Comeniusleerlingen zijn dichters in de dop Oudheidkamer open Nepvuurwapen Er werd gebridged... HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 FEBRUARI 2011 7 Autodiefstal High tea Breicafé Gideonbijeenkomst Vrouwen van Nu Lezing over hulphond Bo Door Pepijn de Groot Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Men ziet louter de kaften, het gesproken woord galmt. Rijmpjes springen op trommelvliezen als trampolines...' Laat het dichten maar over aan leer lingen van het Comenius College. De bibliotheek was hun speelgrond op Gedichtendag, donderdag 27 janu ari. Een jonge dichteres is zichtbaar ver rukt met de komst van haar publiek: "Leuk dat jullie er zijn! Ik ben zenuw achtig..." Aan de gezichten te zien is zij geen uitzondering. Eerst stappen Lex van Vianen en Senny Vegter het podium op voor een muzikale intro. The Voice of Nieuwerkerk laat van zich spreken: met gitaarbegeleiding van Lex zingt Senny feilloos. Na inleidingen van docent Neder lands Willemijn van Gellecum en Piet Veenstra, de Nieuwerkerkse Komrij, mogen de leerlingen voor dragen. "Vanavond worden alleen Nederlandse gedichten voorgedra gen. Er zijn ook Franse en Duitse gedichten gemaakt en die hangen tijdens de open dag in school", aldus Van Gellecum. Haar enthousiasme over Gedichtendag steekt ze niet onder stoelen of banken. "Neder land is vandaag een klein beetje een poëzieland. Dat doet me als docent Nederlands goed." Nacht Alle gedichten hebben een don kere ondertoon. Halverwege zegt Van Gellecum: "Voor als u het nog niet wist: het thema is nacht." Het publiek lacht erom. Hoe stoffig po- ezie soms mag lijken, de leerlingen Ze zijn er wat verlegen mee, maar dik verdiend: een boekenbon en een Campert voor de winnaars. van het Comenius College weten er hun eigen draai aan te geven. Tim uit klas 4 draagt zijn gedicht op aan zijn pas overleden oma. Door de microfoon is de brok in zijn keel te horen. Babs uit klas 3 weet ook een gevoelige snaar te raken met haar gedicht: er bestaat alleen nog maar perfectie dat maakt me ziek het liefst was het altijd donker zodat je altijd jezelf kan zijn. Eerbetoon Na zeventien gedichten gaat de vierkoppige jury in beraad. Maar niet voordat directeur Chris Jansen de deelnamers zijn complimenten heeft gegeven. De koffie, thee en frisdrank laten zich smaken en na Étn een tijdje komt de jury naar buiten. Het is nog even aan leerlingen van de Muziekschool om de spanning van het jurybesluit op te voeren. Vier winnaars krijgen een boeken bon en alle deelnemers ontvangen een boekje van Remco Campert. De gelukkige winnaars zijn Romy Wensveen (1a), Nicole Verboon (2b), Anne van Dalen (4c) en Tim Han- stede (4c). Tim (16) vindt het een mooie bekroning op de avond: "Ik was nooit met dichten bezig, totdat we voor school deze opdracht kre gen. Mijn oma overleed twee maan den geleden. Dit was een mooi eer betoon." Of Tim blijft dichten? "Er zijn genoeg onderwerpen en overal is inspiratie. Voordragen vind ik een Nieuwerkerk aan den IJssel - Een zestienjarige Nieuwerkerker is aangehou den, omdat hij een nepvuurwapen in de buddyseat van zijn scooter bij zich had. mooie manier om dit naar buiten te brengen." Mahler Van Gellecum heeft haar leerlingen inspiratie gegeven: door muziek van de componist Mahler op te zet ten. "Ze kregen een blanco A4'tje en luisterden naar de rustgevende klanken, meestal vertelde ik er iets bij en al snel zag je dromerige ge zichten. Vijftig minuten Mahler en ze hadden een gedicht klaar." Zit er een nieuwe Piet Veenstra tus sen de jonge dichters? "Een soort stadsdichter..." zegt Van Gellecum bedenkelijk en ze wenkt haar colle ga Bart Belonje: "Bart? Wellicht een goed idee voor de volgende keer." De politie zag de scooterrijder op zaterdag 29 januari rond 11.15 uur een verplicht fietspad negeren op de J.A. Beijerinkstraat. Agenten hielden de zestienjarige staande en vroe gen om zijn rijbewijs. Dit had de Nieuwerkerker niet bij zich, maar hij wilde uit zijn buddyseat het ken tekenbewijs van de scooter pakken. Toen hij deze opende zag de politie een niet van echt te onderscheiden nepvuurwapen liggen. Hierop is de jongen aangehouden. Het nepvuurwapen bleek een bal letjespistool te zijn dat volgens de verdachte in Spanje is gekocht. Om dat het kapot was en hij een vriend wilde vragen of hij het kon maken, had hij het in de buddyseat liggen. Het wapen is in beslag genomen en tegen de jongen wordt proces ver baal opgemaakt. Recent uit Duitsland verkregen postzegelschilderij van Nieuwerkerks Dorpsstraat van rond 1890 van Gerrit de Wit. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is 5 februari open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzol der is de wisselexpositie 'Wikken en wegen' te zien. Daarnaast zijn er nieuwe aanwinsten. De sinds 2007 presente Moordrechtse touwbaan wordt gedemonstreerd door Appie van Adrichem. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht'. De toegang is vrij. Meer informatie: 0180-312228, www.hvnweb.nl met ook een nieuwe film van het lid Cor Vermeulen over de Oudheidkamer. Nieuwerkerk aan den IJssel - De le den van de Nieuwerkerkse Bridge club speelden vorige week de laat ste ronde van de vierde competitie. Overtuigende winnaars in de A- poule waren Rita Krouwel en Mi- chiel de Korver met 59.23°/o, twee de werden Cor Lageman en Gerda Vissers met 57.44% en op de derde plaats eindigden Marijke Blok en Gerda Goedhart met 56.25%. Wim Schreuder en Ton Vissers wonnen in de B-poule met 68.40%, op de tweede plaats eindigden Mike Gal lagher en Arie van de Linde met 64.25% en als derde eindigden Freddy en Rob van Leeuwen met 63.19%. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moer- kapelle-Twee mannen van 28 en 22 jaar uit Moerkapelle zijn vrijdag 28 januari rond 22.30 uur aangehou den toen ze een kapotte auto aan het stelen waren. De twee mannen hadden de auto driehonderd meter verplaatst op de Parallelweg Noord toen de gealarmeerde politie ze met startkabels in de weer zag. De gestolen auto stond al enige tijd op de Parallelweg, omdat deze kapot was. De auto waarin de Moerka- pellenaren gekomen waren, was onverzekerd en voorzien van valse kentekenplaten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Breicafé bestaat op 2 februari twee jaar. De verjaardag wordt gevierd met een high tea in De Batavier op maandag 7 februari. Voor meer informatie: 0180 317204 (werk dagen), 06-306 94821 (maandag middag) of via breicafezuidplas. hyves.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Gideoncommissie houdt zondag 6 februari een bijeenkomst over het christelijk geloof. Dominee Marchand spreekt over het thema 'Levende stenen'. Naast de preek wordt er gezongen en muziek ge maakt. Belangstellenden zijn wel kom vanaf 11.00 uur in de Gide- onschool aan het Kroonkruid 107. Aanvang dienst 11.30 uur. Voor meer informatie: 0180-320922. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vrou wen van Nu, afdeling Nieuwer kerk, houdt donderdag 10 februari een koffieochtend met een lezing over de Olympische Spelen in de Oudheid. De lezing is in De Bata vier en begint om 10.00 uur. De toegang is gratis. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Lionsclub en openbare bibliotheek houden donderdag 10 februari een lezing over hulphond Bo, die er is voor de epileptische Jeroen Zand bergen. De lezing wordt gehouden door Bulters Mekke, een organi satie die hulphonden bij cursisten thuis opleidt, waarbij de hulpvraag centraal staat. Bulters Mekke leidt honden op voor mensen met een lichamelijke beperking, een ge- hoorsbeperking, epilepsie, een psy chische aandoening, een vorm van autisme, diabetes, een combinatie van verschillende beperkingen, die blind zijn of zeer slechtziend. Jeroen heeft epilepsie en de hoop is dat zijn hond Bo - naast er voor hem te zijn - in de toekomst aan vallen kan signaleren waardoor de kans op fysiek letsel kan afnemen. De lezing begint om 20.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7