Overleg verenigingen Kleine Vink op laag pitje SP wil dat chloortransport verboden wordt 'Ze vinden het leuk om met elkaar te stoeien" miljoen duurder Leerlingen De Wingerd krijgen judoclinics Renovatie Ambonwijk bijna HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 16 FEBRUARI 2011 27 ii Nieuwerkerk aan den IJssel - Sportverenigingen die naar sportpark Kleine Vink moeten verhuizen willen niet meer overleggen met de gemeente zolang er geen duidelijkheid is over de onteigening van grondenJbij Kleine Vink. Dat heeft wethouder Jan Verbeek gemeld aan de commissie maatschappelijke ontwikkeling op maandag 14 februari. -i Zuidpias - De SP afdeling Zuidpias wil dat burgemeester Gert-Jan Kats chloortransporten door de gemeente gaat verbieden. Raadslid André Muller zegt boos te zijn dat de partij niet is geïnformeerd dat er tijdelijk weer chloor transporten door Zuidpias tijden door onderhoud van Akzo. De SP moest het nieuws nu uit de krant vernemen. Na jaren gesteggel is Kleine Vink nu ook fysiek zichtbaar. Toch denkt Verbeek dat deze me dedeling van de verenigingen niet zorgt voor vertraging betreffende de ontwikkelingen op Kleine Vink. "We -hadden in december een kroonbe- sluit verwacht over de onteigening, maar we verwachten het besluit nu op 28 februari. Onze eerstvolgende reguliere vergadering met de sport verenigingen moet in de tweede week van maart plaatsvinden en dan ligt het besluit van de kroon er als het goed is al. Maar ik begrijp dat de verenigingen deze stap wilden zet ten om een signaal af te geven." "Akzo voert aan dat er treinen moe ten gaan rijden omdat er een on- derhoudsstop is op de chloorfabriek. Dergelijke onderhoudsstopswornden jaren van te voren gepland, weet ik uit ervaring, en het chloor had ook per schip vervoerd kunnen worden", aldus Muller. "Ook al is de knas op een ongeluk klein, het is onaccepta bel dat dit gevaarlijke gas door onze gemeente gaat rijden." De SP voerde een aantal jaren ge leden al actie tegen zogenaamde gevaarlijke transporten. De SP wil nu weten of Zuidpias weet wat te doen bij een ongeluk; weten bewo ners wat te doen, is het rampenplan afgestemd op een dergelijk ongeval en is de brandweer getraind in het bestrijden van iets als een ongeluk met een chloortransport. Muller: "De laatste keer werden we overvallen door een onderhouds- stop en nu gaat het weer gebeuren. Ik vind het onacceptabel dat ik dit uit de krant moet halen. Ik wil we ten of burgemeester Kats dit wist en waarom wij niet zijn geïnformeerd. Wat mij betreft worden de transpor ten verboden door de burgemeester. Akzo weet al dit jaren van te voren en had andere maatregelen kunnen nemen. Nu worden wij met onze rug tegen de muur geduwd. Dat mag niet gebeuren." Voorbereid Een woordvoerder van de gemeente Zuidpias laten weten dat de ge meente niet is geïnformeerd over de transporten. 'De gemeente Zuid-^ plas weet dat er chloortransporten kunnen plaatsvinden', staat in een schriftelijke reactie. 'In het destijds gesloten convenant tussen Vrom en Akzo staat dat er incidenteel trans porten mogen plaatsvinden.' Dat de gemeente niet op de hoogte was, is niet verwonderlijk omdat in het convenant geen verplichting is op genomen om gemeenten van te vo ren te informeren. Voorts laat de woordvoerder van Zuidpias weten dat de gemeente voorbereid is door het Rampen bestrijdingsplan Chloortransport, mocht er iets gebeuren. Burgemeester Gert-Jan Kats in formeert de commissie bestuur, fi nanciën en beheer op woensdag 16* februari. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het ultieme doel is dat judo structureel wordt aangeboden op het basison derwijs in Nederland.''