Expositie Wtfe/ob Gouden Pollepel 2010 Wereldwinkel voor dierenliefhebbers Marcel Drost naast podium Jesse van Elteren rapidkampioen Sonja Koster-de Jong winnaar Sprankelend aperitief Feestelijk vier gangen menu Palombini koffie 57,50 24HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 MAART 2011 Biljarten Schaken Mantelzorgbijeenkomst Oud papier Janne IJmker bij Christenvrouw Aanhoudingen na verdachte situatie Gouden Pollepelarrangement Zevenhuizen - Wereldwinkel Z-M heeft momenteel veel dieren in het assortiment, niet alleen om huis of tuin mee op te vrolijken maar ook als speelgoed of als versiering van sleutelhangers. De materialen zijn gevarieerd: me taal, steen, hout, textiel of papier- maché. De producenten in Indonesië, be kend van de kippen, hanen en uilen hebben nu sfeerlichten in de vorm van een rondbuikige kip en haan op de markt gebracht, wat minder bont gekleurd. Ze zijn bruin, met wat goudkleurige accenten. Zoals ge bruikelijk is afvalmetaal gebruikt. Een ander sfeerlicht heeft de vorm van een haan van gevlochten me taal. Nieuw zijn de blauwe vogels van papier-maché uit de Filippijnen. Die doen het in april ook leuk op de paastafel. Voor levende vogels zijn er nestkas ten in het assortiment. De konijnen en slakken van Metal and Stone Arts zijn geschikt voor huis én tuin en dat geldt ook voor de Stone and Scrapvogels. HeeLmooi zijn de sierlijke hoogpotige vogels van Scrap Metal: knappe staaltjes van recycling. Olifanten zijn er in alle soorten en maten. Soms als houtsnijwerk, vaak ook gemaakt van zwarte, bruine of naturelkleurige zeepsteen. Even eens zijn er olifanten als mobile of als versiering op een tafelkleed, een vaas of een schaal. De giraffes zijn meestal van hout, van klein tot redelijk groot formaat. Voor visliefhebbers is er een stan daard met zeven metalen vissen in het assortiment. Nieuw in het assortiment zijn de knuffels van Simbólica. Dit is hand werk van stevige gestreepte textiel, verwerkt tot een beer, paardje en schildpad. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 202D en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, vrijdag tot 17.00 uur. Moerkapelle/Rumpt - Bij het Neder lands biljartkampioenschap tweede klasse libre klein is het Marcel Drost uit Moerkapelle niet gelukt om een plek bij de top drie te bemachtigen. Na een valse start op vrijdag volg den drie opeenvolgende overwin ningen, wat een tweede plek in de tussenstand opleverde na vier ron des. De laatste partij op zaterdag werd verloren maar de aatste twee partijen van konden Drost bij winst nog eremetaal brengen. Eerst werd er verloren van Goosens (de latere kampioen) uit Bergen op Zoom en later ook van hekkensluiter De Haas. Met zes punten uit zeven wedstrij den en een eindmoyenne van 3,61 leverde dit een vijfde plaats op. Moerkapelle - In de laatste ronde van de rapidcompetitie, vrijdag 25 febru ari, werd het nog ontzettend span nend. Jesse van Elteren, die de avond met een lichte voorsprong begon, won in de eerste ronde van Dick Bac en was zo nog maar één overwinning verwijderd van de eindzege in de de rapidcompetitie. In de tweede ronde speelde Van Elteren tegen Gerard van Ommeren. Na een spannende partij moest Van Elteren de eerste nul ach ter zijn naam zetten. Omdat Wouter Vroegindeweij in zijn twee vorige partijen had gewonnen, kwam er een spannende finale tussen Van Elteren en Vroegindeweij. Halverwege de partij wist Vroegindeweij een kwali teit voor komen te staan en had zo uitzicht op zijn eerste rapidkampioen- schap. Maar Van Elteren kwam sterk terug