Martijn Oudeman schaatst met en voor Cystic Fibrosis Eerste Budovanencompetitie groot succes <r, f Wij hebben winterhanden/ sets Ook kunnen wij voor de opslag zorgen. Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 BQVAG HART VAN HOLLAND.NESSELANDE 2 FEBRUARI 2011 27 Skate4Air Budo Praise-dienst Cursus Schilderen Valentijnknutselen Babyspreekuur Vanaf 417,- i~ Vanaf 418,- j| Vanaf €449,- J Vanaf 465,- 5 Vanaf 475,- r Nesselande - Nesselander Mar tijn Oudeman schaats samen met Jochem Uytdehaage op vrijdag 4 februari de alternatieve Elfsteden tocht op de Oostenrijkse Weissensee. Zij doen dit - met het team van Ska- te4Air - om geld in te zamelen voor onderzoek naar Cystic Fibrosis (CF, taaislijmziekte). Martijn Oudeman lijdt aan taaislijm ziekte en heeft enkele jaren geleden een longtransplantatie ondergaan. Oudeman: "Taaislijmziekte is een slopende ziekte waarmee je wordt geboren. Het heeft vooral invloed op je longen. Je bent veel ziek en moet vaak naar het ziekenhuis voor opna men. Uiteindelijk word je zo ziek dat alleen een gecompliceerde operatie 'een longtransplantatie' nog redding kan bieden. Vanwege een tekort aan orgaandonoren kan lang niet ieder een worden getransplanteerd. Ik heb het geluk gehad dat voor mij donor- InitatiefnemerSkate4Air Arnoud Buijzer, Jochem Uytdehaage en Martijn Oudeman. longen beschikbaar waren, maar de meeste patiënten overlijden rond Uytdehaage aan kop in de training. hun dertigste aan de ziekte. Onder zoek naar de ziekte is dus heel be langrijk zodat alle kinderen met CF een kans op gezond leven krijgen." Jongensdroom Na zijn longtransplantatie reist Mar tijn Oudeman de wereld over naar sportwedstrijden om het belang van orgaandonatie onder de aandacht te brengen. In 2009 won hij een gou den medaille op de World Transplant Games in Australië. In de zomer van 2011 neemt hij weer deel aan deze wereldspelen, dit keer in Zweden. Deze alternatieve Elfstedentocht ziet Oudeman als een goede voorbe reiding daarop. "Als kind heb ik veel De deelnemers aan de eerste Budovanencompetitie. Nesselande - Bij Unity99 vond zon dag 30 januari voor de eerste keer een vanencompetitie plaats voor kinderen met pdd-nos, een stoornis in het autistisch centrum. Unity99 geeft al circa zes jaar les aan kinderen en jongeren met een dergelijke stoornis. De speciale les sen zijn gericht op sociale vaardig heden, omgaan met agressie van anderen of van zichzelf en op weer baarheid, waarbij alle facetten van Oosterse gevechtssporten aan bod komen. De vanencompetitie wordt drie keer per jaar gehouden. Elke competitie dag levert punten én een oorkonde op. Bij een totaal van 100 punten ligt voor de deelnemer een vaantje klaar. In totaal zijn er zes vaantjes te verdienen die corresponderen met de kleuren van de banden die te be halen zijn bij de Oosterse gevechts sporten. Uiteindelijk kan een budoka een trofee winnen en zich voor de volgende klasse kwalificeren. Onderdelen De competitie bestaat uit twee on derdelen. Bij het onderdeel 'Kata' komen de budoka's op de mat voor een schijngevecht; bij 'Unity-Com- bat' gaat het om een sparring vorm tussen twee budoka's, welke bestaat uit twee ronden van één minuut. Unity99 streeft ernaar om kinde ren en jongeren in deze doelgroep controle te leren in hun emoties en daar sluiten deze trainingsvor- men perfect bij aan. "De competitie is dus niet tegen elkaar, maar met elkaar", aldus Patrick van Daalen van Unity99. Voor meer informatie: www.unity99.nl. geschaatst. Eigenlijk totdat ik dat door mijn ziekte niet meer kon. Nu meedoen met deze Elfstedentocht is een jongensdroom die uitkomt. En schaatsen met olympisch kampioen Jochem Uytdehaage is natuurlijk een fantastische motivatie." Steun de actie Oudeman, Uytdehaage en honderd anderen hebben inmiddels 100.000,- euro opgehaald, ledereen die de actie van Skate4Air een warm hart toedraagt kan de deelnemers spon soren door een bedrag per kilometer te doneren. Voor meer informatie: www.skate4air.nl Nesselande - De Kerk in Nesselan de houdt op zondag 6 februari een praise-dienst. De dienst begint om 19.00 uur. De Kerk in Nesselande is te vinden in de Knoop van de Brede School Nesselande aan Robert van 't Hofstraat 10. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.net. Nesselande - In De Knoop van de Brede School gaat 3 februari een cursus schilderen van start. Info en aanmelden: 010-2518988, op werk dagen van 9.30 tot 16.30 uur aan de balie van de Kristal aan de Cypru- slaan 404 of op www.curzusenzo.nl. Nesselande - Het kinderatelier - voor kinderen van vier tot en met negen jaar - besteedt woensdag 9 februari aandacht aan Valentijn. Aanmelden: 010-2862760. De activiteit vindt plaats De Kristal aan de Cypruslaan 404 van 13.30 tot 14.30 uur. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande, gevestigd in de Kristal aan de Cypruslaan 402, houden 5 februari van 9.00 tot 11.00 uur het maandelijks spreekuur voor ouders die vragen hebben over de ontwik keling van hun baby. Ingang bij de apotheek; de toegang is vrij. Voor meer informatie: 010-2229746 of www.fysiotherapieinnesselande.nl. UW TREKHAKEN SPECIALIST! Seat Ibiza III HB 3 drs. g Bwj. mei 2002 4 Vanaf 382,- Mazda 2 HB 5 drs. Jj, Bwj. juni 2003 Nissan Micra HB 3 drs. 51 Bwj. feb. 2003 Citroen C4 HB 5 drs. g Bwj. juni 2004 T" Ford Focus II HB S drs. Bwj. sep. 2004 S; VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27