Muziekschool nu ook actief in Moordrecht Er werd Politie zoekt fietser gebridged Super Zes- punt Bingo Vrouwen van nu SP kandidaat Bart Vermeulen bezoekt Molukse wijk Kleine Kempoka's in een volgepakte dojo Stuivertje wisselen om koppositie Gouwe Park toonvoorbeeld voor bedrijvenparken HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 16 FEBRUARI 2011 25 Mactie@hart-van-holland.nl Schaken Moordrecht - In de dojo van Kempo Tahitu vonden zaterdagavond de halfjaarlijkse kyu-graad examens voor de jeugd plaats. De dojo was volgepakt met toeschouwers die hun kleine Kempoka's kwamen aan moedigen. De examenkandidaten demonstreerden hun kunnen met succes want alle dertig zijn geslaagd voor hun gele, oranje of groene band. Voor meer informatie: www.kempotahitu.nl. Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool verzorgde op donderdag 10 februari muzieklessen voor groep 1 en 2 van de Sint Jozefschool. De basis van deze lessen was de beroemde compositie van het Dierencarnaval van Camille Saint-Saëns. De muziekeducatie voor basisscholen in de gemeente Zuidpias wordt door de Muziekschool georganiseerd in samenwerking met 'Geregeld met betere Hulp' van Agnes den Hartogh. Moordrecht - De uitslag van B.C. Troef Vrouw van 9 februari. 1. Ds. Datema-IJsselstijn 59.02%, 2. Ds. Berghout-Palsgraaf 54.17%, 3. Ds. Pieterse -van der Panne 51.38%, 3. Ds. Hertog- de Kwaadsteniet 51.38%, 5. Ds. Huijsmans-Offerman 49.31%, 6. Ds. Ramaker-Rook 48.61%, 7. Ds, Husselman-de Jong 43.75%, 8. Ds. Krouwel-de Rek 42.36%. Moordrecht - Twaalf rohden bin goën in De Zespunt aan de Mo lenlaan 1a. De bingoliefhebbers kunnen vrijdag 18 februari hun nart ophalen. Elke ronde vallen er drie prijzen. Aanvang 20.00 uur. Moordrecht - De vrouwen van Nu, afdeling Moordrecht, hou den woensdag 23 februari hun jaarlijkse ledenvergadering in de Zespunt aan de Molenlaan 1a. Na de pauze kan er worden gekeken en geluisterd naar het verhaal van Gerdien Tober 'Schaatsen in Mongolië'. De avond is alleen toe gankelijk voor leden, zaal open vanaf 19.30 uur. Moordrecht - De politie is op zoek naar een fietser die op dinsdag avond 8 februari rond 21.45 uur bij de kruising Oosteinde met Oost- poldërweg bijna werd aangereden door een auto. Even daarvoor zou er een conflict zijn geweest tussen een man op een fiets en de inzit tenden van de bewuste auto. Vol gens de fietser reed de auto daarna weg en ontstond er op de genoem de kruising bijna een aanrijding met een andere fietser. 'De politie vraagt deze fietser of mogelijk an dere getuigen contact op te nemen via 0900-8844. Moordrecht - SP kandidaat Bart Vermeulen, derde op de SP kan didatenlijst voor de aankomende Provinciale Statenverkiezingen van woensdag 2 maart, brengt dinsdag avond 22 februari een bezoek aan de Molukse wijk en bezorgt, sa men met Nieuwerkerker Jan Baas, 23e op de kandidatenlijst, alsmede met andere actieve leden van de SP afdeling in Zuidpias, de 'zo-krant' huis aan huis. Voorts gaat Vermeu len in gesprek met diverse bewo ners, om met hen te praten over hun buurt en over de renovatie die er plaatsvindt. Moordrecht-In de negentiende ronde van de clubcompetitie van schaakver eniging De IJssel stond het duel tussen ranglijstaanvoerder Hans Lodeweges en nummer twee Pim te Lintelo op het programma. Te Lintelo, met de witte kleuren, zette Lodeweges al vanaf de opening onderdruk. Een druk waaraan hij zich niet kon ontworstelen. Het kostte veel bedenktijd en leverde geen tegenkansen. In de slotminuten werd hij definitief uitgeteld. De koppositie is nu weer voor de heersende clubkampioen. Frank Visser nestelde zich vaster op