdag 12 februari erwtensoep. De soep wordt bereid door chef-kok Dubois, die vo rig jaar garant stond veel vele liters heerlijke erwtensoep. De soep is ver krijgbaar in de Tweede Kans-winkel aan de Dorpsstraat en de opbrengst is bestemd voor het onderhoud van een meisjeshuis in Sri Lanka. Hier wonen meisjes die traumatissche gebeurtenissen hebben meegemaakt in hun leven. De erwtensoep is ver krijgbaar in bakken van één liter; de bakken kosten 5,- euro per stuk. Vooraf bestellen is ook mogelijk; dit kan tot donderdag 10 februari op 079-5933767, 06-44530594 of via mcwortman@hotmail.com. Voor meer informatie: www.iemandgeeftommij.nl. Tijdens de openingsuren kan men tevens spullen afgeven voor de Tweede Kans-winkel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21