van Nederland opgelet! huis Orgelconcert Marco den Ooievaars terug in Hitlandbos Toom in Lichtkring Docentenconcert Muziekschool Rob Favier bij Sunday Half Hour Stiltecentrum in Oude Kerk Bomenwijk kiest speeltoestellen boeien HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 16 FEBRUARI 2011 11 Nieuwerkerk aan den IJssel - De ooievaars zijn teruggekeerd op hun vertrouwde plek in het Hitlandbos. En nu de natuur haar werk maar laten doen! Mantelzorgers Nieuwerkerk aan den IJssel - Marco den Toom (1978) verzorgt zaterdag 5 maart om 20.00 uur een concert op het fraaie, uit 1895 daterende, Engelse Bisshop Et Son orgel in De Lichtkring aan De Dreef 1. Het orgel heeft gedurende 90 jaar in Wales dienst gedaan en is in 1985 verhuisd naar Nederland. Sinds 2004 is het orgel te beluisteren in De Lichtkring. Den Toom maakte op twaalfjarige leeftijd zijn openbare debuut voor Marco den Toom. de EO-televisie in het programma 'Jong Geleerd'. Mede dankzij verdere orgellessen bij onder andere Her man van Vliet was hij vijfjaar later voor het eerst te beluisteren op cd. Hij werkte mee aan diverse radio-, televisie- en dvd-producties en ed- opnamen en als vaste koororganist is hij onder meer verbonden aan het Chr. Jong Mannenkoor 'Soli Deo Gloria' uit Urk en aan de Hervormde Zangvereniging 'Vox Jubilans' uit Waddinxveen. De toegang tot het concert bedraagt 7,50 euro. MANTELZORGVERVANGING I i NEDERLAND Tel. 030 659 09 70 info@handeninhuis.nl www.handeninhuis.nl Ook u heeft behoefte aan ontspanning. Maar wie kan u vervangen? Handen-in-Huis stelt u in staat om er eens helemaal tussenuit te gaan. Onze vrijwilligers zijn bereid om een paar dagen of langer uw zorgtaken over te nemen. U kunt daardoor met een gerust hart even weg. Bel of e-mail ons voor informatie. We vertellen u graag alles wat u wilt weten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Rob Favier brengt 'muziek met een glim lach'. Hij spreekt zondag 20 februari over perfectionisme bij Sunday Half Hour. De dienst, bestemd voor jon geren van zestien tot en met dertig jaar wordt gehouden in het Ont moetingscentrum aan de Bospolder straat en begint om 12.15 uur. Voor en na de dienst is het Sunday Half Hour café open. Niet de leerlingen, maar de docenten van de muziekschool staan tijdens het Docentenconcert in de schijnwerpers. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Sint Josephkerk aan de Kerklaan 20 vindt zaterdag 19 februari om 20.00 uur het jaarlijkse docentenconcert plaats van de docenten van de Nieu- werkerkse Muziekschool. Een flink aantal docenten treedt op, zodat onder andere instrumen ten als altviool, blokfluit, cello, dwarsfluit, elektrische gitaar, harp, toetsen en zang te horen zijn. Op het programma staan niet alleen werken van Handel, Schumann en Piazolla, maar ook jazz-nummers en liedjes van Annie M.G. Schmidt. De kaartverkoop is aan de zaal. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oude Kerk is elke vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur geopend voor publiek. Het benedengedeelte is dan inge richt als stiltecentrum waar ieder een zich kan wijden aan meditatie en gebed. De combinatie van de avond rust en de stilte van dit eeuwenoude gebouw kan mensen helpen om geestelijk op adem te komen. De in gang is via de Dorpsstraat. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bewoners van de Bomenwijk hebben woensdag q q a i i r» 9 februari hun stem uitgebracht op een van de drie opgestelde speelplannen D li/"\ I li J U I IJ I L voor in hun wijk. De winnaar begint over twee maanden met de uitvoering van de plannen. Volwassenen en kinderen togen vo rige week naar de Elimschool om te kijken wat de plannen inhielden. Leveranciers en de gemeente waren van 16.00 uur tot 19.00 uur aanwe zig om uitleg te geven bij de plan nen. Het waren vooral jongeren die dui delijk aanwezig waren en zich even serieus - zij het vaak met een an dere kijk - in de materie verdiepten. In totaal hebben zestig huishoudens hun stem uitgebracht. De firma Zandbergen uit Oudewater kreeg 68 procent van de stemmen en daarmee de opdracht het plan te realiseren. Bij het onderwerp van de firma zit onder andere een Viking schip. De uitvoering zal over acht weken beginnen en naar verwachting kun nen de kinderen in de meivakantie gebruik maken van de nieuwe speel toestellen. Zuidpias - Meer dan zestig activitei ten bevatte het programmaboekje van BRAinS, Brede Activiteiten in Scholen. Alle leerlingen van de ge meente Zuidpias konden zich in schrijven voor activiteiten op gebied van sport, kunst, cultuur en welzijn. Er kwamen 1797 aanmeldingen bin nen, vorig jaar waren dat er 1500. Leerlingen gaan dit seizoen genieten van kooklessen, een dagboek maken, sportklimmen, cricket, bezoek politie, striptekenen, yoga en skateboarden. U bent mantelzorger en zorgt voor uw chronisch zieke of gehandicapte partner, familielid of vriend.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11