Geen vuiltje aan de lucht, geen vuiltje op de vloer De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Pech voor Moerkapelse schakers Vacature voor ambulant jongerenwerk HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 16 FEBRUARI 2011 13 Vrouwen Van Nu Et Keijzerschool gaan opzoomeren Zaalvoetballen in voorjaarsvakantie Lezing hooggevoeligheid c Schaken Moerkapelle - De zakken plastic liggen nog op hun plek ondanks de stevige wind. Op het plein tegenover de Keijzerschool boent een buurtbewoner de tafeltennistafel. Ondanks deze feiten mag Moerkapelle wel opgezoomerd worden volgens Joke van der Vorm van Vrouwen Van Nu. Leerlingen van de Keijzerschool en eenieder die zijn steentje wil bijdragen, kan op 12 maart actie ondernemen tijdens een opzoomeractie. Door Pepijn de Groot "Ik heb in Rotterdam gewerkt, waar het opzoomeren vaak gebeurde", vertelt Van der Vorm over de inspi ratie. Vorig jaar. werd het opzoo meren in Zuidpias geannuleerd en zag zij zich geroepen initiatief te tonen. Als lid van Vrouwen Van Nu, voormalig Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP), wilde ze er geen vrouwenevenement van maken. "Ik heb de stoute schoenen aangetrokken en ben naar de Ke ijzerschool gegaan. Gelukkig werd het goed ontvangen", zegt Van der Vorm glimlachend. "Het is opgezet om kinderen, van jongs af aan, te laten zien dat zij hun vuil netjes op moeten ruimen. Als ze dat nu leren, hoop ik dat zij hun kinderen die boodschap ook bijbrengen." Hangjeugd van de toekomst Anita Te Pas knikt instemmend. "Als erzo'n geluid uit de buurt komt vind ik dat we daar als school aan bij kunnen dragen." De directeur van de Keijzerschool ziet om de school een afvalprobleem. "Wij hebben er zeker mee te maken. Niet vuil van onze eigen kinderen, maar van de 'hangjeugd' rondom." Op school wordt er aandacht be steed aan het afvalprobleem, aldus Te Pas. "Na acht jaar weten ze hoe ze ermee om moeten gaan. In de puberteit wordt dat blijkbaar los gelaten", vermoedt Te Pas. "Deze jeugd is de hangjeugd van de toe komst. Deze actie zou dus vruch ten af moeten werpen", voegt Van der Vorm daaraan toe. "Er ligt ook een taak voor ouders op dat ge bied. Door als ouders met de jeugd en de gemeente te spreken, kom je tot oplossingen", vertelt Te Pas. De term hangjeugd moet niet te zwaar opgevat worden volgens de dames. "Vergeet niet hoeveel volwassenen vuil in de rondte strooien", zegt Van der Vorm. Beide dames zijn nieuwsgierig naar de ontwikkeling van het initiatief. Van der Vorm woont zelf in Moer kapelle en krijgt voornamelijk po sitieve reacties. Te Pas wacht nog op reacties op het stuk dat ze in de nieuwsbrief heeft geplaatst. "Met de docenten ben ik om de tafel gaan zitten. In de klas worden nu ook dis cussies gehouden over afval om kin deren een mening te laten vormen." De foto van deze week is een foto waar slechts weinig van bekend is. Bijna zeker betreft het Moerkapelle en is de foto rond 1920 genomen, maar welke school (de openbare of de christelijke) is onbekend. Waar is deze foto genomen en wie staan er op? Waarschijnlijk is het meisje op de voorste rij, derde van rechts, Jansje Verbeek. Meet namen zijn niet bekend. Reacties zijn van harte wel kom. Vorige keer De foto van de vorige keer betrof een f°to van de Rehobothschool Moer kapelle in 1951. De meisjes uit klas 2 en 3 nemen afscheid van meester ^k. Op de bovenste rij van links naar rechts: Ina Huisman, Annie Vermulm, 'na Wondergem, Ina van der Spek, Huibje Verbeek, Bep Huisman, Rita Bakker en meester Kik. Op de grond zittend van links naar recht: Gerrie Houweling, Willie Vermulm, Ali Cam- meraat, onbekend, Ria Looren-de Jong, Joke de Graaf, Ineke de Graaf, Tini Tuitel, Trijnie Breedijk en Sarie Oudijk. Van iedere gepubliceerde klassenfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met twee euro. De bijdrage van twee euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Van oude klassenfoto's -van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De foto verschijnt wellicht te zijner tijd in deze rubriek. Ook gaat een kopie Witte tornado "Vuilniszakken, grijpers en ik hoop handschoenen", zegt Van der Vorm over de hulp van de gemeente. "Ik had een beetje subsidie aange vraagd. Voor shirtjes, zodat je her kenbaar de straat