en het werd super spannend. Toen Vroegindeweij in de laatste mi nuten zijn toren weg gaf, kon Van Elteren de overwinning behalen en rapidkampioen van Moerkapelle wor den. Hij kon zijn trofee, die door zijn meegereisde fans was meegenomen, in ontvangst nemen. Wim Vroeginde weij behaalde in groep twee de maxi male score en eindigde als tweede in het klassement. Hugo van Elteren en Matthias Freeken wisten beide ook de maximale score te halen. Zevenhuizen - Sonja Koster-de Jong exposeert in de maand maart met beelden in de vitrine van de biblio theek aan de Dorpsstraat. Kosters creativiteit begon aan de werkbank van haar vader. Later ging ze naast houtsnijden ook schilderen en tekenen en nam ze pottenbak- kersles. Door haar werk bij Orion kwam ze in aanraking met diverse andere technieken zoals zijde schil deren en vilten. Momenteel is haar grote passie modelboetseren. Haar werk is te zien tijdens de openings uren van de bibliotheek. Moerkapelle - Agathos Thuiszorg en Cedrah houden maandag 21 maart in Beth-San een themabij eenkomst voor mantelzorgers. Orthopedagoog en cognitief ge dragstherapeut Ham-Willemsen spreekt over het thema 'schuld gevoelens'. Er is mogelijkheid om vragen te stellen en ervaringen en informatie uit te wisselen met andere mantelzorgers. De bijeenkomst wordt gehouden in Beth-San aan het Kerkplein van 19.30 tot 21.30 uur, zaal open 19.00 uur. Er zijn kosten aan verbonden. Voor meer informatie: 010-264 07 77 of mantelzorg@ agathos-thuiszorg.nl. Zevenhuizen - De oud papier con tainer van de Wereldwinkel staat donderdag 10 en vrijdag 11 maart in de Burg. Boerstraat ter hoogte van De Lente. Oud papier kan donderdag van 12.30 tot 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur gebundeld of in stevige dozen ingeleverd worden. Moerkapelle - Auteur Janne IJm ker is woensdag 30 maart te gast bij vereniging De Christenvrouw. IJmker - auteur van onder andere 'Achtendertig nachten' - draagt voor uit eigen werk en signeert. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer aan de Raad huisstraat 40. Aanvang 19.45 uur, zaal open 19.15 uur. Leden heb ben gratis toegang, niet-leden betalen 3,50 euro. Voor meer in formatie: 079-5933095. Moerkapelle - De politie heeft za terdag 26 februari rond 22.00 uur twee mannen van 39 en 42 jaar zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden. Een getuige belde naar de politie toen iemand bij diverse woningen waar geen licht brandde aanbelde. Ook werd aan de achterzijde van de wonin gen gekeken. Deze persoon was kort daarvoor uit een auto gestapt die parkeerde op de hoek van de Nassaustraat en stapte weer in de auto waarna het voertuig weg reed. Terwijl agenten naar de lo catie reden kwam er een tweede soortgelijke melding binnen. Dit keer werd er bij woningen'op de Hollevoeterlaan gekeken. De bewuste auto en twee inzit tenden werden in de straat aan getroffen. De 39-jarige man ging er vandoor toen agenten hem wil den meenemen naar het bureau om zijn identiteit vast te stellen. De man werd kort daarna aange houden. In de auto werd inbre kersgereedschap aangetroffen. Hierop werd ook de tweede per soon aangehouden. Later op het bureau werd bij de 39-jarige man in zijn kleding een zogenoemde plastic flipper, om deuren te ope nen, aangetroffen. Ook bleek dat hij een valse naam had opgegeven. De politie doet verder onderzoek. RESTAURANT (vooraf reserveren) Limaweg 54 2743 CD Waddinxveen Tel 0182 616695 Fax 0182 63 09 55 Email infoii» bibelot.info Web www.bibeIot.info

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 24