.Dat vindt Bart Hendriks, verenigingsadviseur van de Judo Bond Nederland. Op basisschool De Wingerd wordt daar hard aan ge werkt. Kinderen volgen al geruime tijd judoclinics, die gegeven worden tijdens de gymlessen. Door Job van der Plicht Basisschool De Wingerd is de eerste school in Nieuwerkerk aan den IJssel waar het judoproject wordt gehou den. "Het project wordt aangeboden door de Judo Bond Nederland en Budo Club Geisha," zegt Michel de Wit. Hij is combinatiefunctionaris Zuidpias en tevens vakleerkracht op De Wingerd. "Mijn taak is om scho len in contact te brengen met sport verenigingen, zodat verschillende sporten op scholen kunnen worden aangeboden." Respect Al geruime tijd krijgen de kinderen van groep 3 tot en met groep 6 van De Wingerd judolessen, de kinderen van groep 7 en 8 krijgen les in jiu jitsu. "Jiu jitsu is de basisvorm. Hier zijn de gevaarlijke trappen en sto ten uitgehaald en dat is judo," al dus Cora van Kempen, gediplomeerd judotrainster van Budo Club Geisha. De kinderen leren in de lessen on der andere hun val te breken," zo zegt Van Kempen. "Dit kunnen ze ook in het dagelijks leven gebruiken, wanneer ze onverwachts ten val ko men." Volgens De Wit leren de kinderen ook belangrijke sociale vaardighe den: "Bij judo staat respect voor de ander voorop. Het is belangrijk dat kinderen dat leren." Trainster Van Kempen meent dat de kinderen erg enthousiast zijn over het project: "Ze vinden het ontzet tend leuk om met elkaar te stoeien. Sommige onderdelen vinden ze nog wel lastig, maar voor de rest loopt het gewoon heel goed." Ook De Wit ziet dat de kinderen plezier in de gastlessen hebben. "De pakken en de andere materia len worden door Budo Club Geisha en de Judo Bond Nederland ter be schikking gesteld. Je ziet dat kinde ren het enorm leuk vinden om zo'n echt judopak aan te hebben." Jasper van den Heul en Pascal Brooklynstoc zijn leerlingen van De Wingerd, die zich leren verdedigen. "Ik vind het erg leuk, want je leert er heel veel van," aldus Jasper. Pascal ziet ook nog een ander voordeel: "Je raakt ook je agressie kwijt en dat is ook wel fijn." Na de voorjaarsvakantie zal het pro ject ook starten op de locatie van De Wingerd aan de Van Beethovenlaan. Zo gaat het promoten van judo bij basisschoolkinderen door. De woningen moeten nodig op de schop. Respect voorde onderstaat bij judo voorop. Zuidpias/Moordrecht - Het krediet dat nodig is voor de renovatie van de Ambonwijk valt met 6.900.000 euro negen ton duurder uit dan aanvan kelijk werd gedacht. Naar nu blijkt komt dit door een foutieve bereke ning met de BTW. De commissie ging halverwege ja nuari akkoord met een krediet van 6 miljoen euro maar tijdens de ge meenteraad van dinsdag 25 januari werd het onderwerp aangehouden, omdat het college van burgemees ter en wethouders nieuwe informa tie had verkregen. Het college deed er tijdens de gemeenteraadsverga dering geheimzinnig over omdat de aanbestedingstermijn voor de reno vatie van de Molukse wijk toen nog niet gesloten was. De gemeente heeft 140 woningen in de Ambonwijk in haar bezit. Al jaren wordt geprobeerd de woningen over te doen aan een woningcorporatie, maar eerdere onderhandelingen lie pen stuk op de eisen die de gemeen te stelde bij de verkoop. Volgens de laatste informatie zijn er nu nog on derhandelingen gaande met een of meerdere partijen. De renovatie van de Ambonwijk is dinsdag 15 januari besproken tijdens de commissie ruimte, maar bij het sluiten van de krant was nog geen1 besluit rondom het project bekend.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27