1 Informatieavond borstvoeding T0PI500 in Swanla Inloopochtend Stomavereniging Open Huis Hospice Natuurwerkdagen Snurkweek in GHZ Stichting Dier Retour gemeente RAADSINFORMATIE WEEK 6 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 2 FEBRUARI 2011 Besluitenlijst van de raadsvergadering van 25 januari 2011 fe Tl Gouda - HetGroene Hart Ziekenhuis, GHZ, organiseert voor woensdag 16 februari van 20.00 tot 22.00 uur een informatieavond over borstvoeding, bedoeld voor vrouwen die willen be vallen in dit ziekenhuis. Men krijgt deze avond allerhande tips over het geven van borstvoeding, er wordt een film vertoond en er is gelegen heid tot het stellen van vragen. Belangstellenden zijn welkom in de Balkonkamer op de Jozeflocatie aan de Jan van Beaumontstraat. De toegang bedraagt 5,- euro; partners zijn welkom. Vooraf aanmelden is gewenst. Dit kan via 0182-505000 of via aanmelden@ghz.nl. Voor meer informatie: www.ghz.nl/ informatiebijeenkomsten. Gouda - De Nederlandse Stomaver eniging organiseert voor donderdag 3 januari van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend op de Bleuland- locatie van het Groene Hart Zieken huis aan de Bleulandweg 10. Patiën ten en andere belangstellenden zijn welkom op de polikliniek, in de ka mer van de stomaverpleegkundige, eerste etage kamer 1.32. Hier kan men van gedachten wisselen met lotgenoten en twee leden van de vereniging zijn aanwezig voor het beantwoorden van vragen en voor het geven van informatie. Voor meer informatie: 0346-262286 of www.stomavereniging.nl. Gouda - Stichting Hospice en Vrijwillige Terminale Thuiszorg Midden-Holland houdt zaterdag 5 februari van 11.00 tot 13.00 uur Open Huis. Belangstellenden kunnen hier in formatie inwinnen op het gebied van palliatieve terminale zorg in het Hospice dan wel in de thuis- Zevenhuizen - 'Eindelijk weer een stapfeest in Zevenhuizen!'Zo brengt organisator Daan Swalbe het feest dat op zaterdag 19 maart in Swanla gehouden wordt. Schwalbe: "Het begon met Goud Et Nieuw 2011. Dit succes moest ver lengd worden. TOP staat voor Try- Out Party en 500 staat voor het aantal beschikbare kaarten." Het feest is voor jong en oud, en, vindt Schwalbe: "Zevenhuizenaren mogen dit feest niet missen." Aavang 20.00 uur, entree 5,- euro. Een plek op de gastenlijst kan ge reserveerd worden door te mailen naar: topvijfhonderd@gmail.com. Er is geen deurverkoop. De minimum leeftijd is 16 jaar. Reeuwijk/Regio - De werkgroep vrij willig landschapsbeheer van het IVN IJssel en Gouwe houdt een werkdag op zaterdag 12 februari. Vrijwilligers zagen en knotten op natuurterrein- tjes in het Reeuwijkse-Plassenge- bied. Belangstellenden, ook ouders met kinderen, zijn van harte welkom om mee te doen. Er zijn zware (zagen) en lichte (takkenbossen maken) werkzaamheden. Verzamelen om 9.00 uur op de hoek Gravenbroekseweg/Zoetendijk. Aan melden is niet nodig en het IVN zorgt voor soep. Voor meer informatie: www. ivn-ijsselengouwe.nl situatie. Het Hospice is gevestigd aan de Ridder van Catsweg 67. Be zoekers kunnen gebruik maken van de parkeerplaats van het Groene Hart Ziekenhuis. Van hieruit vindt men de toegang tot het Atelier van het Hospice via de achteringang. Een uitrijkaart kost 1,- euro en is verkrijgbaar in het Hospice. Gouda - Het Groene HartZiekenhuis organiseert van maandag 7 tot en met vrijdag 11 februari de 'Snurkweek', waarmee de afdeling Longgeneeskunde bijzondere aandacht vraagt voor mensen met slaapstoornissen. Snurken komt bij veel mensen voor. Als het snurken gepaard gaat met periodes van ademhalingstops tij dens het slapen, kan iemand over dag klachten krijgen, zoals extreme moeheid, slaperigheid, concentra tieproblemen, vergeetachtigheid en stemmingswisselingen. In dat geval moet aan slaapapneu, ofwel Osas, worden gedacht. Vermist Ongecastreerde cyperse kater, witte sokken, bef, buik, kin, zes maanden oud, Zuidplaslaan Waddinxveen. Gevonden Wit konijn, zwarte oren, ringen rond ogen, twee zwarte vlekken op rug, zwart vlekje boven rechtervoorpoot, Groenakker Waddinxveen. Cypers kitten, witte voeten voor, sokken achter, bef, borst, masker, ca. vier maanden oud, A 12 afslag Wad dinxveen. Zwarte