De strijd om de Zilveren Dame Eenvoudige zege Waterdragers Wereldgebedsdag Op valreep naar halve finale Frank Visser honderd keer aan het bord SP tegen uitstel renovatie Ambonwijk HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPLAS 2 MAART 2011 29 Basketbal Waterpolo Ride Out je?' Schaken Praise Moordrecht Troef Vrouw Dierenschilderijen in bibliotheek Informatie beweegprogramma diabetespatiënten Open Podium Moor drecht Klassiek Moordrecht - De Zilveren Dame trofee is de inzet voor zes avonden strijd van de Moordrechtse schaak vereniging De IJssel. Het toernooi wordt gehouden in de Zespunt aan de Molenlaan op de maandagen 7 en 28 maart, 18 april, 9 en 30 mei en 15 juni. Aanvang 20.00 uur. De deelnemers spelen per ronde een minimatch bestaande uit drie par tijen tegen dezelfde tegenstander met respectievelijk een bedenktijd van zestig, twintig en vijf minuten per persoon. Na drie ronden gaan de acht hoogst geplaatsten door voor de Zilveren Dame trofee en de ove rigen voor de Hoekveldtrofee. Deze permanente wisselprijzen zijn thans in bezit van Henk-Jan Even- groen van schaakvereniging Mes- semaker 1847 en Hans Lodeweges van schaakvereniging De IJssel. Daarnaast zijn er prijzen in natura voor de tien deelnemers met de beste resultaten. Met één ronde per maand is het toernooi geschikt voor schaaklief hebbers die niet in de gelegenheid zijn om regelmatig een partijtje te schaken. Men niet verplicht aan alle ronden deel te nemen en desgewenst kan bij verhindering op één der speelavonden in onderling overleg zo mogelijk een vervangende speel- datum worden vastgesteld. Voor jeugdspelers kunnen de speeltijden desgewenst worden aangepast zo dat de partijen rond 22.00 uur zijn beëindigd. De kosten voor deelname door niet-leden van De IJssel bedra gen 10,- euro. Voor meer informa tie en aanmelden: 0182-533582 en aad@bigberg.tweakdsl.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste team van Waterdragers kan zich geen slordigheden meer per mitteren als het nog kans wil maken op play-offs. De eerste horde was zaterdag 26 februari de wedstrijd tegen hekkensluiter Binnenland 3. Waterdragers begon zeer scherp aan de wedstrijd en zet Binnenland na het eerste kwart al op grote ach terstand: 23-6. Verdedigend ston den de Nieuwerkerkers zeer goed waardoor Binnenland alleen slechte schoten kon nemen. Het ontbeerde de mannen uit Barendrecht ech ter ook aan geluk en er viel vrijwel niets door de ring. In het tweede kwart liep het minder soepel voor de mannen van coach Christian van derVeeke. Nonchalance in het spel werd steeds duidelijker zichtbaar en in de defensie lukte het Waterdra gers alleen nog de tegenstander af te stoppen door fouten te maken. Het verdedigingsspel bleef echter op niveau en Waterdragers bleef scoren. Bij rust was de wedstrijd ei genlijk al gespeeld bij een stand van 40-16. Binnenland druipt uiteinde lijk af met 78-44. Tevreden was coach van der Veeke allerminst. Waterdragers mist soms de concentratie om een hele wed strijd gedisciplineerd te spelen en het tweede kwart liet zien waar dit toe kan leiden; tegen een betere tegenstander had dit zeker tot gro tere problemen geleid. Waterdra gers staat na deze overwinning op de vierde plaats in de competitie. Waterdragers ontmoet de komende weken nog de top drie en bij winst partijen behoort de tweede plaats (en dus play-offs) tot de mogelijk heden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De waterpolosters van WSG NieMo- Van Vliet hebben op het nippertje de halve finale van het bekertoer nooi bereikt. In het Sportfondsen- bad Noord in Rotterdam kwamen de NieMo-vrouwen in part één en twee niet goed in hun spel. Het lager ge klasseerde ZPC Rotterdam kon bij blijven doordat de Nieuwerkerkse/ Moordrechtse formatie tal van kan sen onbenut liet. De thuisploeg nam in de derde periode zelfs de voor sprong (5-4). Na nog één tegen doelpunt zette NieMo de eindsprint in en kwam terug tot 6-6. Daarna Moordrecht - Twinbrothers orga niseert in samenwerking met eet café East End voor zaterdag 2 juli de Moordrechtse Ride Out. Inschrijven kan tussen 11.00 en 12.45 uur. 