Spanning in Zuidplasderby Waterdragers mist aansluiting Groeneweg in top drie Nieuwerkerk laat DCV kansloos Nieuwerkerk veilig in Overgangsklasse Bronzen plakken Unity99 NOVI SO> 2011 HART VAN HOLLAND SPORT 16 FEBRUARI 2011 35 Voetbal Basketbal Voetbal Voetbal Korfbal Karate AMPIONSHIP AND 3. -21 E ■NO-KACI Maurice Eckhardt 'aan de bal'zette zondagmiddag het winnende doelpunt op zijn naam. Zevenhuizen/Moordrecht - In de Zuidplasderby tussen Groeneweg en Moor drecht bleek dat beide ploegen niet in hun beste fase van de competitie zit ten. De wedstrijd was van een heel matig gehalte en alleen de spanning ver goedde veel. Tot de veertigste minuut in de eer ste helft was Moordrecht de ge vaarlijkste ploeg, die op de helft van Groeneweg het spel domineerde. Groeneweg doelman Johan Hoo- geveen hield de bezoekers van een voorsprong af. De anders zo trefze kere Jan de Joode verscheen zelfs alleen voor Hoogeveen, maar ook de linkspoot verzuimde te scoren. Langzaam maar zeker nam Groene weg het initiatief over en dat leidde net voor de rust tot een voorsprong. JP Hordijk stuurde Menno van Dam de diepte in, net voor de achterlijn legde deze de bal terug op Maurice Eckhardt, die de bal langs de goed keepende Mitchel Binken joeg. Na de rust, waarin iedereen ver wachtte dat Moordrecht het ini tiatief zou nemen op zoek naar de gelijkmaker, bleef dit uit. Zonder passie, beleving en inspiratie tobde de Moordrechtse formatie maar wat aan en voetbalde alsof zij een 1-0 voorsprong verdedigde in tegenstel ling tot het wegpoetsen van de ach terstand die op het scorebord stond. Meer dan een doelrijpe kans voor spits Dennis Heuvelman, een kopbal die net naast ging, kregen de be zoekers niet. De aan zijn hamstring geblesseerde Marco Bouwmeester werd node gemist en alleen Heu velman voorin was eigenlijk kans loos tegen de goed functionerende Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een relatief eenvoudige zege op de Utrecht Bulls in de Galgenwaard vorig weekend, stond voor Wa terdragers zaterdag de thuiswed-' strijd tegen koploper Grasshoppers uit Katwijk op het programma. De wedstrijd tussen de nummers één en drie van de competitie ging ge durende de eerste helft gelijk op. Bij Waterdragers kwamen vooral de centers tot scoren, bij Gras shoppers kwamen de schoten van buiten. In het derde kwart leken de Katwijkers langzaam weg te lopen bij Waterdragers toen zij vroeg een voorsprong van negen punten na men. Maar Waterdragers zette een ^venhuizen - De dames van Groe neweg traden zondag 13 februari aan in de uitwedstrijd tegen Dille tent. Om in de top drie van de com- Petitie te komen moest de ploeg drie punten mee naar Zevenhuizen nemen. Groeneweg begon, zo zo- als altijd, te spelen met veel druk °P de helft van de tegenstander en de kansen kwamen ook maar de bal ging er niet in. Groeneweg speelde niet een van zijn beste wedstrijden, er werd slecht gecombineerd en de spelers konden elkaar slecht vinden, wel werd er hard gewerkt. Met een counter van Dillettant en een goede redding in de linkerhoek van keep- ster Nancy Hol gingen beide ploe- Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de tiende zege op rij schrijven trainer Ro nald Klinkenberg en zijn manschappen een stukje geschiedenis, want zo'n zegereeks op rij kom je maar weinig tegen. De 2-0 eindstand was met de rust al bereikt. Direct vanaf de aftrap namen de Nieuwerkerkers het initiatief en zetten de Krimpenaren vast op ei gen helft. DCV wist in de eerste twintig minuten nauwelijks voor het doel van doelman Roy Spie- rings te komen. In de drieëntwin tigste minuut kopte aanvoerder Marijn Verhoef knap een afgeme ten voorzet van Remco Langerveld binnen. Nieuwerkerk ging op jacht naar meer treffers, maar het moest wachten tot