kat, witte voeten voor, sok ken achter, kin, bef, buik, vriendelijke kat, Manege Moordrecht. Cyperse poes met rood, witte kaak, borst loopt door naar buik, wit aan poten, loopt al enkele weken rond, Coenecoop Waddinxveen. Voor meer informatie: 0184-661509 ofwww.dierretour.nl Informatiebijeenkomst Voor dinsdag 8 februari wordt van 19.00 tot 22.00 uur een informa tiebijeenkomst georganiseerd in de Gehoorzaal van de Bleulandlocatie aan de Bleulandweg 10. Zaal open om 18.30 uur; de toegang is vrij. Aanmelden kan via 0182-505000 of aanmelden@ghz.nl. Zuidpias Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidptas. U kunt deze eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidptas.nl. 1. Gewijzigd Beleidsplan Werk en Inkomen 2011 In de vergadering van de raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling d.d. 10 januari 2011 is het Gewijzigd Beleidsplan Werk en Inkomen 2011-2013 aan de orde geweest. Naar aanleiding van die behandeling is door de commissie geadviseerd het Beleidsplan alléén voor 2011 te laten gelden. Er zal voor de jaren 2012-2013 een nieuw plan worden gemaakt. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 2. Wijzigingen verordening commissie bezwaarschriften Vanwege het ontbreken van een regeling voor het behande len van bezwaarschriften gericht tegen besluiten inzake personele aangelegenheden, wordt geadviseerd om de behandeling van deze bezwaarschriften onder te brengen bij de commissie bezwaarschriften die haar basis ontleent aan de verordening commissie bezwaarschriften. Uitgezonderd zijn bezwaarschriften gericht tegen bestuiten aangaande organisatiebrede functiebeschrijving en functiewaardering, waarvoor een aparte commissie op, basis van een aparte verordening zal worden ingesteld. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. V 3. Wet elektronische bekendmaking De wet elektronische bekendmaking stelt de verplichting aan gemeenten om per 1 januari 2011 alle algemeen verbindende voorschriften [verordeningen) te-publiceren via het Internetpublicatiemodel. Inmiddels zijn de verorde ningen ingevoerd en de verplichte toetsen afgelegd. Om de verordeningen ook daadwerkelijk online te krijgen is er een verklaring van de gemeenteraad vereist. Hierin verklaart hij dat 100% van alle verordeningen is ingevoerd in het Internetpublicatiemodel. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 4. Vaststellen exploitatieberekening Britse Zoom te Nieuwerkerk aan den IJssel Ten behoeve van de woningbouwontwikkeling op de locatie Britse Zoom (Nieuwerkerk aan den IJssel) is een exploita tieberekening opgesteld. De peildatum van de berekening is 1 januari 2010. U wordt voorgesteld deze berekening als kader voor de verdere ontwikkeling vast te stellen. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 5. Vaststellen exploitatieberekening Parkzoom II te Nieuwerkerk aan den IJssel Ten behoeve van de woningbouwontwikkeling op de locatie Parkzoom II [Nieuwerkerk aan den IJssel) is een exploita tieberekening opgesteld. De peildatum van de berekening is 1 januari 2010. U wordt voorgesteld deze berekening als kader voor de verdere ontwikkeling vast te stellen. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 6. Winnend idee BegrotingsWijzer 2010 In april 2010 heeft de gemeenteraad besloten maximaal 50.000 ter beschikking te stellen om uitvoering te geven aan goede ideeën/plannen die via de BegrotingsWijzer bij de gemeenteraad zijn ingediend. In totaal zijn Zo'n 4-0 ideeën ingediend. De werkgroep participatie heeft daarin een selectie gemaakt; uiteindelijk bleven vijf ideeën voor nadere overweging over. Hiervan zijn tenslotte twee ideeën overgebleven die nu ter besluitvorming aan de gemeente raad worden voorgelegd. De raad heeft gekozen voor het idee met betrekking tot het adopteren van gemeentetuintjes en/of bloembakken. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht [individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen.bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is [nog] geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt, tel. (0180) 330 311.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 6