Songs Et stories from the States Meer inburgeraars op cursus in 2010 Collecteweek Reumafonds 'In Touch' vrouwen Bijbelkring Donderdag 17 februari tussen 17.00 en 18.00 uur zal tv kok een kookdemonstratie verzorgen C1000 WALS Provincie kort Milieufederatie Werkzaamheden in Recreatie gebied Rottemeren Opgewekt voorjaar in MPO-beurs in Airport Hotel HART VAN HOLLAND REGIO I 16 FEBRUARI 2011 31 Lezing Zwarte Stern Midden in de samenleving Gouda - Helen Botman en Peter van Vleuten spelen en zingen 'Grote Verhalen' op zaterdag 26 februari om 20.30 uur in Atelier Mieke de Haan aan de Peperstraat 144-146. Het publiek wordt getracteerd op Regio - De Milieufederatie Zuid-Hol land krijgt voor 2011 200.000 euro minder subsidie omdat de Provincie ontevreden is over het gevoerde be leid. De subsidie is nu vastgesteld op 416.000 euro in plaats van de aan gevraagde 616.000 euro. Voor 2012 wordt de subsidie in zijn geheel in getrokken. De provincie doet tevens onderzoek of en zo ja welke mogelijkheden er De werkzaamheden worden uitge voerd in het kader van groot onder houd. Om de kwaliteit te waarbor gen en daarmee ook de veiligheid, worden de voetbrug aan de Nes- seweg in deelgebied Nessebos en de autobrug aan de Merenweg in de Bleiswijkse Zoom ter hoogte van Rottedijk 11 vervangen. Ten behoeve van de bereikbaarheid van de Re- traiterie voor hulpdiensten, wordt in het gebied met borden een omlei ding aangegeven. In de Bleiswijkse Zoom gaan ook de parkeerplaatsen aan het einde van de Kooilaan op de schop. De huidige aanwezige parkeerplaatsen worden opnieuw bestraat en de bestaande Gouda - Bij GGZ Midden-Holland gaat dinsdag 1 maart de cursus 'In de put, uit de put' van start. In deze cursus leert men om te gaan met stemmingswisselingen en hoe men We?r kan genieten van plezierige activiteiten. De cursus omvat zes bijeenkomsten van 14.30 tot 16.30 our. Voorafgaand aan de cursus v'ndt een intakegesprek plaats. een programma vol songs en vertel lingen, samengesteld tijdens twee maanden zwerven door de VS. De toegang bedraagt 15,- euro. Kaar ten zijn te reserveren via grotever- halen® helenbotman.com. zijn om de taken van de Milieufede ratie bij organisaties in het natuur- en milieuveld onder te brengen dan wel in een nieuwe organisatie of nieuw samenwerkingsverband. Volgens Gedeputeerde Staten heeft de Milieufederatie de beoogde doe len - waaronder het bereiken en trekken van nieuwe groepen jonge burgers - de afgelopen jaren onvol doende bereikt. asfaltdeklaag wordt vervangen door een nieuwe asfaltdeklaag. In het deelgebied Zevenhuizer Zoom worden vier vissteigers gerenoveerd evenals een kanosteiger aan de Tweemanspolder. De werkzaamheden aan de voet brug, vissteigers* en kanosteiger in de deelgebieden Nessebos en Ze venhuizer Zoom duren van donder dag 17 februari tot en met vrijdag 11 maart. De werkzaamheden op de parkeerplaatsen aan de Kooilaan duren van maandag 14 februari tot en met donderdag 31 maart, terwijl de werkzaamheden ter vervanging van de brug in de Bleiswijkse Zoom duren van maandag 14 maart tot en met vrijdag 27 mei. De cursus is ook als zelfhulp te vol gen. Men werkt zelfstandig het cur susboek door en heeft zes keer tele fonisch contact met een coach. De zelfhulpcursus kan op ieder gewenst moment van start gaan. Voor meer informatie, van maandag toten met donderdag: 0182-563656 of via preventie@ggzmiddenhol- land.nl ofwww.rivierduinen.nl. Veel gemeenten in Nederland heb ben afgelopen jaar geprobeerd om een grote groep inburgeraars op een inburgeringscursus te plaatsen. In 2010 was hier vanuit het Rijk extra geld voor beschikbaar gesteld. Ook de gemeenten in Midden-Holland die via het ISMH (Intergemeente lijk samenwerkingsorgaan Midden- Holland) het inburgeringsbeleid uit voeren, gaven aan voor 2010 meer inburgeraars op cursus te willen plaatsen. Dit is gelukt. In 2010 zijn bijna driehonderd inburgeringscur- sussen gestart. Voor zondag 