"Als het echt winter is, is de IJsclub net een bedrijf" BedrijfsvolIeyba 1 Zevenhuizen Meccano en meer op de steunt Team Zeparo rommelmarkt Eerste prijs voor Sootjevisch HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 FEBRUARI 2011 9 Zevenhuizensehe IJsclub: de voorzittershamer van vader op dochter ÉifciÉ Wegafsluitingen Reünie Zevenster Vrouwenbijbelkring Zevenhuizen - "Wacht even", zegt Bram Veerman bij binnenkomst. Hij ver dwijnt uit het kantoor en komt terug meteen map vol documenten. Er zit een kaart bij van een van de deelnemers van de sprintwedstrijd van 1963 voor vrouwen. De sprintster beschrijft in detail hoe de dag van de wedstrijd voor haar was. "Dat mensen dat na 48 jaar nog weten geeft al aan dat het bijzon der is geweest", aldus Bram. Door Pepijn de Groot Maar liefst 48 jaar maakte Bram Veerman deel uit van het bestuur van de Zevenhuizensehe IJsclub. Eerst was hij secretaris, waarna hij 38 jaar als voorzitter functioneerde. "Binnenkort word ik tachtig. Het be stuur zegt: joh, maak er vijftig jaar bestuur van. Dat is niet noodzakelijk. Onlangs vierden we het 130-jarig bestaan. Op een zeker moment moet je er een streep onder zetten", zegt Bram. Opvolger is dochter Marina Veerman, die per december 2010 de scepter zwaait bij de IJsclub. "Op verzoek van de bestuursleden", zegt Bram. "Alle bestaande bestuurs leden vroegen: 'Wil jij aan Marina vragen of zij voorzitter wil worden?' De vereniging geeft administratief- technisch een heleboel rompslomp. Vanuit het kantoor hier (Veerman Adviseurs aan de Dorpsstraat) kun nen we snel veel dingen verwerken", geeft Bram als geldige reden. "Ik vind het heel bijzonder. Het klinkt raar, maar ook dat je vrouw bent in zo'n mannenclub is bijzonder", reageert Marina. Ze hoeft het niet alleen te doen: het bestuur heeft veel ervaring. "En pa is er altijd als achterwacht", zegt Marina. Lachend zegt Bram: "Ik ben alweer volop met de IJsclub bezig." IJs en weder dienende Bram is naast oud-voorzitter ook de lopende encyclopedie van de Ze venhuizensehe IJsclub. Verhalen en anekdotes over wedstrijden en het proces eromheen: vertellen kan hij als geen ander. De wedstrijd voor de vrouwelijke sprinters van 1963, de WK-nominatie van Stien Baas- Kaiser, de overwinning van Evert van Benthum op de 200 kilometer marathon. Dochter Marina luistert aandachtig. "Zevenhuizen staat op de kaart, al sinds de oprichting van de IJsclub in 1880", stelt Bram. "Als het echt winter is, is de IJsclub net een bedrijf. Je bent er dag en nacht mee bezig." De verhalen van Bram in boekvorm is nu alleen nog een idee. "Een soort museum heeft hij in zijn kantoor. Ik zeg wel eens tegen pa: schrijf toch al die verhalen op. Het komt er niet van", zegt Marina. De regelgeving rondom evenemen ten is toegenomen: er moet vroeg beslist worden over het opzetten van activiteiten. De toeloop naar de Rotte is enorm zodra het goed vriest."Je kan niet zeven dagen van Oude en nieuwe garde. Van links naar rechts: Jan van de Broek (oud-secretaris), Marina Veerman (voorzitter), Bram Veerman (oud-voorzitter) en Michael van de Steenhoven (secretaris). tevoren beslissen of je een Molen tocht houdt", benadrukt Marina. "Het komt neer op uren," vult Bram aan, "het is altijd ijs en weder die nende." Bram heeft met de jaren gezien hoe moeilijk het is om na tuur en nieuwe, besluitvormen te laten samenkomen. Marina hoopt daar verbetering in te brengen. "Alle regels eromheen zijn toegenomen. Maar, daar gaan we ons voor inzet ten. Met elkaar moet het goed gaan lopen." Oude jongens krentenbrood De andere doelstellingen blij ven grotendeels onveranderd. De nieuwe voorzitter: "We houden het zoals het was: gewoon gezellig. IJs is zó gezellig. Het is