In problemen door gedateerde navigatie Mobiliteit Ouders ook verantwoordelijk bij schoolverzuim Inbraak bij Hart van Holland iubsidie zwembad De Koornmolen lijkt ver weg Overlast kunstlicht HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 16 FEBRUARI 2011 23 VAN OVERVELI Zuidpias - WD afdeling Zuidpias houdt vrijdag 18 februari een bij eenkomst over mobiliteit in Zuid- Holland. Sprekers zijn Ronald Water, lid Provinciale Staten Zuid-Holland, wethouder Henk van der Torn en Provinciale Statenkandidaat Joke Vroegop-de Bruijne. De bijeenkomst begint om 19.30 uur bij Van Vliet personenauto's BV. aan de Parallelweg Zuid 215 in Nieuwer- kerk. Zuidpias - "Waarom worden ouders van kinderen van twaalf jaar en ouder niet aangesproken wanneer proces-verbaal wordt opgemaakt bij schoolver zuim?" Die vraag stelde Jos Beekman-Mansvelt (WD) tijdens de commissie maatschappelijke ontwikkeling naar aanleiding van de Informatienota Leer plicht. "Ik vind de kinderen nog niet oud genoeg en ik vind dat de ouders ver antwoordelijkzijn." j door tijdgebrek. Hoe kunnen we in het vervolg zoiets voorkomen? Op deze manier krijgen we ook geen goed overzicht." Verbeek beaamde dat de leerplicht belangrijk is en de gemeente daar' de afgelopen jaren ook fors op heeft ingezet. "We zijn in vier jaar tijd van een halve naar twee fte gegaan. En er was vervanging geregeld voor het zwangerschapsverlof, maar we konden niet alle werkzaamheden opvangen." Wel blijven opletten, ook al heb je een navigatiesysteem! trokken. Inmiddels zijn door de ge- dat weggebruikers bemoeilijkt om meente Zuidpias maatregelen ge- blind het advies van de navigatie troffen en is hekwerk aangebracht op te volgen. Wethouder Jan Verbeek kon Beek.- man geruststellen: "We spreken de kinderen aan maar wanneer sprake is van verwijtbaar gedrag bij de ouders, spreken we hen er ook op aan." Een andere vraag van Beekman was hoe het kan dat er een leerplicht ambtenaar met zwangerschapsver lof gaat en er geen vervanging is. "Dat vind ik raar. En er staat ook in de nota dat de afname van school verzuim in die periode deels komt Zevenhuizen - Dat sluiting van de op- en afrit Zevenhuizen-Moerka- pelle op de Al 2 heeft zo zijn voorde len, maar vrijdag 11 februari onder vond een weggebruiker die gebruik maakte van gedateerde navigatie- apparatuur er de nadelen van. Een vrachtwagenchauffeur, onbe kend met de gewijzigde verkeers situatie, volgde het advies van zijn apparatuur, sloeg af richting snelweg en kwam terecht op het fietspad. Te laat constateerde de Spaans sprekende bestuurder, dat het fietspad niet de beoogde op rit was. 'Terugsteken' bracht het gevaarte naast het fietspad in de zachte ondergrond, waardoor de wagen kwam vast te zitten. Met behulp van zwaar materieel moest de vrachtwagen worden vlotge- Zevenhuizen - Dieven hebben in de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 februari ingebroken bij Elgersma Media, waaronder Hart van Holland valt. Er werden vijf pc's meegeno- De door de gemeente Zuidpias aangebrachte aanpassingen men. om volgende misverstanden te voorkomen. Onbekenden sloegen rond 2.00 uur de deur van gewapend glas in en verschaften zich zo een weg in het bedrijf. De grootste schade werd ge leden bij de redactie en bij de DTP- afdelingvan de drukkerij. De redactie is vrijdag meteen weer aan het werk gegaan, maar het kan zijn dat berichten die werden ver stuurd op donderdag na 17.00 uur verloren zijn gegaan. Zevenhuizen - Het college van burgemeester en wethouders wil ook geen subsidie verstrekken aan zwembad De Koornmolen als het is ondergebracht in een stichting. Dat maakte wethouder Jan Verbeek bekend aan de commis sie maatschappelijke ontwikkeling op maandag 14 februari. Het college heeft een notie opgesteld met de geschiedenis van het Zevenhuizense zwembad en ook haar standpunt verwoord. Deze werd in de commissie besproken. Door Marianne Vermaat "Je moet je afvragen dat als een onderdeel van een onderneming eruit wordt gehaald en verder gaat als stichting of het dan echt geen onderdeel meer van de on derneming is", aldus Verbeek, Hij gebruikte dit argument omdat het college eerder weigerde ge meentelijke gelden te verstrekken aan Arend van der Knaap voor zijn noodlijdende zwembad omdat het om een private onderneming zou gaan. Verder zei de wethouder dat er