Oud-wereldkampioen in team Leontien Rotterdam Volleybal wint thuis Opnieuw Jitae-goud Einde aan zegereeks Nieuwerkerk Weer winst voor team 1 Boeiend gevecht eindigt onbeslist Pracht overwinning voor Moerkapelle Aart van - Hovenloop HART VAN HOLLAND SPORT 2 MAART 2011 39 Volleybal Voetbal Badminton Voetbal Voetbal Moordrecht - Met het aantrekken van oud-wereldkampioene Daphny van den Brand beschikt de ploeg van Leontien Zijlaard van MoorseI voor het komend seizoen over een absolute crosstopper. De ren ster uit Zeeland (N-Br) tekent voor één sei zoen. "Gezien onze eerdere goede sa menwerking verheug ik me nu al op september, wanneer de competitie weer van start gaat", zegt manager Michael Zijlaard. Daphny van den Brand (32) iegde andere aanbiedingen terzijde. "Ik wil mijn laatste seizoen als veldrijdster heel graag voor dit team uitkomen. En waar kan ik beter zitten dan in een ploeg waarvan ik weet dat al les goed is geregeld. Ik ben in 2003 wereldkampioene geworden bij Farm Frites, ook een team dat on der leiding stond van Michael. Het zou geweldig zijn als ik mijn loop baan volgend jaar in Koksijde kan besluiten in de regenboogtrui", zegt de Brabantse die sinds haar achtste op een (cross)fiets zit. "We gaan er samen een schitterend afscheidsjaar van maken", benadrukt teammana ger Michael Zijlaard. Op de erelijst van Van den Brand ontbreekt niets. Ze won behalve het wereldkampioenschap in Monopoli vijf keer een bronzen WK-medaille, drie Europese titels, elf nationale titels veldrijden, een Nederlands kampioenschap mountainbike en de Zevenhuizen - Rivium Rotterdam Volleybal speelde zaterdag in Ze venhuizen tegen de nummer zes van de A-league BMC/SSS. In een aantrekkelijke wedstrijd wisten de Rotterdammers de wedstrijd in vier sets te beslissen, setstanden 19-25, 25-20, 25-12, 25-23. In de eerste set zette BMC/SSS vanaf het eerste fluitsignaal Rot terdam Volleybal onder druk en de Rotterdammers konden niet echt hier onderuit komen. In de tweede set pakte Rotterdam Volleybal de draad goed op om in de derde set met meer overtuiging te spelen en er met hun serve en blokkering voor te zorgen dat SSS niet meer in hun spel kon komen. In de vierde set kwam SSS sterk terug en hielden de beide ploegen elkaar goed in even wicht. Op het eind leek het erop dat er een vijfde set er aan zat te komen maar de sterk scorende Robin Over- beeke wist samen met zijn ploeg toch deze set met nipt verschil bin nen halen. Volgende week staat de laatste competitiewedstrijd op het pro gramma en neemt de ploeg het in Groningen op tegen de koploper van de A-league AB Groningen/Ly- curgus. Den Bosch/Waddinxveen - Het Flamco wedstrijdteam van de Jitae Taekwondo Club kijkt terug op een prima optreden op de Open Zuid Nederlandse Taekwondo Kampioen schappen op zaterdag 26 februari in Den Bosch. Met eenmaal goud, eenmaal zilver en driemaal brons behaalden vijf van de zes taekwon- doka's een prijs. Het toernooi was Deelnemers en coaches in Den Bosch. sterk bezet met 347 deelnemers uit Nederland, Duitsland en België. Goud was er voor Thijs Litjens (Waddinxveen) in de junioren B- klasse -68 kg. Bij de pupillenklasse B-klasse, -30 kg was er opnieuw zilver voor Bradley van Staaijeren (Waddinxveen). De broers Kevin en Thijs Olieman (Zevenhuizen) won nen brons in de pupillen C-klasse tot 27 kg, respectievelijk 34 kg. De laatste prijs ging naar aspirant Lennard Ernst (Waddinxveen) in de B-klasse tot 40 kg. Zondagmorgen trainde de wed- strijdgroep al weer voor één van de volgende toernooien: het Dachser Wit Groen toernooi in Waddinx veen, een kennismakingstoernooi voor de jeugd met deelnemers uit Gouda, Waddinxveen, Rotterdam, Boskoop en Leiden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na elf overwinningen op rij was PFC uit Geervliet te sterk voor Nieuwerkerk. De ploeg speelde te gehaast, wat de nauwkeurig heid niet ten goede kwam en omdat PFC vanuit een gesloten defensie speelde gebeurde er voor beide doelen bar weinig. Beide doelmannen hoefden in de eerste helft ook niet in actie te komen. In de drieënvijftigste minuut het eerste echte gevaar voor een doel. Daniel van Beek, doelman van PFC, wist ternauwernood een doelpunt van Nieuwerkerk te voorkomen. Zes minuten later lag de bal wel achter doelman Roy Spierings. Carli Wes- sels legde de bal terug op een speler van PFC en vanaf de rand van het strafschop gebied verdween zijn schot achter Spierings. In de zeven tigste minuut de grootste kans