SP Statenfractie wil opheldering Weekendklus voor Hazelebach 'rots stelt vragen Burgemeester maakt ronde langs stembureaus Kaartverkoop Mega Dance Klikken mag HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 MAART 2011 33 Meer asfalt dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Vervolg van voorpagina (editie Zuidpias) De kermis als ontmoetingsplaats wordt echt gemist door de jongeren. Overall tevreden De leerlingen waren afkomstig van twee middelbare scholen in Zuid- plas, het Comenius College en het Thorbecke College. Het was een ge mêleerd gezelschap van jongens en meisjes waarvan een aantal in Zuid- plas woont, anderen in Capelle of Rotterdam. Opvallend was dat over all gezien beide groepen (dorp en stad) de eigen omgeving als meest plezierige betitelden. Wél hadden de jongeren uit de dorpen helder voor ogen wat er beter kan. Ze vertel den dat aan de hand van een aan tal stellingen, die Jan Verbeek hen voorlegde. Zoals 'Het is belangrijk om in je eigen dorp te kunnen spor ten'. Hierover was iedereen het eens. Met name de aanwezigheid van een zwembad en/of schaatsbaan was een onderwerp van gesprek en bleek een grote wens. De wethouder legde uit dat er - om dergelijke grote (en dure) voorzieningen rendabel te ma ken - een minimum aantal inwoners nodig is. Een andere stelling betrof de toe komst. De wethouder vroeg de jon geren: 'Wat kan jouw dorp nu en in de toekomst springlevend houden?' De jongeren antwoordden dat daar in hun ogen buurtfeesten, disco's en uitgaansgelegenheden voor nodig zijn. Ook horecafaciliteiten werden genoemd zodat je dan niet helemaal naar de stad hoeft en elkaar dicht bij huis kunt ontmoeten. De kermis wordt als ontmoetingsplaats echt gemist. De jongeren zijn van mening dat de gemeente niet alles hoeft te regelen. Eén van hen opperde bij voorbeeld dat hij wel een sponsor hardloopwedstrijd wil organiseren. Een ander gaf aan dat er misschien een groep vrijwilligers aangesteld kan worden, die regelmatig activi teiten organiseert. Week van de Springlevende dorpen De wethouder hoorde alle wensen en ideeën aan en gaf ook regelmatig zijn mening. "Het is de bedoeling dat er een gesprek op gang komt tus sen de gemeente en de inwoners. Dat gesprek moet gaan over de toe komst: de wensen van de gemeente en de inwoners moeten dicht bij el kaar liggen. Het is prachtig om van de jongeren te horen wat zij van de samenleving vinden. Er zaten her kenbare en voorspelbare meningen bij, maar ook verrassende oplossin gen. Dit debat is onderdeel van een grootschalig project. In april presen teren we de uitkomst en de ideeën van de jongeren worden zeker mee genomen." Zuid plas - De SP Statenfractie wil snel opheldering over de herindelingsplan nen van de Provincie. Dat meldt de fractie in een persbericht. "Dat Zuidpias opnieuw in beeld is voor een gemeentelijke herindeling is echt bizar", rea geert Bart Vermeulen namens de fractie. "De gemeente is net één jaar oud en hard aan het werk om de organisa tie op te bouwen. Daarnaast is bij de gemeente Zuidpias niets bekend over dit voornemen. Het Provinc iebestuur moet snel openheid van zaken geven over hun plannen." Verder vindt de SP het provinciebe stuur 'volkomen voorbij gaat' aan het referendum dat in Waddinxveen gehouden wordt over de bestuur lijke toekomst van het Gouwedorp. Vermeulen: "Het provinciebestuur wil medio mei van Waddinxveen weten hoe ze tegen een fusie of sa menwerking met Gouda of Zuidpias aankijken. Dat het provinciebestuur opnieuw een herindeling ter sprake brengt, is absurd. Eerst is de kiezer aan het woord bij de Statenver kiezingen en bij het referendum in Waddinxveen. Deze handelswijze laat zien dat de huidige collegepar tijen (CDA, WD, PvdA en Christen- Unie/SGP) voorbij gaan aan wat de inwoners willen." Kleiner De SP zegt zich zorgen te maken om de herindelingsdrang van de Pro vincie. "Als de huidige partijen in het provinciebestuur het na de ver kiezingen voor het zeggen houden, is het voortbestaan van