"Ik denk dat de koningin dit heel mooi zou vinden" Stimulans wedstrijd Gitaarensemble volwassenen Breicafé Zuidpias Nieuwe competitie van start bij IJsselbridge Einduitslag Butlercompetitie BC IJsselbridge Kidsdisco Koekenbakkersclub zoekt helpende handen HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 FEBRUARI 2011 23 Kinderen lopen ondanks kou de lampionnenoptoeht Zwemmen Jeu de Boules Worsteling voor Nieuwerkerk Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik denk dat de koningin dit heel leuk vindt. Al die lichtjes vindt ze vast heel mooi om te zien," zegt de vijfjarige El ine de Deugd over de jaarlijkse lampionnenoptoeht. Deze werd maandag 31 januari gehouden ter ere van de verjaardag van koningin Beatrix. Door Job van der Plicht Ondanks de kou ging de lampion nenoptoeht door. Onder aanvoering van een muziekauto - de beloofde drumband kon vanwege de kou de optocht niet begeleiden, liepen zo'n dertig kinderen met een lampion om de verjaardag van koningin Beatrix te vieren. Anne-Fleur Heil (6) loopt voor het eerst mee. "Ik vind het leuk, ook omdat ik vanavond langer op mag blijven," zo zegt Anne-Fleur. De lampionnenoptoeht werd geor ganiseerd door Stichting Evenement, in samenwerking met de gemeente. Stichting Evenement organiseert onder andere ook het Sinterklaas feest en de festiviteiten rondom Koninginnedag. Voorzitter Aart de Haan: "Ongeveer drie maanden van tevoren beginnen we met organise ren. Dit jaar hadden we er weer iets nieuws bij. De in Nieuwerkerk in middels bekende Ed Klep, mascotte van de plaatselijke snackbar, liep dit jaar ook mee." De optocht begon bij het raadhuis en duu'rde ongeveer een uur. Hal verwege werd er even gestopt bij de snackbar, waar de kinderen werden getrakteerd op patat. Volgend jaar is het de bedoeling dat er weer een optocht is en De Haan is daar nu al mee bezig: "We gaan er op scholen meer aandacht aan schenken en dan hopen we volgend hier met meer mensen te lopen." Nieuwerkerk aan den IJssel/Zoeter- meer-De zwemmers van Vliet Barra cuda deden zaterdag 29 januari mee aan de Stimulanswedstrijd in Zoe- termeer. Centraal bij deze wedstrijd stond de vrije slag, iedere deelnemer zwom de 100 meter. In de A-finale behaalden de jonge zwemsters Lisa van den Brink en Myra de Wit respectievelijk een zilveren en een bronzen medaille. Juliette van den Berg, Stefan Steen bergen en Emiel van Beusekom keerden huiswaarts met een gouden medaille en Nikita Kik met zilver. In de B-finale scoorde Fleur Herrera een gouden medaille op de 50 meter schoolslag, Willem Zorg behaalde goud op de 100 meter schoolslag en Sheila Mersch brons. In de senioren klasse behaalden Emiel van Beuse kom en Mark Slagmolen respectie velijk goud en zilver op de 100 meter wisselslag. De sensationele estafette 50 meter vrije slag werd gezwommen door maar liefst tien zwemmers waarbij het team van Van Vliet Barracuda als eerste eindigde. Nieuwerkerk aan den IJssel - Breien, haken, punniken, borduren, een kop je koffie drinken, ideeën en patro nen uitwisselen, gezellig kletsen en elkaar helpen met handwerkvraag- stukken. Dat is. het Breicafé: iedere maandag in De Batavier van 13.30 tot 16.00 uur. Voor beginners en gevorderden, jong en oud, iedereen is welkom. Voor meer informatie: 0180-317204, op maandagmiddag: 06-30694821 en via: breicafezuidplas.hyves.