"Sluiting van het zwembad betekent een regelrechte ramp" Antieke kinderstoel op de rommelmarkt Gre Tekent in de bieb WlLGOItMH 1 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 MAART 2011 Op de bres voor ouderen in De Koornmolen Youth Alpha Diplomazwemmen Amateurmuziekavond Contactavond Zang en Kleur Vrouwen- bijbelkring Onderlinge wedstrijd Oss be Fit Naturistiseh Zwemmen Zevenhuizen - Fijtje van den Bosch, voorzitter van de ANBO afdeling Zeven- huizen-Moerkapelle vecht voor het voortbestaan van zwembad De Koornmo len. "Ouderenzwemmen is belangrijk en ook een maatschappelijk en sociaal gebeuren." Van den Bosch is één van de kartrekkers voor de oprichting van Stichting Zwembad De Koornmolen. Zij hoopt op die manier subsidie binnen te halen en het bestaan van het Zevenhuizense bad te kunnen verzekeren. Door Marianne Vermaat Zevenhuizen - Fijtje van den Bosch, voorzitter van de ANBO afdeling Ze- venhuizen-Moerkapelle vecht voor het voortbestaan van zwembad De Koornmolen. "Ouderenzwemmen is belangrijk en ook een maatschap pelijk en sociaal gebeuren." Van den Bosch is één van de kartrekkers voor de oprichting van Stichting Zwem bad De Koornmolen. Zij hoopt op die manier subsidie binnen te halen en het bestaan van het Zevenhuizense bad te kunnen verzekeren. Elke donderdag bewegen tussen de tachtig en honderd ouderen in het warme zwemwater van De Koorn molen. Instructeur Astrid Druppers doet oefeningen met hen en daarna volgt vrij zwemmen en een kopje koffie met zijn allen. Sluiting zou volgens Druppers 'een regelrechte ramp' zijn. "In het water kun je on belast bewegen en dat is wat oude ren vaak nodig hebben. Sporten in een sportschool trekken ze gewoon niet meer. Door oefeningen in het water te doen, blijft deze groep nog soepel." Druppers meent dat sluiting zou betekenen dat de meeste ouderen stoppen met hun wekelijkse bewe ging in het water. "Je kunt ook moei lijk vragen of ze even de fiets willen pakken om naar een nabij gelegen zwembad te gaan. Het is een heel andere groep waar je mee te maken hebt." Van den Bosch vult aan: "Je kunt hun niet meer vragen te ver kassen. Dit omdat de leeftijd hoog ligt. "We hebben dames en heren van eind tachtig, begin negentig, ledereen wordt begeleid en je ziet dat de mensen er echt baat bij heb ben. Ook de watertemperatuur van 32 graden (normaal 28 tot 30 gra den) is fijn voor hen. Ik ben bang dat bij sluiting velen niet meer zullen zwemmen." Een van hen is de heer Van der Bent (92). "Het is lekker en ik doe elke keer weer mee. Ik denk dat ik het al zeker 25 jaar doe. Maar als het hier Elke week bewegen voor behoud van soepele spieren. dichtgaat, stop ik ermee." De oudere heer verwoordt voor Van den Bosch daarmee precies wat zij vreest. "En we horen het meer om ons heen." Oprichtingsakte Naast de uren voor ouderen, zijn er ook andere doelgroepen waar Van den Bosch zich hard voor maakt. Zij denkt daarbij aan mensen die zwemmen op medisch advies, ge handicapten of ouders met baby's of peuters. "Ik heb begrepen dat de gemeente Zuidpias breedtesport wil promoten en dat is een geweldige uitspraak. Dat betekent dat jong en oud mee moet kunnen doen. Daarbij is het van belang dat alle beschikbare ruimte benut wordt." Wanneer het zwembad onder een stichting valt - nu is het een private onderneming - zou het in aanmer king kunnen komen voor subsidie, benadrukt Van den Bosch. Voorts meldt zij dat mensen niet bang hoe ven te zijn dat het bad van de een op de andere dag haar deuren sluit. "Voorlopig gaan we door. Het con cept van de oprichtingsakte voor de stichting ligt er en onze kansen zijn nog niet verkeken." Zevenhuizen - In het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156 wordt vrijdag 11 maart het startevent voor Youth Alpha gehouden. Jongeren ontmoeten elkaar deze avond, ma ken een praatje, chillen, kijken vi deo's en foto's en luisteren naar muziek. Jongeren vanaf vijfjaar zijn welkom vanaf 20.15 uur. Youth Alpha is bestemd voor jonge ren die kennis willen maken met het christelijk geloof of zich er meer in willen verdiepen. De eerste Youth-Alpha avond wordt gehouden op woensdag 16 maart. Zevenhuizen - De maandelijkse rom