20 februari wordt van 10.00 tot 16.00 uur een ruilbeurs voor munten, postzegels en oude bankbiljetten georganiseerd in het Airport Hotel aan de Vliegveldweg 59. Hier worden vele duizenden munten, postzegels en bankbiljet ten uit binnen-en buitenland aan geboden. Liefhebbers vinden hier munten vanaf de Grieks/Romeinse periode tot en met de nieuwste euro's, alsmede postzegels en bank biljetten. In de week van 27 februari tot en met 5 maart gaan ruim 65.000 vrijwilli gers de deuren langs om te collecte ren voor de bestrijding van reuma en artrose. Mensen met reuma hebben vooral last van pijn en moeheid, onzicht bare kenmerken van deze chronische ziekte. Reuma is een verzamelnaam voor zo'n 130 aandoeningen aan botten, gewrichten en spieren. Het is een auto-immuunziekte. Dit be tekent dat het natuurlijke afweer systeem het eigen gewrichtsweefsel (en soms organen) aanvalt. Hierdoor hebben mensen met reuma vaak last van ontstekingen aan gewrichten of spieren, en is bewegen pijnlijk. Voor meer informatie: www.reumafonds.nl. Bergschenhoek - Erna Luttik spreekt over 'Openheid' bij de open koffie ochtend op dinsdag 22 februari van 9.30 tot 11.00 uur in de Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1. Een in terkerkelijk initiatief van christen vrouwen uit de regio. Kinderoppas is aanwezig. Voor meer informatie: 015-3693596 of in-touch.atspace.com. Het ISMH voert de inburgering uit voor de gemeenten Bergambacht, Bodegraven-Reeuwijk, Boskoop, Nederlek, Ouderkerk, Schoonho ven, Vlist, Waddinxveen en Zuid pias. Vanaf de invoering van de Wet Inburgering in 2007 loopt het moeizaam met het realiseren van voldoende aantallen inburgeraars die een cursus starten. Dit heeft te maken met het feit dat de Wet Inburgering een complexe wet was die door gemeenten moeilijk was uit te voeren. De afgelopen jaren zijn er dan ook veel aanpassingen in Gratis taxatie Op de beurs kan men tevens mun ten, postzegels, bankbiljetten en oude ansichtkaarten gratis laten taxeren. Wie weet zit er een kost baar stuk tussen! De toegang bedraagt 2,- euro; kin deren van 5-16 jaar, CJP en 65+ be talen 1,- euro. Voor meer informatie: 030-6063944. deze Wet Inburgering aangebracht. In 2009 is het aantal inburgeraars dat een cursus volgt goed op gang gekomen. In de ISMH-gemeenten startten in 2008 161 inburgeraars met een cursus. In 2009 waren dat er 256 en in 2010 zijn er 296 inbur geraars met een cursus gestart. 178 Inburgeraars in de ISMH-regio zijn in 2010 voor het inburgerings- examen geslaagd, dat betekent zo 85%. Landelijk ligt het slagingsper centage op 74%. Gouda/Regio - De KNNV, Vereniging voor Veldbiologie in Gouda en omge ving, houdt woensdag 23 februari een lezing over de Zwarte Stern. Deze vo gel kwam vroeger veel voor in de om geving van Reeuwijk, maar is tegen woordig zeldzaam in dit gebied. De lezing wordt gegeven door Cees van der Starre. Hij zal een door hemzelf gemaakte film over de Zwarte Stern laten zien. De lezing vindt plaats in het natuurcentrum aan het Heempad in Gouda, aanvang 20.00 uur. Het natuurcentrum is gelegen achter de Prinses Sophieflat aan de Ridder van Catsweg ter hoogte van de bloemen kiosk. Belangstellenden zijn welkom en de toegang is vrij. Voor meer in formatie: 0182-618037. MN**1 Dorpsstraat 129 - 2761 AL Zevenhuizen - www.clOOO.nl/wals Regio - In recreatiegebied Rottemeren vinden de komende tijd diverse werk zaamheden plaats. Het betreft vervanging van een voetbrug in het Nessebos en een autobrug in de Bleiswijkse Zoom, herinrichting van de parkeerplaats aan de Kooilaan en renovatie van vier vissteigers in de Zevenhuizer Zoom. Rotterdam - Postzegels verzamelen saai? Munten niet meer van deze tijd? Bankbiljetten, daar betaal je toch zeker alleen mee? Niets is minder waar; postzegels, munten en bankbiljetten geven een prachtig beeld van een stukje geschiedenis en cultuur van een land.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31