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bert Schermer en Rinus Scheele zijn op de eerste competitieavond van de derde ronde van de parenwedstrij den, gespeeld op maandag 31 janu ari, met een percentage van 65 op de eerste plaats geëindigd in de A- lijn. Tweede werden Jaap Zeedijk en Herman Holleboom met 62,92 en op de derde plaats eindigden Toon de Kort en Joop Daniëls met 55,83. In de B-lijn ging de winst naar Ti- tia Mud en Judith van Voorbergen met 60,42; tweede werden Rennie Valentijn en Seia van den Berg met 55,21 en op de derde plaats ein digden Jaap Bot en Ton Reijers met 52,08. Nel Kooijmans en Jan Hilkhuysen werden eerste in de C-lijn met 72,92. Op de tweede plaats eindigden Anna Struckman en Berthy van Lieshout met 60,42 en derde werden Loes Vink en Leo Hesseling met 53,75. In de D-lijn ging de overwinning naar Kees Kool en Nico Markus met 60,42. Tweede werden Riet van de Sman en Corrie Rosier met 54,17 en derde werden Hermine Vorstenbosch en Willy van der Sluis met 53,65. Nieuwerkerk aan den IJssel - Thea en Toon de Kort zijn woensdag 26 januari met een IMP van 58 in de A- lijn winnaar geworden van de zesde, tevens laatste, wedstrijd in de But lercompetitie van B.C. IJsselbridge. Op de tweede plaats eindigden Jos en Wim Lensen met een IMP van 56 en derde werden Jet en Siebe Vliet- stra met een IMP van 45. Joop de Fonkert en Paul Korporaal werden eerste in de B-lijn met een IMP van 43; zij werden op de tweede plaats gevolgd door Carla Arkesteijn en Hannie Kiekens met een IMP van 28. Derde werden Piet van Dortmont en Elly Miltenburg met een IMP van 24. Wenneke van Veldhuizen en Joke Verschoor én Gio en Koos Mian Nieuwerkerk aan den IJssel - Het belooft een gezellige, drukke boel te worden vrijdag 11 februari bij de kidsdisco in 't Blok. De avond begint om 19.00 uur, er is toezicht deelden in de C-lijn de eerste plaats met een IMP van 36. Derde werden Alice de Looze en Cilia van 0o\^'n met een IMP van 13. In de D-lijn eindigden Riet Filé en Jeany van der Leer op de eerste plaats met een IMP van 47. Alice en Frits Groenewegen werden tweede met een IMP van 46 en derde wer den Elly de Haan en Netty Koolhaas met 35. Kampioen Ab van Amerongen en Rein Janssen zijn in de Butlercompetitie op ie eerste plaats geëindigd en mogen zich kampioen noemen. De tweede plaats was voor Jet en Siebe Vliet- stra en op de derde plaats eindigden Thea en Toon de Kort. Van volwassenen en er wordt geen energydrink geschonken. De kids disco is voor alle kinderen van de basisschoolleeftijd en de entree is gratis. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool start dinsdag 15 februari een gitaarensemble voor volwassenen. De cursus is bestemd voor gitaristen die het gitaarspel weer eens willen oppakken en met andere gitaristen willen samenspelen. Voor meer informatie: www.muziekschoolniewerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het tweede team van JBC Nieuwerkerk speelde zaterdag speelde in het boulo- drome van Boulend Schaep in Dor drecht. Zij troffen daar het eerste team van Altena uit Sleeuwijk. Ook deze vierde wedstrijd op rij ging verloren, het team van Nieuwerkerk wist twee van de zeven partijen te winnen, waarmee de eindstand op 2-5 bleef steken. Daarnaast was er een nega tiefsaldo van 21 punten te noteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - De extra'helpende handen'kan het hui- Koekenbakkerslcub van Vedj komt dige aantal van 20 koekenbakkertjes elke derde woensdag van de maand uitgebreid worden naar 30. onder leiding van Jacky Bruinenberg en Rachel van Dooijewaard 's mid- Voor meer informatie: dags bijeen in Con Musica. Met wat jackybruinenberg@hotmail.com Stichting Evenement was wederom de organisator van de lampionoptocht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23