"Komst van Intratuin gaat voor verstoring van de markt zorgen" Pinkst'Art 2011 Fusie en WMO onder de loep HART VAN HOLLAND REGIO 16 FEBRUARI 2011 3 bouwen om te wonen zoals u dat wilt De nieuwe modellen van 2011 zijn binnen! LIONSCONCERT MET PETRA BERGER de Haij van derWende advocaten Zitting Raad van State Oproep kunstenaars Zuidpias (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Voor bi] u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fietSiai.nl Dé mobiele fietsenmaker Hervormde Kerk Zevenhuizen 18 maart. Aanvang 20.00 uur. Met optredens van Petra Berger, en De Kleine Trompetter. Entreeprijs benefietconcert 15. Gratis programmaboekje, koffie/thee tijdens de pauze en garderobe. Kerk open: 19.00 uur. Voorverkoop: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle of www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Den Haag/Zevenhuizen - De Raad van State moet binnen enkele weken be oordelen of de gemeente de regels juist heeft gevolgd bij het toelaten van oen vestiging van Intratuin aan de Bredeweg in Zevenhuizen. Volgens de ei genaar van het nabijgelegen tuincentrum De Zilverberk zijn de regels met voeten getreden. Hij eiste dinsdag 15 februari bij de Raad schorsing van het zogenoemde wijzigingsplan dat de vestiging van een grote concurrent mo gelijk maakt. De kwestie ligt juridisch vrij gecom pliceerd. Het wijzigingsplan is na kijk gebaseerd op het nieuwe be stemmingsplan Zuidpias-Noord, dat b'j de Raad van State ook nog ter discussie staat. Opmerkelijk is dat De Zilverberk daartegen geen be zwaar heeft gemaakt. Daardoor kan d t tuincentrum nog maar beperkt bezwaar maken, aldus de voorzitter van de Raad. Volgens De Zilverberk betekent de komst van Intratuin de doodsteek. De Zilverberk was door de gemeen- e al op een zijspoor gezet, doordat het in het bestemmingsplan is 'weg bestemd'. Het tuincentrum kan er nog wel blijven zitten, maar uit breidingsmogelijkheden zitten er niet in. Het nieuwe bestemmingsplan maakt op die plek woningbouw mo gelijk. Maar de gemeente is voorlo pig niet van plan om De Zilverberk te onteigenen en uit te kopen. De markt zal het bedrijf mogelijk van zelf uitroken, wanneer Intratuin als concurrent actief is geworden. Overigens stelt de gemeente dat de eigenaar van De Zilverberk op zijn perceel ook zelf woningbouw mag ontwikkelen. De advocate van Intratuin begreep niet veel van de bezwaren van De Zilverberk. De eigenaar heeft zijn tuincentrum namelijk te koop aan geboden. Wat zijn belangen zijn om Intratuin tegen te houden, is dus duister, zegt de advocate. Maar volgens de advocaat van De Zilverberk is de gemeente veel te gemakkelijk in zee gegaan met een grote concurrent. Een onderzoek naar de verstoring van de markt is intussen achterhaald door een nieuwer onderzoek. Maardaar heeft de gemeente wijselijk niet naar ge keken, aldus de advocaat van De Zilverberk. Het nieuwe onderzoek maakt duidelijk dat de komst van Intratuin voor een verstoring-van de markt gaat zorgen, zegt hij. Waddinxveen - CDA-lijsttrekker Liesbeth Spies spreekt donderdag 17 febru ari over de op handen zijnde fusie tussen Waddinxveen en Gouda. Zij doet dit vanaf 7 7.00 uur in de Ontmoetingskerk. De provincie Zuid-Holland is tegen de zin van het Waddinxveense CDA en andere Waddinxveense partijen een Arhi procedure gestart om tot een fusie tussen Waddinxveen en Gouda te komen. Voor het CDA is het echter nog geen gelopen race. In het landelijk verkiezingsprogramma staat dat gemeentelijke fusies tot stand moeten komen van onderop. Hier is de omgekeerde weg gevolgd. Liesbeth Spies laat 17 februari ho ren hoe zij de campagne ingaat. De speech komt een paar uur voor het referendumdebat, gehouden door de gemeente Waddinxveen. Aansluitend aan de woorden van Spies volgt vanaf 17.30 uur in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde een bijeenkomst in het kader van de WMO. Spies zal dan in ge sprek gaan met senioren. De oude renbonden zijn deze avond ook van de partij. Zuidpias - De gemeente Zuidpias staat In het Pinksterweekeinde, van zater dag 77 tot en met maandag 13 juni, in het teken van kunst en exposities. Evenals in de voorgaande jaren presenteren kunstenaars uit Moordrecht, Ze venhuizen, Moerkapelle en Nieuwerkerk zich aan het publiek om ze kennis te laten maken met datgene wat hen inspireert, bezighoudt en boeit. "Het is leuk en ook heel interessant om een kijkje achter de schermen te krijgen. Vaak krijg je van de.kunste naars het verhaal over het werk, wat je zelf niet zou hebben bedacht!", aldus een bezoeker die zijn reactie in een van de gastenboeken van de deelnemende kunstenaars achter liet. De organisatie roept kunstenaars uit de gemeente Zuidpias op zich op te geven. Beeldend kunstenaars, zowel amateur als professioneel, die willen meedoen met de kunstroute wordt vooral gevraagd zich te clusteren: "De ervaring heeft geleerd dat be zoekers nieuwsgierig zijn naar nieu we en misschien bijzondere locaties en het fijn vinden om daar meerdere kunstenaars te treffen en werk van meerdere kunstenaars te bekijken". Op zaterdag 11 juni zetten de kunstenaars uit Zevenhuizen en Moerkapelle hun deuren open; op maandag is dat in Moordrecht. Nieuwerkerk staat op zondag en maandag in het teken van Pinkst'Art. Eveneens op deze dagen stelt De Meander in Nieuwerkerk (amateur) kunstenaars in de gelegenheid deel te nemen aan een speciale Kunst markt. Kunstenaars die niet over eigen atelierruimte beschikken of het leuk vinden om op een Mont- Marjolein Maitimu aan het werk. Voor meer informatie en opgeven, vóór dinsdag 15 maart, onder ver melding van naam, discipline, te lefoonnummer, mailadres/website en de locatiegegevens waar geëx poseerd wordt: www.pinkstart.nl of i.verkleijvanoostrum@hetnet.nl. martre-achtige markt hun werk te exposeren, kunnen hun kunst hier presenteren. Voor deze kunstmarkt worden kunstenaars uit alle dorpen uitgenodigd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3