Gewoonte Onderzoek drugsoverlast Muziekverenigingen open voor fusie Swinging Sunday in La Baraque Gestolen auto duikt op Openbare fractievergadering D66 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 MAART 2011 27 DEM HAAG Inspraakavond Cultuurvisie en Sportnota Theater Beeldende Kunst Diversen info@scnz.nl Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. In de plenaire zaal van de Tweede Kamer heeft ieder Kamerlid een vaste plek, je kan niet zomaar ergens gaan zitten. Elke politieke partij omvat een deel van de zaal en daarbinnen zijn de stoelen ver deeld over de Kamerleden. Er is bewust geen uitzicht naar buiten in de Tweede Kamer en de tempe ratuur wordt altijd constant ge houden om de mogelijke invloeden van buitenaf op de besluitvorming te beperken. Zou het inderdaad zo zijn dat zon of regen van invloed kan zijn op de besluiten die we nemen? Ik heb weieens mensen horen zeggen dat de indeling van de Oude Zaal, waar het parlement eerst zetelde, de discussie mede vorm gaf door de positionering van de fracties. Ik weet het niet, de discussies in de huidige zaal kunnen ook heel stevig zijn! In de fractiekamer van de WD hebben we geen vaste stoelverdeling of hiërarchie voor een plek. Dat past natuurlijk ook bij een liberale par tij, waar de vrijheid van mensen om zelf keuzes te maken een van de belangrijkste pijlers is. Symbo lisch in de fractiekamer, praktise rend in de politieke besluiten. De neiging in de politiek om regels te maken en die keuzevrijheid in te perken is enorm. Dat uit zich wekelijks in de Tweede Kamer tot een brij aan regelgeving die over Nederland wordt uitgestort, ook al stemmen wij tegen. Volgens mij zijn mensen niet zulke gewoontedieren datje ze met re gelgeving moet overstelpen; een beetje meer vertrouwen in men sen en hun mogelijkheden is zeker op zijn plaats. Dit geldt zeker voor de zorg; het valt mij op hoe vaak het in debatten eigenlijk gaat om de machtspositie van organisa ties en niet om de belangen van de mensen om wie het gaat. Ik vind het van het grootste belang dat mensen vrij zijn om hun ei gen keuzes te maken. Vaak vraag ik mensen hoe zij voor zichzelf of voor hun dierbaren de zorg zouden willen zien. "Ik wil zelf weten hoe ik woon, met wie ik woon en hoe mijn dag er uit ziet", is het ant woord dat ik dan krijg. Dat is toch niet teveel gevraagd? Het valt mij op hoeveel er voor mensen beslist wordt. Dit geldt zeker als ze afhankelijk worden van anderen, bijvoorbeeld omdat het slechter gaat met de gezondheid. Ik vind dat het systeem dienend moet zijn aan de mensen en niet andersom. Helaas is dat zeker in de zorg nu wel nog het geval. En het kan anders! Laatst was ik op werkbezoek bij een verzorgings huis. Daar was het uitgangspunt dat de mensen die er wonen hun leven voortzetten zoals het was voordat zij in het huis kwamen wonen. Dus als ze gewend waren 's middags om twee uur bij een familielid in een dorp verderop koffie te gaan drinken, dan ble ven ze dat fijn doen. En hoefden ze zich niet te schikken naar een systeem waarin de familie ge dwongen wordt op het bezoekuur te verschijnen in het verzorgings huis. Een klein voorbeeld, maar wel tekenend voor hoe het ook kan zijn. Een beetje meer mense lijkheid graag. Reageren? Mail naar t.venrooy-vanark@tweedekamer.nl Moerkapelle/Zuidplas - Muziekscholen in Zuidpias staan open voor een fusie. Dat bleek tijdens een inspraakavond op 25 februari in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Daar konden culturele instellingen en sportverenigingen zich uitlaten over de concept Cultuurvisie en de concept-Sportnota van de ge meente. Door Erwin van 't Hof Tijdens een vragenronde riep Joop Huson, voorzitter van de Zeven Mu zen (Zevenhuizen), de lokale mu ziekverenigingen op tot intensieve samenwerking. "Als alle muziek verenigingen samen gaan werken, kunnen wij veel meer bereiken. Ik ben daar dan ook een groot voor stander van." De Cultuurvisie moe digt de samenwerking tussen in stellingen aan. Huson: "We hoeven niet te wachten op het initiatief van de gemeente, we kunnen ook zelf actie ondernemen en samen aan tafel gaan zitten." Als belang rijkste partij noemde Huson onder andere de Nieuwerkerkse Muziek school. Ook Frans Metselaar van de Kleine Trompetter (Zevenhuizen) bet zich positief uit over het idee tot samenwerking. "We moeten kijken waar fusies mogelijk zijn." Marja Bakker van Symfonisch Blaasorkest Da Capo was het hier mee eens, maar vreest bij een mo gelijke fusie voor de identiteit van de verschillende muziekorgani saties. "Wij hebben allemaal een uniek eigen gezicht, dat mag niet verloren gaan." Wethouder Ver beek is blij dat de organisaties sa men aan tafel willen gaan zitten. "Ik juich dit soort initiatieven van harte toe. De gemeente wil hier ook bij helpen. Bijvoorbeeld door middel van het leveren van een