voor Nieuwerkerk. Abner Teixiera speelde zich op de rand van strafschopge bied vrij, maar zijn schot belandde op de paal. In de tachtigste minuut werd het 0-2. Nieuwerkerk kreeg de bal achter niet weg en een voor zet van PFC belandde voor de voe ten van Maarten Kreeft. Hij schoot onberispelijk binnen. Nieuwerkerk zette nog aan, maar verder dan een doelpunt van Godwin Falix kwamen de Nieuwerkerkers niet. Na een mid dag vol kou en regen stond er 1 -2 op het scorebord. Volgens trainer Ronald Klinkenberg is er nog niets verloren, Nieuwerkerk staat in verliespunten nog steeds voor op Poortugaal en Jai Hind Rot terdam. "Niet het verliezen is erg", aldus Klinkenberg, "wel de manier waarop". Volgende week wacht een andere angstgegner van Nieuwerkerk, WCR komt naar sportpark Dorrestein. Daphny van den Brand. eindklassementen van de wereld beker en de Gazet van Antwerpen- Trofee. Zevenhuizen - Team 1 speelde vrij dag 25 februari hun tweede wed strijd thuis. De heren dubbel met Renzo Wouters en Ronald Luijtjes kregen hun partij niet cadeau maar wonnen uiteindelijk wel. De dames dubbel met Nathalie Kap- teijn en Rianne Wijers liep goed en de dames wonnen. Beide heren had een moeilijke tegenstander in het enkelspel en verloren, dit in tegen stelling tot de dames die beiden wis ten te winnen. Ook van de mixpartijen ging er één verloren en werd er één gewonnen. Eindstand in het voordeel van Ze venhuizen: 5-3. Zevenhuizen - Ondanks de constante regen en het nauwelijks bespeelbare tweede veld, het hoofdveld was af gekeurd, maakten VEP en Groeneweg er zondag 27 februari een boeiend voetbalgevecht van. Goed voetbal was door de weers- en terreinom standigheden vrijwel onmogelijk maar de toeschouwers kunnen zich nauwelijks verveeld hebben. Beide elftallen streden met heel veel inzet en met veel respect voor elkaar. In de twintigste minuut van de tweede helft scoorde uitblinker Guido Hack, na goed voorbereidend werk van JP Hordijk en Menno van Dam, de 1-0. Even later gevolgd door een doel punt van Erwin Hof. De goed spe lende Hof had de wedstrijd daarna op slot kunnen gooien, maar VEP doelman Remco Bos stopte de goed ingeschoten bal. In de tegenaanval gleed de betrouwbare laatste man, Kevin Zijderhand, uit en zorgde voor een vrije doorgang naar de zeven tienjarige Vincent Hof. Deze debu tant was kansloos tegen de schuiver van de slimme Woerdense spits lan Zevenhoven. Vijf minuten voor tijd maakte Tim van de Vlugt de gelijk maker. Over de hele wedstrijd gezien gaf het gelijke spel de verhoudingen goed weer. Bleiswijk - Atletiekvereniging De Kieviten Zondag houdt zondag 6 maart de eerste van een serie van zes Aart van Hovenlopen. De start is om 10.00 uur bij de parkeerplaats van 't Zeeltje aan de Kooilaan. De senioren en junioren van zestien jaar en ouder lopen vijf kilometer. De jeugd tot en met vijftien jaar loopt één kilometer. Ook niet-leden zijn welkom, wel ter plaatse aanmelden. Deelname is gratis. Moerkapelle - De mannen van trai ner Kenneth Soechit haalden zater dag 26 februari een overwinning binnen bij Zestienhoven. De laatste overwinning voor Moerkapelle da teert van 30 oktober vorig jaar en deze 0-3 overwinning was hard no dig om niet in de gevarenzone te komen. Moerkapelle kwam zaterdag niet echt goed uit de startblokken, het elftal had wat moeite om op gang te komen maar na zo'n twintig mi nuten kreeg Moerkapelle grip op de wedstrijd. De beste kans uit de eerste helft kwam op naam van Ka- mal Boutasgount die alleen op de doelman van Zestienhoven afging maar dit buitenkansje niet wist te verzilveren. Met een 0-0 stand ging Moerkapelle de rust in. Na de rust was Moerkapelle de bovenliggende partij en dit resulteerde snel in de 0-1. Uit een prachtig genomen vrije trap door Menno Verschoor tikte Boutasgount de bal keurig binnen. Gesterkt door dit doelpunt bleef Moerkapelle de aanval zoeken, door goed combinatiespel kreeg aanvoer der Verschoor de bal op de zestien en zorgde met een verwoestend schot voor de 0-2. Zestienhoven moest wat doen en ging één op één spelen, hierdoor kregen de voorwaartsen van Moer kapelle meer ruimte. Na een afge slagen aanval belande de bal bij Brend Hoogma die vrij de zestien introk waar iedereen verwachte dat Brend de 0-3 zou aantekenen legde deze keurig af op de mee opgeko men Boutasgount en deze schoot keurig de 0-3 eindstand binnen. Volgende week de thuiswedstrijd te gen Victoria'04.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39