"Denk goed na over wat er hier is gebeurd" Jongen schiet eend dood Parencompetitie BC IJsselbridge Straatvoetballen in vakantie Bibberen in de bieb Er werd gebridged... Vedj versus PvdA HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 16 FEBRUARI 2011 7 VEDJ op excursie naar Normandië S Door Pepijn de Groot Nieuwerkerk aan den IJssel - De Dance Parade, Glij 'M Erin, Explo sion Streetdance: de Stichting Voor En Door Jongeren (VEDJ) heeft de nodige activiteiten op poten gezet. Het is niet alleen maar onbezon nen lol trappen wat VEDJ doet. In juni wordt er een excursie gemaakt naar Normandië om oorlogsmonu menten te bezoeken. Wilco Dekker is adviseur van de stichting en tevens enorm geïnteresseerd in de Tweede Wereldoorlog. Dekker wijst naar een kast met dvd's. "Pas geleden heb ik een aan tal dvd's gekocht waarop de beelden van de Tweede Wereldoorlog zijn ingekleurd. Dat is waanzinnig om te zien", vertelt hij. Toch zijn de be zoeken volgens Dekker indrukwek kender dan een boek of een film over het onderwerp. "Wij vertellen in een andere taal dan een film of een boek. 'Denk goed na over wat er hier is gebeurd' is hetgeen we de mensen willen vertellen. Dit zijn za ken die nooit meer mogen gebeuren, ledereen heeft het over vrijheid van meningsuiting. Maar laten we ook alsjeblieft iedereen in zijn waarde laten." Aandacht WO II "Op scholen wordt bijna geen aan dacht meer besteed aan de Tweede Wereldoorlog. Hitier wordt ge noemd, met een beetje geluk het bombardement op Rotterdam en dan is de bevrijding al aan de beurt", zegt Dekker teleurgesteld. Jacqueline van Gelderen, voorzitter van VEDJ, kwam met het idee om iets met de Tweede Wereldoorlog te doen. Binnen de stichting sloeg het idee aan en werd er gebrainstormd. De excursie naar Normandië is de afsluitende excursie in een reeks waarin VEDJ oorlogsmonumenten als kamp Vught, Bergen-Belsen en Auschwitz bezocht. Hoe goed de bedoeling ook is: er moet toch geld voor worden uitge trokken. En dat groeit bij niemand op de rug. "Zeker bij ons niet", grapt Dekker. "Subsidie krijg je vaak niet Bezoeken zijn indrukwekkender dan een boek of een film. meer. De prijs van de reis willen we betaalbaar houden zodat de be oogde groep mee kan. Het bedrag kan dan ook in twee delen betaald worden", legt Dekker uit. Des te minder sponsoren, des te duurder de reis. "Alles hebben we tot dusver voor een zachte prijs geregeld. We hebben de prijs echter afgestemd op een volle bus." Gezonde mix "We zitten er in een mooie tijd. Op 2 en 3 juni zijn we in Normandië en op 6 juni is het D-Day", vervolgt Dekker. Arromanches, La Coupole en de militaire begraafplaatsen zijn plaatsen die worden bezocht. De vorige excursies lieten een grote indruk achter. "Op de heenweg heb je lol met z'n allen. Op de terugweg zie je vaak dat mensen moeten na denken over wat ze gezien hebben", aldus Dekker. Het is ook niet alleen 'VEDJ-volk' dat meegaat volgens Dekker. "Som mige mensen hebben niks met VEDJ. Laat ik het zo zeggen: hadden niks met VEDJ." Hoewel de naam Voor En Door Jon- Nieuwerkerk aan den IJssel - Ma rijke Blok en Piet van Dormont zijn woensdag 9 februari in de A-lijn met een gemiddelde van 63,80 op de eerste plaats geëindigd van de tweede speelavond van de derde parencompetitie. De tweede plaats was voor Thea en Toon de Kort met 61,72 en derde werden Wil Jan van Rheenen met 57,55. 'n de B-lijn eindigden Rens en Joop Ranft op de eerste plaats met 75,30; zij werden op de tweede plaats ge volgd door Henk Böhmeen Adré Len derink met 59,82; derde werden Joke Hensema en Ina Teeuwen met 59,52. piet Crone en Nel Kooijmans wer den in de C-lijn eerste met 68,75. De tweede plaats was voor Jo- 'ande Boorsma en Trees Hoof- man met 58,68 en op de derde plaats eindigden Riet Filé en Jeany van der Leer met 56,94. In de D-lijn werd gewonnen door Betty Vis en Loes Vink met 61,11. Tweede werden Alice en Frits Groe- newegen met 60,42 en op de derde plaats eindigden Riet Overgaag en Ada Suurbach met 56,68. Parencompetitie maandagavond Jan de Jong en Rinus Scheele zijn maandag 14 februari in de A-lijn met een gemiddelde van 61,25 op de eerste plaats geëindigd van de derde speelavond van de derde pa rencompetitie. De tweede plaats was voor Laila en Roel Bakker met 59,17 en derde werden Liesbeth Smit en Jacqueline Voerman met 55. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de Hoofdweg-Zuid is woensdag 9 fe bruari rond 15.00 uur een J 6-jarige jongen uit de gemeente aange houden voor het doodschieten van een eend. De jongen was thuis in de tuin met een vriendje met een windbuks aan het spelen, waarna ze de straat op zijn gegaan en de jongen op een eend heeft gescho ten. De eend werd geraakt en heeft het niet overleefd. Een getuige zag het voorval gebeuren en heeft de politie gebeld. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met je team strijden voor de eerste plek, dat is'de inzet van het straatvoet baltoernooi op woensdag 23 febru ari. Het toernooi begint om 11.00 uur en vindt plaats op het speel veldje bij de Bron. De kosten voor deelname bedragen 0,50 euro per speler. Er wordt gespeeld in twee categorieën: tot veertien jaar en ouder dan veertien jaar. Voor meer informatie en aanmelden (niet ver plicht): allard@jeugdwerkzuidplas. nl of 0180-315381. Nieuwerkerk aan den IJssel - Flink griezelen wordt het vrijdag 4 maart in de bibliotheek. Het Jongeren Informatie Punt van de Stichting Jeugdwerk houdt voor het vierde jaar een Biebnight in samenwerking met de bibliotheek. geren anders doet vermoeden, zijn volwassenen ook welkom bij de ex cursies. "Ik noem het een gezonde mix. Je ziet dat de ouderen met de jongeren gaan praten en dat werkt perfect." De excursies zijn goed voor het con tact tussen jong en oud. "In Bergen- Belsen waren we bij de steen van Anne en Margot Frank. Er was een oudere vrouw die daar een kaars wilde aansteken maar dat lukte niet. Toen kwam er een jongere, een waarvan je het op het oog niet zou verwachten, die samen met die vrouw de kaars ging aansteken." Van een generatiekloof is dus geen sprake, aldus Dekker. "Als we niet met elkaar praten over dingen, dan ontstaat die kloof. Op het moment dat we in de bus stappen, gaan we iets doen met z'n zestigen. Er ont staat harmonie door zo'n excursie." VEDJ houdt vrijdag 25 februari een informatieavond over de excursie bij Con Musica op Sportpark Dorrestein 5. Voor meer informatie: www.vedj.info. De bibliotheek is deze avond uit sluitend toegankelijk voor jongeren. Een groep jongeren uit Nieuwerkerk aan den IJssel heeft meegeholpen met de organisatie en het bedenken Evening NWK! De bieb verandert in een donkere plek waar van alles huist en leeft. De avond begint om 21.00 en duurt en uitwerken van het thema: Scary tot 23.00 uur, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd vorige week de tweede ronde van de vierde competitie gespeeld. In de A-poule eindigden Greet Gal lagher en Ada van de Linde boven aan met 63.33%, op de tweede plaats eindigden Ron van Domburg en Wim Verhoeven met 60.42% en derde werden Betty Geurts en Karen Schuddeboom met 57.08%. Irene den Hollander en Joan Sip- man werden eerste in de B-poule met 68.75%, gevolgd door Anneke en Ruud Rijks met 61.11% en Pe ter Bijsterveld en Lucy Eldering met 59.02%. In de B-lijn eindigden Bep Meijer en Riet Overgaag op de eerste plaats met 57,08; zij werden op de tweede plaatsgevolgddoorJacen LoesSpek- man met 55; derde werden Guus van Krevelen en Leo Heijdra met 53,75. Ans Schneider en Joke Hensema werden in de C-lijn eerste met 58,33. De tweede plaats was voor Diny Schuurman en Mimi Schur- mann met 58,33 en op de derde plaats eindigden Jan van Rheenen en Bert van Voorbergen met 55,21. In de D-lijn werd gewonnen door Erna Aalbers en Hannie Kiekens met 61,11. Tweede werden Joke Verstra ten en Hanny Kruythoff met 56,94 en op de derde plaats eindigden Hermine Vorstenbosch en Willy van der Sluis met 52,78. Nieuwerkerk aan den IJssel - Leden van de stichting Vedj, Voor een door Jongeren, en een aantal leden van de PvdA zaten maandag 7 februari voor een politiek kennismakingsrondje met elkaar aan tafel. Het viel de jongeren van Vedj op, dat er veel nieuwe gezichten bij de PvdA zijn, wat uiteraard een gevolg is van de fusie. Op de vraag van Vedj of de PvdA mee wil doen aan de Dance Parade op zaterdag 10 september, antwoordden de PvdA'ers hier nog Vedj praat bij met PvdA. niet met elkaar over gesproken te hebben. Vedj kreeg nog wat huis werk mee van PvdA-leden, waar de werkgroep Vedj Politiek mee aan de slag gaat. De 'rondjes politiek na de fusie' zijn bijna klaar; op het programma staan nog ontmoetingen met GBZ en WD. Onder het motto 'Praat niet over de jongeren, maar met de jongeren!', is Vedj voornemens jaarlijks een rondje politiek met de diverse partijen te houden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7