's Avonds is er de Ride Out After Party met coverband 'Forty Fingers' en disco Revolution. Kaarten zijn vanaf 1 april te koop bij East End. Moordrecht - In de dorpskerk wordt vrijdag 4 maart de viering gehouden van Wereldgebedsdag. Het thema is 'Hoeveel broden heb Wereldgebedsdag heeft een lange traditie: in 1887 riepen Amerikaan se vrouwen op tot een gebedsdag in hun land. Deze oproep is uitgegroeid tot een wereldwijde dag van gebed waaraan door 170 landen wordt deelgenomen. Sinds 1929 doet ook Nederland mee. De viering voor 4 maart is voorbe reid door vrouwen uit Chili. Het Ne derlands Comité Wereldgebedsdag heeft gekozen voor drie projecten. De Stichting 'Kinderdorpen in Chili' bouwt in lllapel het kinderdorp 'Mis Amigos' voor zeventig kinderen, af komstig uit de sloppenwijken. De leeftijd van de kinderen varieert van vier tot dertien jaar. De kinderen krijgen hulp bij hun schoolopleiding en sociale ontwikkeling. Tweede project is het jeugdproject Faizi-school, een sociaal en econo misch ontwikkelingsproject op het platteland in het zuiden van Temu- co. De kinderen van deze school zijn van Mapuche-afkomst. Opvoeding en onderwijs voor de Mapuche-kin- deren is het belangrijkste doel van de school. Het enthousiaste personeel probeert iedere dag weer opnieuw dit doel te verwezenlijken, ook al zijn de om standigheden zeker niet ideaal en ontbreekt het aan boeken, lesmate rialen, schriften en potloden. Het Lilianefonds heeft eveneens de aandacht van het comité. Zus ter Anita Goossens werkt voor het Lilianefonds in Chili in het opvang huis 'Cristo Especial'. Hier worden kinderen met een lichamelijke en/ of geestelijke handicap uit de al lerarmste gezinnen opgevangen en krijgen zij hulp bij hun handicap en verdere ontwikkeling. Moordrecht - Het was zijn honderd ste RSB-wedstrijd voor De IJssel. Aanleiding voor de Moordrechtse schaakclub om Frank Visser in het zonnetje te zetten. In zijn veertien jarige lidmaatschap miste hij slechts drie wedstrijden. Hij ontving van de voorzitter een oorkonde. De euforie was kennelijk groot, naast de fees telijkheden presteerde Visser het om opnieuw clubkampioen Pim te Lin- telo te verslaan in de 21e ronde van de clubcompetitie. In de overige wedstrijden won Gerard van der Wouden van Leen Boonstra, Pane Vink van Ton van Smirren en Willem Schouten van Lotte van der Wouden. Twee jeugdleden bonden voor het eerst de strijd aan met de senioren en deden dit m et veel suc ces Harm Hoogeveen won van Jaap van Walsem en Judie van Eek van Marian Schoonderwoerd. Bij veel partijen werd remise overeengeko men: Hans Lodeweges-Léon Jacob- se, Mick van den Berg-Adf Multem, Aad van den Berg-Sjaak in 't Veld, Hans Kortrijk-Arie Macdaniël, Frank Dubois-Aad van der Meer en Basti- aan Rietveld-Peter Koolmees. Verschuivingen aan de kop: boven aan staat Pim te Linteloo, tweede Frank Visser en op de derde plaats Hans Lodeweges. was het Svetlana Wolters die met nog vier seconden op de klok de wedstrijd besloot: 6-7. Trainer/coach Sander Boer was duidelijk ontevreden over het op treden van zijn team. "Dit was één van onze slechtste wedstrijden. We hadden Rotterdam al veel eerder in de wedstrijd in moeten halen. Maar de kansen werden simpelweg niet afgemaakt. Dat hebben ze gelukkig net op tijd goedgemaakt." NieMo kan zich, net als vorig jaar, plaatsen voor de finale als zij in april winnen van WZC 2 of ZWS 2. Moordrecht - Daniel de Wolf spreekt zondag 6 maart tijdens de prai- seavond in het muziekgebouw van de Harmonie aan de Sportlaan 