vlak voor het rustsig- naal. Een DCV verdediger taxeerde een hoge dieptepass verkeerd en dat gaf de rappe en attente Abner Texeira de gelegenheid te profite ren. Hij controleerde de bal knap en schoot vervolgens op hoge snelheid onhoudbaar binnen. Na de rust probeerde DCV iets terug te doen en het kreeg wat meer ruimte maar Spierings hield zijn doel met goede reddingen schoon. Nieuwerkerk drong daarna weinig aan en leek de wedstrijd meer te willen controle ren dan op jacht te gaan naar ver dere treffers. achterhoede onder leiding van Kevin Zijderhand. In die fase was het Groeneweg dat de beste kansen kreeg op 2-0 en het had de wedstrijd op slot moeten gooien. Schoten van invaller Robby van Kuilenburg en Hordijk gingen net naast en ook Van Dam en Mar- tijn van de Meer faalden voor doel man Binken. Moordrecht probeerde, met vier spitsen in het laatste kwar tier nog wel iets te forceren, maar kwam feitelijk tot geen enkele se rieuze mogelijkheid. Spannend bleef het tot het laatste moment. Net als in de eerste wedstrijd won de geluk kigste en dat was in dit geval Groe neweg. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na zes thuiswedstrijden in de Parkzoomhal is CKV Nieuwerkerk 1 nog steeds ongeslagen. Ook de sterke nummer twee van deze poule, Oranje Wit, ging zonder punten naar huis. Daar leek het in de eerste helft niet op. Nieuwerkerk speelde gezapig en de wedstrijd kwam niet echt op gang. Oranje Wit stond bij rust op een 8-10 voorsprong. In de tweede helft stond er een heel ander Nieuwerkerk in het veld. Er zat meer strijd en be leving in de ploeg. De goals vielen gemakkelijker en Nieuwerkerk trok de wedstrijd naar zich toe. Op 20-17 leek zich hetzelfde scenario als vo rige week voor te doen, in de laatste minuten de voorsprong verliezen. Dit keer bleef het bij 20-19, want toen schoot Nieuwerkerk de wed strijd in het slot 21-19. Junior Me lissa van Zee maakte haar debuut in Nieuwerkerk 1, zij begon in de basis en speelde een puike wedstrijd. Met deze overwinning is Nieuwer kerk zeker van zijn positie in de Overgangsklasse. inhaalrace en had met nog drie mi nuten te spelen in het laatste kwart een voorsprong van vier punten. Vervolgens bezweek Waterdragers opnieuw onder de druk, eindstand 69-72. Waterdragers heeft nu vier punten uit vijf wedstrijden en heeft het behalen van de play-offs niet meer in eigen hand. ^'«>111 M MAKtt tfiploma -* gen met een 0-0 stand de rust in. Na rust stond er een beter Groeneweg en het was Wendy Tichem die in de zestigste minuut de score opende 0-1. Dilletant kon geen vuist maken, Groeneweg was duidelijk de betere ploeg en in de vijfenzevenstigste minuut was het Cansu Yigit die de eindstand op 0-2 bracht. Nesselande - Vijf karateka's van Unity99 hebben dit weekend Neder land vertegenwoordigd tijdens Eu ropese Kampioenschappen -21 jaar in Servië. Nick Gerrese stuitte in de derde ronde op de Rus Magomedov, beiden waren aan elkaar gewaagd, maar Nick moest de winst aan de latere winnaar laten. Door de Wit- Rus Kirzner en daarna de Ukrainer Koryagin te verslaan kreeg Nick het brons omgehangen. Laury Vogelzang kwam in de kwartfinale Zuanon te gen. In een gelijk opgaande strijd Nick Gerrese en Laury Vogelzang bleken de contacten de doorslag te geven. Laury werd naar de herkan sing verwezen door de latere kampi oene uit Italië. De Tsjechische Petri- kova en de Slowaakse Schwarzova konden het Laury niet moeilijk ma ken en ook zij behaalde het brons. Op het NK karate voor senioren boekten Oniell Zuiverloon zondag 13 februari succes in de klasse -67kg, hij won het brons. De achttienjarige Antonio Eitzer maakte zijn debuut in de klasse -60kg en wist ook beslag te leggen op een bronzen medaille.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35