wordt uitgegaan van één zwem bad op ongeveer twintigduizend inwoners en Zuidpias dan uit de voeten kan met de baden in Nieu- werkerk en Moordrecht met een inwoneraantal van veertigduizend. De activiteiten die erin plaats vin den moeten doorslaggevend zijn of er wel of geen subsidie wordt verstrekt", zo bepleitte Joop Huson (D66). "Daarnaast is de wachttijd voor zwemles al twaalf tot vijftien maanden in de andere zwembaden en dan kunnen er niet nog eens 250 leerlingen bij. De wethouder kan ook wel zeggen dat we al net boven het landelijk gemiddelde zitten met twee zwembaden, maar zo simpel is het niet. Het gaat om de capaciteit." Kans Als laatste vroeg Huson zit af of De Koornmolen in 2012 wel in aanmerking komt voor subsidie als het zwembad dan een stichting is. De wethouder kon hierop ant woorden dat elke aanvraag wordt bekeken en aan de criteria van het subsidiebeleid moet voldoen. Met daarbij zijn vraagteken of het dan wel echt een stichting is en toch niet een deel van een onderne ming. Huson: "Ik vind de beant woording teleurstellend want als je de nota van het college leest, maakt De Koornmolen geen schijn van kans." Mogens Domela Nieuwenhuis Nijegaard (PvdA) wilde weten of de gemeente bereid is te zorgen voor adequaat vervoer voor mensen uit Zevenhuizen die naar andere baden moeten uitwijken wanneer De Koornmolen moet sluiten om dat het zonder subsidie niet door kan gaan met haar activiteiten zoals zwemles en babyzwemmen. Michiel den Hollander (Trots op Nederland) stelde daarop de vraag of de gemeente rekening heeft ge houden met de kosten van vervoer. Wethouder Verbeek antwoordde kort: "Wij zijn als gemeente niet verantwoordelijk voor het ver voer van en naar zwembaden." Hij beaamde wel dat de gevolgen inderdaad zijn dat kinderen naar omliggende zwembaden moeten uitwijken voor zwemles. "Maar er zijn nu ook kinderen die naar Ze venkamp of Waddinxveen gaan voor zwemles." Huson (D66) opperde daarop nog of bepaalde activiteiten kunnen wor den gesubsidieerd die in De Koorn molen plaatsvinden. "Die goed zijn voor de dorpsgemeenschap." De uiteindelijke keuze is aan de gemeenteraad. "Ik snap dat het Arend van der Knaap, eigenaar van De Koornmolen, waaronder het zwembad en de recreatie woningen vallen, reageerde na afloop teleurgesteld. "We moeten nu beslissen of we het plan om het zwembad onder een stichting te laten vallen doorzetten. Want de wethouder maakte duidelijk dat hij dat ook niet goed vindt. We krijgen nu nog verkapte sub sidie met de inkomsten uit de OZB van de recreatiewoningen en toeristenbelasting maar die gaat de gemeente nu zelf innen." Dat kinderen uit Zevenhuizen straks naar Moordrecht of Nieu- werkerk moeten voor zwemles, vindt hij een slechte zaak. "Daar zijn wachttijden want de kinde ren moeten allemaal om 15.30 uur zwemmen. De besturen van die zwembaden hebben mij ook al aangegeven dat ze nog meer kinderen niet aankunnen. En je zal maar in Moerkapelle wonen en met het openbaar vervoer er naartoe moeten." voelt als een verschraling, zeker in Zevenhuizen. Maar er is meer aan de hand. Moeten we nu nieuwe voorzieningen in ons beleid gaan opnemen?" aldus de wethouder. Regio - Kunstlicht kan lichtvervuiling en lichthinder veroorzaken. Licht vervuiling ontstaat door het gebruik van kunstlicht. In de nachtperiode is de omgeving dan onnatuurlijk hel der verlicht. Er kunnen normen van toepassing zijn op het gebruik van kunstlicht. Bij overtreding van deze normen kan de Milieudienst Midden- Holland optreden. De Milieudienst Midden-Holland beschikt over ken nis en apparatuur om lichtsterkte te meten. Zuid-Holland is de meest ver lichte provincie van Nederland. Zon der kunstlicht kunnen we niet. Kunst licht is belangrijk voor de economie, verkeersveiligheid, sportbeoefening en het gevoel van sociale veiligheid. Glastuinders gebruiken kunstlicht om planten beter te laten groeien. Kunst licht heeft ook een keerzijde. Kunst licht zorgt voor verstoring van mens en natuur, het tast onze 'oerkwaliteit' duisternis aan en het kost veel ener gie. Kunstlicht wordt ook steeds meer een bron van klachten. Wie overlast van verlichting ondervindt, kan dit melden op www.milieudienstmid- denholland.nl onder het kopje Mi lieuklachten - Melding milieuoverlast of via 0182-545747.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23