Roberto van Blerkum clubkampioen libre Rolling '90 verdedigt titel Groeneweg declasseert Gona De Eendragt leest Muziekschool slaat vleugels uit Lions Voorjaarsconcert met Petra Berger I HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 FEBRUARI 2011 Biljarten Voetbal partij in 16-37 Hielema die hier mee een podiumplaats behaalde. De strijd om de felbegeerde wis selbokaal ging tussen driebanden specialist Van Blerkum en Van den Berg. Ook nu ontwikkelde zich een spannende partij. Mooie carambo les, afgewisseld met onnodige mis sers, zorgden uiteindelijk voor een spannend slot. In de laatste beurten werd duidelijk e dat spanning een grote invloed kan hebben op een biljarter. Van Bler kum tikte als eerste zijn caramboles bij elkaar en doordat Van den Berg in de nabeurt niet tot scoren kwam resteerde voor hem de tweede plaats. Zevenhuizen - De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat besteedt momenteel aandacht aan de op handen zijnde Valentijnsdag op 14 februari. Zevenhuizen - Groeneweg boekte zondag 23 januari op het eigen kunstgrasveld een ruime 6-2 over winning op 2e klasser Gona. Bij rust stond het nog 3-0. Maurice Eckhardt was met vier doelpunten de grote man bij het team uit Ze venhuizen, maar ook de doelpunten van JP Hordijk en Angelo Lenters waren van een grote schoonheid. In het begin moest Groeneweg wen nen aan het hogere tempo van de Haagse 2e klasser. Toen Eckhardt uit een vrije trap zijn eerste doel punt maakte, werd de thuisclub de bovenliggende partij. Vloeiende een-twee combinaties, een sterk middenveld en een uitstekende verdediging deden vermoeden dat Groeneweg de 2e klasser was. De Hagenaars probeerden het wel maar lagen meer met de scheids rechter en de eigen medespelers overhoop, dan dat zij Groeneweg pijn deden. Al met al een terechte overwinning voor Groeneweg en een stimulans voor de eerstvol gende competitiewedstrijd tegen het Goudse ONA. Zevenhuizen - Ook op basisschool de Eendragt begonnen de Nationale Voorleesdagen woensdag 19 janu ari met een voorleesontbijt. Naast het 'ontbijt' werd de bibliotheek bezocht en mochten de kinderen zelf vaker lezen of las de juf net iets vaker voor dan normaal. Eén ding is zeker: lezen is leuk. De link met Wereldwinkel lijkt niet vanzelfsprekend - Sint Valentijn komt niet uit de ontwikkelingslan den - maar is er wel degelijk: wat is er mooier dan een eerlijk Valentijns- geschenk. Niet alleen de ontvanger wordt blij gemaakt, ook de maker in de ontwikkelingslanden. Wereldwinkel Z-M heeft niet alleen Valentijnsgeschenken in het assorti ment, maar ook andere nieuwe pro ducten, zoals schalen en sieraden en °ok al diverse artikelen voor de tuin. Een blikvanger is het vliegengordijn met lamellen van quiltwerk. Hoewel dit heel wat werkuren moet hebben gekost is de prijs van het gordijn ui- Lieve cadeautjes. terst redelijk. Wereldwinkel Z-M is te vinden aan de Dorpsstraat 202D en is open van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Moerkapelle - Bij Biljartvereniging Moerkapelle werd afgelopen weekend de finale gespeeld van het clubkampioenschap libre 2010. Na het spelen, in de cember, van een aantal voorwedstrijden bereikten Hans de Vreede en erelid Frans van den Berg, alsmede Roberto van Blerkum en Rob Hielema de halve finale. Moerkapelle - Rolling'90 verdedigt zaterdag 5 februari haar titel 'Nederlands Kampioen show- en formatierijden'. In Kerkdriel staan tien verenigingen aan de start om dit felbegeerde kampioenschap binnen te halen. Rolling '90 is als huidig kampioen één van de titelkandidaten maar de concurrentie van de andere rolschaatsverenigingen zal groot zijn. De rijders op rolschaatsen van Rolling'90 zijn al maanden in training om uitstekend voor de dag te komen, de nieuwe shownummers zijn vakkundig in elkaar gezet. Zevenhuizen - De negende editie van het Lions Voorjaarsconcert, dat op vrij dag 18 maart om 20.00 uur plaatsvindt in de Hervormde Kerk in de Dorps straat, wordt opgeluisterd met een optreden van Petra Berger. De zangeres combineert moeite loos pop- en klassieke muziek. Haar jarenlange carrière in de muziek leidde haar langs diverse muzikale genres waardoor ze een heel eigen geluid heeft ontwikkeld. Een succes formule, zo blijkt uit haar drie, met goud en platina bekroonde, albums, uit de drie theatertournees met haar eigen band alsmede uit de concer ten met pianist Jan Vayne. inclusief consumptie, garderobe en programmaboekje. Kaarten zijn ver krijgbaar via de site of, vanaf vrijdag 4 februari, bij Reisburo De Zwaluw aan de Dorpsstraat 149 en bij De Fotoboetiek aan de Dorpsstraat 28. De kerk is op de concertavond open vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie: www.lions.nl/ zevenhuizen.nl, www.petraberger.nl of 0180-631956. ballen en miste de kans om de partij te beslissen. Met twee caramboles in de laatste twee beurten volbracht Van Blerkum zijn totaal en doordat Hielema nog tweemaal miste werd de partij op één carambole beslist. In de strijd om het brons speelde De Vreede nu een stuk beter, maar dat was niet genoeg om Hie lema van de winst af te houden. Na zeventien beurten eindigde de Toegangskaarten De toegang bedraagt 15,- euro; dit is Petra Berger. Onder het genot van een lekkere krentenbol werden de kinderen uit de onderbouw voorgelezen door de kinderen uit de bovenbouw. In de eerste halve finale kwamen De Vreede en Van den Berg te gen elkaar uit. De Vreede kwam niet in zijn spel, waardoor Van den Berg deze partij met gemak won. De tweede halve finale, tussen Van Blerkum en Hielema, kende een spannende slotfase. Van Blerkum leek in de 22e beurt de partij uit te spelen, maar bleef met nog twee caramboles te gaan steken. Hielema antwoordde met vier rake Moerkapelle - De Stichting Nieu- werkerkse Muziekschool verzorgt samen met Geregeld met betere Hulp van Agnes den Hartogh van 24 januari tot en met 4 febru ari een groot muziekproject op de Rehobothschool in Moerkapelle. Alle klassen van deze basisschool krijgen een aanbod op maat. Zo worden er djembélessen gegeven en worden 'geïntegreerde' lessen over de schilderijententoonstelling van Modest Moussorgsky verzorgd. Geïntegreerd wil zeggen dat naast de muzikale aspecten van het werk ook de beeldende kant van de com positie van Moussorsky aan de orde komt. Met haar vaste begeleider op de vleu gel verzorgt Petra Berger zowel solo, als samen met muziekvereniging De Kleine Trompetter, een avond vullend programma. Lions Club Ze venhuizen verwacht het succes met Jan Vayne in 2010 op z'n minst te evenaren, en evenals in voorgaande jaren zal recht worden gedaan aan het motto 'couleur locale' waardoor de opbrengst van het benefietcon cert geheel ten goede komt aan locale en regionale goede doelen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29