Zuidpias Gemeente verstuurt WOZ-beschikkingen en aanslagbiljetten eind maart V T Grote eri kleine bewoners kiezen speelplan Controle door middel van huis aan huis bezoek Werken aan de weg gemeente WEEK Aanpassingen in afsluitingen en omleidingen Afsluiting fietspad Rottekade HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS I 16 FEBRUARI 2011 Groeriewegbrug afgesloten voor doorgaand verkeer Dit jaar worden de aansla gen gemeentebelastingen 2011 (onroerende-zaak- belastingen, rioolheffing, afvalstoffenheffing, reini gingsrecht en hondenbe lasting) en de kennisgeving van de WOZ-waarde van uw woning en/of uw bedrijf met dagtekening 31 maart 2011 verzonden. WOZ-waarde geldt voor het jaar 2011 De WOZ-waarde van uw woning en/of bedrijf is bepaald naar waardepeilda- tum 1 januari 2010 en geldt voor het jaar 2011. Aangifte inkomstenbelasting 2010 Ten behoeve van uw aangifte inkomstenbelasting 2010 die u moet doen vóór 1 april 2011 is de nog te verzenden. WOZ- waarde naar waardepeilda- tum 1 januari 2010 niet van belang. Dat is wel het geval met betrekking tot de vorige WOZ-waarde naar waarde- peoldatum 1 januari 2009 geldend voor het belasting jaar 2010. Op woensdag 9 februari hebben de bewoners van de Bomenwijk hun stem uitge bracht op één van de drie opgestelde speelplannen. Tussen vier uur 's middags en zeven uur 's avonds gaven de leveranciers en de gemeente uitleg bij de plannen. Om kwart voor vier stond er al een rij belangstellenden voor de deur. Uiteindelijk hebben 60 huis houdens hun stem uitge bracht. De firma Zandbergen uit Oudewater kreeg 68 procent van de stemmen en daarmee de opdracht het plan te realiseren. De uitvoering zal over acht weken beginnen en naar verwachting kunnen de kinderen in de meivakantie gebruik maken van de nieuwe speeltoestellen. Vanaf maart 2011 begint de gemeente Zuidpias met een controle op het beta len van hondenbelasting. De controle wordt huis- aan- huis uitgevoerd door een medewerker van de gemeente Zuidpias. Legitimatiebewijs De controleur is in het bezit van een door de gemeente Zuidpias afgegeven legitimatiebewijs. Vraag er gerust naar. Controle ook in de avonduren De controle vindt op werkda gen, overdag en in de vroege avonduren plaats. Indien er geen bewoner wordt aange troffen, wordt dit adres later nog eens bezocht. Gelijkheidsbeginsel: iedere hondenbezitter moet hondenbelasting betalen De reden van de controle is dat er naar gestreefd wordt dat iedereen die een hond heeft daarvoor hondenbelasting betaalt (gelijkheidsbeginsel: iedere hondenbezitter moet hon denbelasting betalen) Dit geldt niet voor houders van honden die vrijgesteld zijn van de hondenbelasting. Meer informatie Meer informatie kunt u verkrijgen bij de Afdeling financiën/Belastingen, tel: (0180)330 300 GW»- >Y *»««w """""'B De gemeente Rotterdam heeft naar aanleiding van de inloopavond op 7 februari de plannen voor de afsluitingen en omleidingen aangepast. Besloten is om de fietsbrug, die naast de Groenewegbrug ligt, in de ochtend- en middagspits een paar uur open te stellen voor autoverkeer. Dat bete kent dat er tussen 6.00 en 9.00 uur door autoverkeer vanuit Nesselande gebruikt gemaakt kan worden van de fietsbrug en tussen 16.00 en 19.00 uur door autoverkeer Nesselande in. Het gebruik van de fietsbrug vindt plaats onder begeleiding van een verkeersregelaar. Daarnaast wordt een deel van de Wollefoppenweg opengesteld zodat ver- keervanuit Nesselande via Zevenkamp de wijk kan verlaten. Met de gemeente Rotterdam en de politie is afgesproken dat het Zuideinde, beide richtingen op, afgesloten wordt voor verkeer met uitzondering van bestem mingsverkeer, lijnbussen en fietsers. De bewoners van Oud Verlaat en het Zuideinde vallen onder bestemmingsverkeer. De werkzaamheden begin nen op zaterdag 26 februari en duren tot, naar verwach ting, 15 april. Omleidingen verkeer vanaf de rotonde Zuidplasweg richting Nesselande, Oud Verlaat en Recreatiegebied Rottemeren wordt omgeleid via de Eerste Tochtweg (N219) - Schielandweg - Europalaan - Hoofdweg en Laan van Avant-Garde. verkeer vanuit Nesselande (Brandingdijk) richting rotonde Zuidplasweg wordt omgeleid via Laan van Avant-Garde - Hoofdweg- Europalaan -Schielandweg en Eerste Tochtweg (N219). Om te voorkomen dat het Zuideinde als sluiproute wordt gebruikt, wordt deze weg tijdens de werkzaamheden voor doorgaand verkeer afge sloten. Alleen lijnbussen en bestemmingsverkeer kunnen gebruik blijven maken van het Zuideinde. Informatie Voor meer informatie over de werkzaamheden kunt u contact opnemen met Douwe Folkerts, afdeling communi catie van Gemeentewerken Rotterdam via telefoonnum mer 010-6893439 of e-mail dj.folkerts0gw.rotterdam.nl. U kunt ook kijken op de web site van de gemeente Rot terdam, www.rotterdam.nl -> werken aan de weg -> Groenewegbrug. In verband met werkzaamheden aan de dijk langs de Rottekade is het fietspad op een aantal plaatsen afgesloten. Fietsers worden tijdens de afsluiting geleid via de rijweg. Naar verwachting duren de werkzaamheden tot eind april 2011.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5