Zuidpias Gemeenteraad Zuidpias kiest voor adoptie gemeentegroen door inwoners Werken aan de weg Uitleg Provinciaal toezicht gemeentebegroting gemeente Afsluiting doorgaand verkeer Dorpstraat Zevenhuizen Groeriewegbrug afgesloten voor doorgaand verkeer 26 februari - 15 april 2011 Bouwplannen? Doe de vergunningcheck op www.omgevingsloket.nl HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 2 FEBRUARI 2011 Plan uit BegrotingsWijzer opgenomen in beheerplannen li. Dunea heeft de werkzaamheden in de Dorpsstraat te Zevenhuizen hervat. Men is begonnen met het overzetten van de huisaanstuitingen op de nieuwe hoofdwaterleiding aan de straatkant met oneven huisnummers. Verkeer heeft door gang, enig oponthoud is echter mogelijk. Van maandag 7 tot en met vrijdag 18 februari is door gaand verkeer tussen 7.00 en 16.00 uur niet langer mogelijk tussen de Burgemeester Boerstraat en De Opril. In die periode worden de huisaansluitingen aan de straatkant met oneven nummers naar de nieuwe hoofdwaterleiding door de weg heen gelegd. Het verkeer wordt met borden omgeleid. Hierop wordt aangegeven vanaf welk kant C1000 Rabobank bereikbaar zijn. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren, is het noodzakelijk de brug af te sluiten voor doorgaand verkeer. Het verkeer wordt omgeleid met omleidingbor den. Voetgangers en (brom) fietsers kunnen gebruik blij ven maken van de fietsbrug naast de Groenewegbrug. Op zaterdag 26 februari 2011 start Gemeentewerken Rotterdam met werk zaamheden aan de Groenewegbrug. De Groenewegbrug ligt in het verlengde van de Brandingdijk richting de N219. De werkzaamheden bestaan onder andere uit het vernieuwen van het brugdek en het beweegbare gedeelte van de brug en het heien van een prefab betonpaal. De werkzaam heden zijn naar verwach ting op vrijdag 15 april 2011 gereed. Omleidingen verkeer vanaf de rotonde Zuidplasweg richting Nesselande, Oud Verlaat en Recreatiegebied Rottemeren wordt omgeleid via de Eerste Tochtweg (N219) - Schielandweg - Europalaan - Hoofdweg en Laan van Avant-Garde. verkeer vanuit Nesselande (Brandingdijk) richting rotonde Zuidplasweg wordt omgeleid via Laan van Avant-Garde - Hoofdweg- Europalaan -Schielandweg en Eerste Tochtweg (N219). Om te voorkomen dat het Zuideinde als sluip route wordt gebruikt, wordt deze weg tijdens de werkzaamheden voor doorgaand verkeer afge sloten. Alleen lijnbussen en bestemmings-verkeer kunnen gebruik blijven maken van het Zuideinde. informatie Voor meer informatie over de werkzaamheden kunt u contact opnemen met Douwe Folkerts, afdeling communicatie van Gemeentewerken Rotterdam via telefoonnum mer 010-6893639 of e-mail dj.folkertsOgw. rotterdam.nl. U kunt ook kijken op de website van de gemeente Rotterdam, www.rotterdam.nl -> werken aan de weg -> Groenewegbrug. Afgelopen dinsdagavond 25 januari 2011 vergaderde de gemeenteraad van Zuidpias onder andere over de door inwoners ingediende plannen uit de BegrotingsWijzer. Na enige discussie werd gekozen voor het originele plan van de adoptie van gemeentegroen en bloembakken. Het plan, waarin inwoners stukken gemeentegroen of bloembakken onder hun hoede nemen en het onder houd ervan op zich nemen, wordt voortvarend opge pakt door wethouder Arjen Hazelebach van Openbare Werken en meegenomen in de beheerplannen. Uiteraard zal de indienster van het plan worden betrokken bij de uit werking ervan. BegrotingsWijzer In mei vorig jaar werden inwoners van de gemeente Zuidpias in de gelegenheid gesteld via internet hun eigen gemeentebegroting samen te stellen. Met deze begroting konden inwoners duidelijk maken hoeveel geld naar welke begrotingsposten toe zou moeten. Ook konden inwoners eigen ideeën kenbaar maken en daar een prijskaartje aan hangen. Ingediende plannen Van de oorspronkelijk 60 ingediende plannen van inwo ners, bleven er, na selectie, uiteindelijk twee over: het houden van een Zuidplasparty en het door inwoners adopte ren van gemeentegroen. Over de andere ingediende ideeën, waarvan een aantal zeker ook levensvatbaarheid bezat, werd besloten deze te betrek ken in het nieuw te ontwik kelen, reguliere beleid van de gemeente Zuidpias. Experiment De BegrotingsWijzer was een experiment. De gemeente en het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP, een onderdeel van het Huis voor Democratie en Rechtsstaat) ontvingen vorig jaar een subsidie van het VNG-programma 'In Actie met Burgers' om dit experi ment van burgerparticipatie te ontwikkelen. Het project 'In actie met burgers!' was een initiatief van het ministe rie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, en werd uitgevoerd door het Actieprogramma Lokaal Bestuur. Er werden 17 lokale proeftuinen burger participatie samengesteld. De BegrotingsWijzer van de gemeente Zuidpias was daar één van. i Afgelopen week is in de media aandacht geschonken aan het financieel toezicht door de Provincie Zuid-Holland en het begrotingstekort. We kunnen ons voorstel len dat dit vragen heeft opgeroepen. Graag informeren wij u over de stand van zaken. Alle fusiegemeenten staan volgens pro cedure altijd drie jaar na de fusiedatum onder preventief toezicht. Ook de gemeente Zuidpias is zo'n fusiegemeente. Het biedt de gemeente namelijk de gelegenheid om onder meer de financiën, de beheerplan nen, het weerstandsvermogen op orde te brengen. Dit heeft naast alle andere aan dachtspunten in een nieuwe gemeente de eerste prioriteit. De gemeente Zuidpias is dan ook content met dit toezicht. Bezuinigingstaakstelling leder jaar stelt de gemeenteraad de gemeentebegroting vast, waarna Gedeputeerde Zaken van Zuid-Holland voor aanvang van het begrotingsjaar 2011 laat weten of de begroting is goedgekeurd. Onze begroting is ingediend, maar naar de mening van de provincie nog niet voorzien van een duurzaam meerjarig financieel evenwicht. Zo blijkt uit de raming dat er voor de jaren 2011 en 2012 een tekort is geraamd van respectievelijk 713.000 en 611.000. Voor de jaren 2013 en 2016 zijn er overschotten geraamd van respectievelijk 1.100.000 en 13.000. Volgens plan zal de gemeente Zuidpias vanaf 2013 een sluitende begroting hebben naar aanleiding van de bezuinigingsopgaven. Er is in 2010 reeds een Plan van Aanpak voorde bezuinigingstaakstelling opgesteld. Bij de Perspectievennota 2011 zullen de bezuinigingsmaatregelen voor de komende jaren (2011-2016)duidelijk worden, waarbij het concept regeerakkoord van eind sep tember 2010 leidend is. Om dus een goedgekeurde begroting te krijgen dient de gemeenteraad een meer jarig dekkingsplan vast te stellen, waarin minimaal herstel van materieel meerja rig evenwicht aannemelijk is gemaakt. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat zij met het eerder genoemde Plan van Aanpak over de bezuinigingen aan deze eis hebben voldaan. De begrotingsspecial in het najaar van 2010 geeft nadere informatie over het huishoud boekje van de gemeente. U kunt deze terug vinden op www.zuidplas.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5