gemeenten onder de twintigduizend inwoners onzeker", meent Vermeulen. "De afgelopen jaren heeft het pro vinciebestuur onder aanvoering van PvdA-Gedeputeerde Van Engelsho ven-Huls flink ingezet om het aan tal gemeenten in Zuid-Holland te ver kleinen. Op dit moment zijn ruim 250.000 inwoners in de provincie betrokken bij een herindeling. Bij geen enkele van deze herindelingen hebben de inwoners een beslis sende stem gehad over de samenvoeging van de gemeente. Eerst zei het pro vinciebestuur dat kleine gemeenten ^geen goede bestuurs kracht hebben en hun taken niet aankunnen, maar toen dat vaak bleek mee te vallen en er ook grote gemeenten zijn die minder goed scoren op dit punt verdween dat argument naar de achtergrond. Uit eindelijk werd het argument dat de bestuurders gewoon minder ge meenten willen." De SP is tegen herindelingen omdat ze meer nadelen dan voordelen t hebben. "De voordelen worden vaak overdreven. Met samenwerking tussen gemeenten kunnen veel van die voordelen ook worden gehaald. Een belangrijk bezwaar is dat de afstand tussen de inwoners en de politiek groter wordt en dat het aantal v voorzieningen afneemt." Zuidpias - Trots op Nederland Zuid- plas heeft vrijdag 25 februari vra gen ingediend bij het college van burgemeester en wethouders waar in onder andere wordt gevraagd of bet college op de hoogte is van de ontwikkelingen en hoe het in eerste aanleg tegenover samenwerking of fusie met Gouda en Waddinxveen staat. Zuidpias - Burgemeester Gert-Jan Kats maakt woensdag 2 maart een ronde langs alle stembureaus in Zuidpias. Hij wil zich graag laten informeren en ook de vrijwillige stembureauleden een hart onder de riem steken. Wanneer het college al op de hoog te is, wil Trots weten hoe lang al en waarom de gemeenteraad nog niet is ingelicht over deze ontwik kelingen. Als het college ook nog van niets weet, is het voor Trots de vraag welke stappen het college gaat nemen richting Gedeputeerde Staten en de colleges van Waddinx veen en Gouda. De sneltellingen van de verkiezings uitslagen voor Provinciale Staten zullen 's avonds vanaf ongeveer 22.00 uur bekend worden gemaakt op de website van de gemeente Zuidpias en via Twitter.com/zuid- plas. Nesselande/Zevenhuizen - Wet houder ben je niet van maandag tot vrijdag van negen tot vijf. Zuidpias- wethouder Arjen Hazelebach nam zaterdag 26 februari een kijkje bij de eerste werkzaamheden aan de Groenewegbrug. De brug - een belangrijke schakel in het woon-werkverkeer voor inwo- Zuidpias - Meer asfalt is de oplos sing voor files volgens de helft van de geënquêteerden door de WD Zuidpias. Een derde van de onder vraagden vindt dat het openbaar" vervoer moet worden verbeterd, een kwart denkt dat thuiswerken een re ducerende werking zal hebben. Wat er verder uit de enquête is ge komen, is dat een derde van de res pondenten vindt dat de Provincie onvoldoende doet om de verkeers- doorstroming te bevorderen. ners van Nesselande, Oud Verlaat en Zevenhuizen - is tot en met 15 april gesloten in verband met groot onderhoud aan de brug. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad om passende maatre gelen te nemen om de dagelijkse verkeersstroom in goede banen te leiden. Zevenhuizen/Moordrecht n De dan sers van fit Et fun Sports houden hun jaarlijkse dansvoorstelling dit keer in theater Swanla in Zevenhuizen. Een wervelende dansvoorstelling wordt ëLetis get creative, met klas siek ballet en streetdance, jazz- en showdans en nog veel meer. De voorstellingen zijn op vrijdag 25 maart en op zaterdag 26 maart in de middag en de avond. Kaarten n De fietsbrug is van 6.00 tot 9.00 en van 16.00 tot 19.00 uur open voor autoverkeer; verkeersregelaars hou den toezicht. Het Zuideinde blijft open voor be stemmingsverkeer, buiten de spits uren blijft de weg voor alle wegge bruikers open. a 10,- euro - zijn verkrijgbaar bij fit Et fun Sports aan de sportlaan 3a in Moordrecht. Voor meer informatie: www.fitenfunsports.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33