melmarkt van de hervormde kerk staat voorde deur:zaterdag 5 maart gaan de deuren aan de Wilgenlaan 2 open voor belangstellende snuf felaars. Nieuwe aanwinsten worden door de vrijwilligers op kleur gesorteerd en komen in de stellingen van de winkel terecht. Alles wat daar niet bij past komt in de graaikratten: uitzoeken voor een euro. Zevenhuizen - De natuur, Rem brandt, een mooie foto, het eigen gezin, de vakantie: het zijn de in spiratiebronnen van de cursisten van Gre Tekent. Bibliotheekbezoe kers worden in de maand maart in de gelegenheid gesteld het werk van de^amateurkunstenaars te be kijken. Niet alleen de gevorderde cursisten, ook de beginners leveren tekenin gen en schilderijen voor de exposi tie, die tijdens de openingsuren van de bibliotheek te bezoeken is. Geïnspireerd geraakt? Kunste naar Gré den Otter heeft nog en kele plaatsen vrij bij haar teken en schilderlessen die ze geeft op maandag van 13.00 .tot 15.30 uur en van 19.30 tot 22.00 uur, op dinsdag van 19.30 tot 22.00 uur, op woensdag van 9.30 tot 12.00 uur en op donderdag van 13.00 tot 15.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 06-48980125, info@ gretekent.me Werken is ontspannen bij Gre Tekent. Momenteel is er een ruime sortering spellen, kinderspeelgoed, boeken, antiek, schilderijen, huishoudelijke artikelen, bloempotten en snuisterij en. Ook is er een mooie assortiment aan tassen/koffers, elektrische appa raten, lampen en kleinmeubelen. De bijzondere aanwinst van deze maand is een originele kinderstoel uit de jaren 40/50. Tijdens de maandelijkse openstelling kunnen ook spullen gebracht wor den. Zevenhuizen - Bij sport- en ge zondheidscentrum de Koornmolen werd gezwommen voor de diverse zwemdiploma's. Alle kinderen zijn geslaagd. Voor het A-diploma: Beau Martens, Beau Voesenek, Sam van der Meer, Annita Mooijman, Jiske Oosterom, Robine de Koek, Jona than van der Kooij, Bastiaan Kor- tenhorst, Elin Wolffenbuttel, Irene Vermaas, Sevina Boender, Timo de Graaf, Lars Molemakers, Senna Ver schoor, Thom de Bias, Lois Otto, Lu cas Walraven, Kasper Nagels, Rocco Blom, Charlotte Hartman, Tinke van Zevenhuizen - ledereen die dat wil mag komen spelen of zingen op de amateur-muziekavond van De Ze ven Muzen op zaterdag 16 april. De avond wordt gehouden in- de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106 en begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. Een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. der aSchaar, Ozzy de Jong en Lotte van Veen. Het B-diploma werd behaald door Rafael Knop, Pieternel Cornelissen, Brad Westerman, Lotte Abbema, Lucas Mulderij, Stijn Hertog, Sophie vand en Hoek, Stein Janssen, Björn IJserman, Katie Commandeur, Jemar Linger, Jens Everaarts, Tirza Visser, Floris de Koning, Uske Brok, Julia Braam, Saskia Fidder, Thessa Bos en Christine Peeter. Merel Tollenaar slaagde voor haar C-diploma. Het repertoire is overwegend klas siek, het lichtere genre komt echter ook aan bod. Het niveau is onbe langrijk, plezier in muziek maken staat voorop. Voor meer informatie en aanmelden (tot 16 maart): 0180-311942 of le- Iievink@tele2.nl Zevenhuizen - Alois van Mingeroet, schrijver van verschillende vogelboe ken, geeft vrijdag 4 maart een lezing bij vogelvereniging Zang en Kleur. De avond begint om 20.00 uur in het clubgebouw aan het Nijverheids centrum 50. ledereen is welkom, de toegang is vrij. Bergschenhoek - In de hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 wordt dinsdag 8 maart van 9.30 tot 11.00 uur een koffieochtend gehouden. Jeannette en Michele Lukasse spreken over hun werk in Brazilië. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 015-3693596 en in-touch.atspace.com. Zevenhuizen - Gymnastiekvereni ging Oss be Fit houdt zaterdag 5 maart vanaf 12.15 uur de jaarlijkse onderlinge wedstrijden in Dorpshuis Swanla. Toegang gratis. Zevenhuizen - De naturistische zwemvereniging 'Puur Natuur' zwemt tot en met 24 april iedere za terdag van 16.30 uur tot 18.00 uur in het zwembad 'de Koornmolen'. Op 12 maart wordt er een High Tea gehouden en op 16 maart een paas feest. Voor meer informatie: www.nfn.npn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23