oude jongens krentenbrood." Bram: "Een goede voetbalwedstrijd is prachtig. Maar voetbal lijkt soms wel een vecht sport. Als er morgen een wereld kampioenschap is in Thialf valt er geen ongetogen woord." "Er zal meer over de mail gaan", zegt Marina over de veranderingen. De archieven zouden wel eens op een website terecht kunnen ko men. "Een webpagina met daar op: de IJsclub heeft vanavond die of die wedstrijd. We hebben er al over nagedacht maar dat moet nog een vervolg krijgen", aldus Marina. "Vroeger werd alles aangeplakt", zegt Bram terwijl hij een aanplak biljet met prijzen in guldens erbij pakt. Van de IJsclub zullen we nog veel horen. Team Zeparo (Zevenhuizen-Parijs- Rotterdam) neemt voor de zevende keer deel aan de RoPaRun, een es tafette van Parijs naar Rotterdam, waarvan de opbrengsten ten goede komen aan de Stichting Roparun, die zich voor mensen met kanker met als doel 'trachten leven toe te voegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toege voegd aan het leven.' Team Zeparo is inmiddels gestart met de voorberei dingen en eerste activiteiten voor de Roparun 2011 en kan steun en hulp in welke vorm dan ook heel goed gebruiken. Zevenhuizen - De rommelmarkt van de hervormde kerk is zaterdag 5 fe bruari open van 9.00 tot 12.00 uur. Er zijn veel nieuwe spullen binnen gekomen, waaronder kleinmeube- len, huishoudelijke artikelen, antiek, boeken en speelgoed. De misschien wel mooiste aanwinst van deze maand is een partij Meccano uit de jaren vijftig. En met Valentijn in aantocht is er een ruimte sortering aan 'aardigheidjes voor een prettig prijsje'. De rommelmarktcommissie neemt gebruikte spullen graag in, ook oude fietsen en schilderijen zijn welkom. De rommelmarkt is te vinden aan de Wilgenlaan 2. Bed rijfsvol leybal toernooi 2010. Zevenhuizen - De Zevenhuizense volleybalclub Nesselande organiseert voor 16 april en 21 mei het jaarlijkse bedrijfsvolleybaltoernooi. Traditiegetrouw wordt honderd procent van de opbrengst gedoneerd aan goede doelen. Voor de komende editie zijn dit de jeugdafdeling van de vereniging en Team Ze paro. Zevenhuizen - Viswijvenkoor Soo tjevisch heeft zaterdag 29 januari de eerste prijs in de wacht gesleept tijdens het Main River Zang Con cours, dat plaatsvond aan boord van de Tourmalijn. De jury was unaniem van oordeel, dat het Zevenhuizense vrouwenkoor 'met kop en kleder dracht' boven de andere acht deel nemende koren uitstak. Voor zondag 6 februari staat bij Sootjevisch een 'Thuisdag' op het programma, welke om 13.45 uur begint in Dorpshuis Swanla. Voor meer informatie: www.sootjevisch.nl. Zevenhuizen - Dunea is weer verder gegaan met het overzetten van de huisaansluitingen aan de even kant van de Dorpsstraat. De straat hoeft hier niet voor worden afgesloten. In week 6 en 7, van 7 februari tot en met vrijdag 18 februari is de Bur gemeester Boerstraat tot de Opril afgesloten in verband met de werk zaamheden. Zevenhuizen - De Zevenster houdt zaterdag 26 maart een reünie voor medewerkers en oud-medewerkers. De aanleiding is het veertigjarig be staan van het zorgcentrum. De reünie is van 17.30 uur tot 21.00 uur in recreatiezaal De Harmonie. Een gedeelte van de zaal zal worden ingericht als miriibioscoop, waarin een diavoorstelling getoond zal wor den. Tevens is er fotomateriaal dat bekeken kan worden. Aanmelden voor de reünie kan tot dinsdag 1 maart via mroos@de7ter. nl. Bergschenhoek - In de Hervormde Kerk aan Kerkstraat 1 wordt dinsdag 8 februari van 9.30 tot 11.00 uur een open koffieochtend gehouden. Dominee Wim Markus spreekt over 'Genade alleen - of genade plus iets van ons'. Voor meer informatie: 015- 3693596 of in-touch.atspace.com.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9