vergaderlocatie of een notulist." In de cultuurvisie wordt ook een combinatiefunctionaris genoemd. Verbeek: "Dat is een persoon dus de schakel is tussen bijvoorbeeld een culturele instelling en een Nieuwerkerk aan den IJssel - 066 Zuidpias houdt woensdag 2 maart (de dag van de provinci ale verkiezingen) de maandelijkse openbare fractievergadering. Vanaf 19-50 uur zijn belangstellende inwo ners uit de gehele gemeente welkom 'n het gemeentekantoor De Saf fier in zaal B49, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk.De fractieleden van D66 bereiden zich voor op de aan staande commissievergaderingen, en er is ruimte voor de inwoners van de gemeente Zuidpias om zelf onder werpen in te brengen. Kijk voor de volledige agenda op www.d66zuidplas.net. Door Marianne Vermaat Zuidpias - "Waar rook is, is absoluut een vuurtje." Dat zegt teamchef René Ravesteijn naar aanleiding van vra gen van Mogens Domela Nieuwen- huis Nijegaard over drugsoverlast in de commissie van 16-februari. "Ik neem de informatie van het raadslid zeer serieus, maar het is informatie die de politie niet heeft." De teamchef kan melden dat naar aanleiding van de inlichtingen van Domela Nieuwenhuis Nijegaard een wijkagent in stelling is gebracht. "Maar we zien het gewoon niet te rugkomen in onze cijfers dat sprake is van drugsoverlast. We zijn de zaak nu aan het onderzoeken en dat kost tijd." Ravesteijn kan zich 'voorstellen' dat het melden van drugs moeilijk is. "Mensen willen dan vaak dat hun naam niet bekend wordt. Maar daarvoor hebben wij Meld Misdaad Anoniem (MMA). Ik kan garanderen dat dat echt anoniem is. Ik kan op mijn kop gaan staan, maar dan krijg ik nog geen naam." Zevenhuizen - Blood Sweat Et Kiers treedt zondag 6 maart op tijdens Swinging Sunday Music in La Ba raque aan de Zuidplasweg. De avond is bedoeld voor paren en alleengaanden vanaf 35 jaar. Aan vang 15.30 uur, zaal open 15.00 uur, einde 19.00 uur. Blood Sweat Et Kiers bestaat sinds 2005 en maakt muziek waarin 'ry- thm Et blues, het knetteren, scheu ren, honken, shouting and screaming v der tenorsaxofoon centraal staat.' Voor meer informatie: 0180-631041, swingingsundaymusic@kpnmail.nl en www.labaraque.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie kreeg maandag 21 februari rond 15.00 uur van het RDW de melding dat een gestolen auto ter keuring aangeboden werd door een autobe drijf uit Nieuwerkerk. Volgens de ei genaar van het autobedrijf heeft hij de auto op verzoek van een klant uit Frankrijk gehaald en ging hij er van uit dat alles in orde was. De auto, een BMW, staat als gestolen gesig naleerd in Roemenië. De 28-jarige man uit Gouda die de auto ter keu ring bij de RDW kwam aanbieden, is aangehouden. Het voertuig is in beslag genomen en wordt door de politie onderzocht. school." De functie van deze func tionaris was voor veel aanwezigen nog niet helemaal duidelijk, hoe wel veel instellingen er wel het nut van inzagen. "Het zou prachtig zijn als deze combinatiefunctionaris een keer een les kan geven over het koninklijk huis", aldus een aanwe zige namens de Oranjevereniging. Sport "De sportverenigingen zijn over het algemeen positief over de concept Sportnota," aldus Hans Houtman, afdelingshoofd. Maatschappelijke Ontwikkeling. "Er wordt vooral veel waarde gehecht aan de gelijkheid tussen de verschillende verenigin gen." Enige onduidelijkheid ontstond nog wel over het beleid rond kanti nes en kleedkamers. Verbeek: "Het is nog maar een concept, we nemen de vanavond gemaakte opmerkingen mee in onze overweging." Verbeek was blij met de hoge op komst van de avond. "Dit laat zien dat er echt veel gebeurt in de ge meente Zuidpias. Deze avonden zijn voor mij en de andere medewerkers van de gemeente zeer leerzaam. We gaan zo snel mogelijk alle argumen ten van vanavond met elkaar bespre ken om te kijken of er nog aanpas singen in de visies moeten worden gemaakt." Deze herziene visies zul len op 7 maart door de commissie worden beoordeeld. Beide concepten zijn in geheel terug te vinden op www.zuidplas.nl Vrijdag 4 maart - 20.15 uur Rock 4 met 'In concert' Theater Swanla Zevenhuizen Burg. Klinkhamerweg 86 Entree 15,- euro Info en reserveren: www.theaterswanla.nl Zaterdag 5 maart - 20.15 uur Night of Comedy met 'News of Comedy' Theater Swanla Zevenhuizen Entree 14,50 euro Info en reserveren: www.theaterswanla.nl Maand maart Expositie Gre den Otter en cursisten Bibliotheek Zevenhuizen Dorpsstraat 87 Info: 0180-638388 of zevenhui- zen-moerkapelle@bibliotheekde- groenevenen.nl 1 maart - 4 april Expositie Keramiek ondere andere 'tasjes' Bibliotheek Moordecht Sportlaan 3b Gratis Woensdag 9 maart - 9.30-11.30 uur Bibliotheek Zevenhuizen Dorpsstaat 97 Lezing Diety Burry over 'Leven met hooggevoeligheid' Entree 3,50 voor leden, 5,- voor niet-leden

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27