de derde plaats door te winnen van Ad Multem. Winst was er ook voor Mick van den Berg tegen Leen Boon stra, Marian Schoonderwoerd tegen Peter Koolmees en Cor IJsselstijn te gen Bastiaan Rietveld. Marten Even- groen en Willem Schouten wonnen beiden van beginnend schaker Jaap van Walsem. Remise werd overeengekomen in de partijen van Aad van den Berg tegen Hans Kortrijk, Gerard van der Wou den tegen Arie Macdaniël Lotte van der Wouden tegen Jan Vink en Teus Boere tegen Pac Vink. Lauweren waren er voor het aan de viertallencompetitie deelnemende team van De IJssel. Met een 4-0 overwinning tegen concurrent On- esimus uit Rotterdam haalde het team, bestaande uit Frans Dubois, Aad van der Meer, Ton van Smirren en de invallers in de laatste wed strijd Frank van de Pavoordt en Rien Duine, in hun klasse het kampioen schap binnen. a Moordrecht - Er hing een goede sfeer bij het reguliere 'KVO-veiligheidsover- leg' op maandag 14 februari. Directe aanleiding hiervoor was het bedrijven terrein Gouwe Park: dit behaalde in 2009 het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) en wist nu in het hercertificeringstraject opnieuw het keurmerk in de wacht te slepen. Door Karin Jongkind (TekstUeel) Kees Hoogendoorn (Houthandel Al- blas) nam het certificaat namens de Vereniging van Eigenaren Gouwe Park in ontvangst. Zuidplas-Bur- gemeester Gert-Jan Kats kreeg een certificaat in zijn functie van voor zitter van het bedrijvenschap Regio Gouda. Daarnaast werden certifi caten uitgereikt aan de gemeente (wethouder Henk van der Torn), de Brandweer Hollands Midden (Peter Compeer) en de Politie Nieuwerkerk aan den IJssel (Co van den Berg). Robert de Koning van MKB Neder land reikte de certificaten aan alle betrokkenen uit. Goede samenwerking De betrokken partijen hebben in een convenant vastgelegd, dat ze sa menwerken om een zo hoog moge lijke veiligheidsgraad te bereiken op Gouwe Park. In deze samenwerking spelen ook beveiliger BBD-Groep en parkmanagementbureau Ericis een rol. Om voor de hercertificering in aanmerking te komen, is door alle betrokkenen een plan van aanpak voor extra veiligheidsmaatregelen opgesteld. Dit plan is door certifi ceringinstituut KIWA getoetst én goedgekeurd. De extra maatregelen betreffen onder meer de installatie van een camerabewakingssysteem bij de entree (in aanvulling op de elektronische schuifpoort) en een parkeerverbod op de openbare we gen om verkeersonveilige situaties te voorkomen. Burgemeester Kats laat weten trots te zijn op Gouwe Park. "Het is een mooi bedrijventerrein, waarvan be- gin af aan de gezamenlijke wil was om veiligheid en inrichting goed te organiseren. Dat deze aanpak werkt, kan iedereen die Gouwe Park be zoekt, direct zien." Wethouder Van der Torn: "Gouwe Park is een toon voorbeeld voor bedrijvenparken in de regio. Het is veilig en heeft een goede, nette uitstraling. Er is veel aandacht voor groen, water, infra structuur én de architectuur van de bedrijfspanden. Dat maakt Gouwe Park goed geschikt voor hoogwaar dige bedrijven: je kunt hier met een gerust hart klanten ontvangen. Eén van de redenen waarom Gouwe Park het zo goed doet, is dat iedere on dernemer die grond koopt, zich di rect verbindt aan een lidmaatschap van de WE. Hierdoor voelt een ieder zich betrokken en verantwoorde lijk." WE De WE Gouwe Park is een actieve vertegenwoordiging van onderne mers die op het bedrijventerrein gevestigd zijn. De WE bewaakt de kwaliteit, zorgt ervoor dat het park duurzaam wordt beheerd en behar tigt de belangen van de leden rich- ting onder meer de overheid.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25