opgaat en een kopje koffie voor de ouders. Helaas gaat de subsidie niet door. We krij gen trouwens wel shirtjes." Het schoonmaakspektakel moet za terdag 12 maart plaatsvinden. Leer lingen van groep vijf tot en met acht gaan, hopelijk met mooi weer, de Moerkapelse straten aan kant ma ken. "Ik zie voor me dat een vrouw met twee kindjes de straat opgaat en dat er een witte tornado door Moerkapelle gaat", aldus Van der Vorm. Het hele dorp moet eraan ge loven. "Behalve de Bredeweg, dat is te gevaarlijk. Als het mogelijk is wil ik zelfs het industrieterrein meene men." Over het aantal deelnemende kinderen kan momenteel nog weinig gezegd worden. De lijst met vrijwil ligers - iedereen mag meedoen - kan altijd aangevuld worden. "Eenmaal per jaar, vlak voor de len te is wel een mooi streven", aldus Te Pas over het opzoomeren. "Het moet wel leuk verlopen. Als ik zure gezichten zie, weet ik niet of je er goed aan doet om ermee verder te gaan", voegt Van der Vorm toe. En wat als er na 12 maart geen vuil tje meer te vinden is op Moerkapels grondgebied? Van der Vorm: "Och, wat zou dat heerlijk zijn." naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom - van 20.00 tot 22.00 uur - bij Pim van der Zalm: 0180-633077 offamvdzalm@hetnet.nl. Moerkapelle - In de sporthal van Opmoer kunnen jongeren van veer tien jaar en ouder in de voorjaars vakantie, op woensdag 23 februari van 14.30 tot 16.30 uur, meedoen aan een zaalvoetbaltoernooi, dat georganiseerd wordt door Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Voor meer informatie en aanmelden: wmiero@miero.nl of 0180-315381. Zevenhuizen - Spiritueel therapeut Diety Burry geeft woensdag 9 maart een lezing over hooggevoeligheid in de bibliotheek aan de Dorpsstraat. Tijdens de lezing - van 9.30 tot 11.30 uur - gaat Burry in op het omgaan met de verwachtingen die een jachtige samenleving stelt. Een hoogsensitief persoon kan daardoor snel overprikkeld raken. Naast tekst en uitleg biedt ze praktische oefe ningen aan zoals gronden en ont spannen. Leden betalen 3,50 euro, niet-le- den 5,- euro. Voor meer informatie en aanmelding: www.bibliotheek degroenevenen.nl of 0180-638388. "Vergeet niet hoeveel volwassenen vuil in de rondte strooien. Moerkapelle - Het eerste team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft za terdag 12 februari in de zesde ronde van de KNSB-competitie niet kunnen winnen van tegenstander De Drie Torens. In Tilburg werd het 4,5-3,5. Wouter Vroegindeweij verloor in een vooruit gespeelde partij tegen een schaker met ruim 300 rating- punten meer. Dick Bac kwam in de opening een pion voor te staan en dat leverde hem uiteindelijk ook een punt op. Naast hem pakte ook Gerard van Ommeren de winst. De derde winstpartij kwam op naam van Arian de Bruijne te staan, die een sterke partij afrondde met een punt. Daarna wist enkel Jesse nog een half punt te behalen. Het zorg de voor een nipte nederlaag tegen de Tilbürgse club. In de onderlinge competitie wer den zes partijen gespeeld. Bijzon der was de remise tussen André Nieuwlaat en Ad Voerman. Hoe wel André op het eerste gezicht de winst leek te missen, bleek in analyse dat de stelling voor beide heren weinig mogelijkheden bood. Wouter Vroegindeweij wist van Michiel Rensen te winnen. Michiel gaf zich zeker niet meteen gewon nen en liet Wouter nog flink wat uren zwoegen voor de overwinning. Maarten Pilgram en Freek Hofman besloten in een potdichte stelling tot remise, Wim Westerman wist in het eindspel zijn voorsprong uit te bouwen tot een punt. Overige uit slagen: Jojanneke Weijermars - Jan Noorland 1-0; Frits van der Starre - Henk Doornhein 0-1. Zevenhuizen/Moerkapelle - Momen teel staat er bij Stichting Jeugdwerk Zuidpias een vacature open voor de functie van ambulant jongerenwerk. Naar verwachting kan deze vacature ingevuld worden met ingang van 1 april, mits de sollicitatieprocedure de juiste kandidaat oplevert. Tot die tijd is freelance jongerenwerker William Miero actief als ambulant jongeren werker in Zevenhuizen en Moerka pelle. Hij is daar gemiddeld tien uur per week aanwezig om jongeren op straat te ontmoeten en om diverse activiteiten met hen te ontwikkelen. Voor meer informatie: www.miero.nl. Keijzerschool

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13