5. De Wolf is voorganger van Thugz Church in Rotterdam. Aanvang 19.00 uur, zaal open 18.30 uur. Moordrecht - Bewoners van de Am bonwijk zijn teleurgesteld in het tra ject in aanloop naar de renovatie van hun wijk. Ook geven zij aan bang te zijn voor uitstel. Dat meldt de SP na een bezoek aan de buurt op donder dag 22 februari. Provinciale Statenlid Wiel Senden en de SP Zuidpias spraken in de Ambon wijk huis aan huis met de bewoners De buurt wacht op een renovatie van woningen die er dit jaar vijftig jaar staan. "Veel bewoners zijn van mening dat ze nu wel lang genoeg hebben ge wacht. We werden door meerdere bewoners ook binnen uitgenodigd om te kijken. Veel gehoorde klach ten zijn tocht, schimmel, roest in de leidingen en hooilucht bij regen. De woningen vertonen allerlei gebreken, die het resultaat zijn van achterstal lig onderhoud", vertelt SP raadslid André Muller. Ook Statenlid Wiel Senden werd re gelmatig binnen gevraagd en was onder de indruk van de reactiesOver het verhaal dat de gemeente eerst de woningen wil verkopen en daarna pas wil opknappen was hij fel: "Geen corporatie gaat dit kopen en ook de bewoners zelf gaven aan dat ze dit niet zien gebeuren. Zelf kopen is voor veel bewoners geen optie." De SP in de gemeenteraad zal gaan pleiten tegen verder uitstel en stemt ook in met krediet voor de renovatie van de woningen. Muller: "Het gaat hier nog steeds om mensen die in deze woningen wonen en maande lijks hun huur betalen. Die verdienen een fatsoenlijk huis en mogen niet langer slachtoffer worden van ver traging." Moordrecht - De dames Ramaker en Rook wonnen de bridgebij- eenkomst van Vrouwenbridge club Troef Vrouw op woensdag 23 februari. Hun score bedroeg 58.33°/o. OP de tweede plaats ein digden de dames Datema en IJs- selstijn met 56.67 en op de derde plaats het koppel Pieterse-van der Panne met 55.56°/o. Moordrecht - De Moordrechtse Marianne Stout exposeert die renschilderijen in de bibliotheek van 1 maart tot 4 april. Stout tekent en schildert sinds 2007. Ze heeft diverse teken schildercursussen gevolgd in Rotterdam en Gouda en is steeds enthousiaster gaan schilderen, voornamelijk dieren. Moordrecht - Uit onderzoek is gebleken dat bewegen voor men sen met diabetes (suikerziekte) kan leiden tot minder medicijn gebruik. Het is echter van belang dat het bewegen goed wordt begeleid. Fit Et Fysio Moordrecht heeft daarom een speciaal be weegprogramma ontwikkeld voor mensen met Diabetes Mellitus type II. Op woensdag 16 maart om 21.00 uur is er een informatieavond in samenwerking met Dr. R. Hoog- ma, internist verbonden aan het Groene Hart Ziekenhuis. Op deze avond wordt dieper ingegaan op het belang van bewegen voor mensen met Diabetes. Een groot aantal zorgverzeke raars vergoedt het programma geheel of gedeeltelijk. Voor meer informatie: miranda@fitenfun- sports.nl, 0182-376177 en www. fitenfysiomoordrecht.nl Moordrecht - Moordrecht Klas siek houdt zaterdag 5 maart het laatste concert van het seizoen: het Open-Podiumconcert. Het podium is gedurende zo'n tien minuten beschikbaar voor ieder groepje musici. Er zijn 26 deelne mers waaronder bamboefluitis ten, gitaristen, violisten, pianis ten, een cellist, een contrabassis, en een tenorsaxofonist. Er is werk te horen van de componis ten Kazufumi Miyazawa, John Field, Queen en Billy Srayhorn. Daarnaast is er een audio-visuele show en kan de bezoeker genie ten van een expositie van beeld houwwerken en schilderijen. Het concert vindt plaats in de raad zaal van het voormalige gemeen tehuis aan het Westeinde 1 en begint om 19.30 uur. De toegang is vrij, een bijdrage ter bestrij ding van de kosten wordt op prijs gesteld. Voor meer informatie: www.moordrechtklassiek.nl of 0182-374789. www.moordrecht- klassiek.nl of 0182-374789.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29