Zuidpias gemeente RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 2 MAART 2011 Openbare commissievergaderingen Vergadering: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling Datum: 7 maart 2011 Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 - 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. Ingekomen stukken 5. a. Vaststelling adviezenlijst commissie MO van 14 februari 2011 b. Actiepuntenlijst commissie MO 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Nota Cultuurvisie gemeente Zuidpias 2011 De concept cultuurvisie is vastgesteld door het college en is ter inspraak aangeboden aan de culturele instellingen. De gemeenteraad ontvangt deze conceptnota nu ter bespre king en advisering aan de raad. In het vervolg op de bespreking in de commissie van 14 februari jl. is deze commissievergadering bedoeld voor de politieke discussie. De ingediende zienswijzen alsmede een reactie van het college daarop worden op 2 maart a.s. digitaal naar de commissie verzonden. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 9. Nota Sportvisie gemeente Zuidpias 2011 De concept sportvisie is vastgesteld door het college en is ter inspraak aangeboden aan de sportverenigingen. De gemeenteraad ontvangt deze conceptnota nu ter bespre king en advisering aan de raad. In het vervolg op de bespreking in de commissie van 14 februari jl. is deze commissievergadering bedoeld voor de politieke discussie. De ingediende zienswijzen alsmede een reactie van het college daarop worden op 2 maart a.s. digitaal naar de commissie verzonden. Bij deze zending treft u tevens een aantal herziene bijlagen aan. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 10. Nota Vrijwilligersbeleid gemeente Zuidpias 2011-2014 Als gevolg van de gemeentelijke herindeling per 1 januari 2010 en het aflopen dit jaar van de Notitie Vrijwilligersbeleid van de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel is een nieuwe nota vrijwilligersbeleid opgesteld voor de gemeente Zuidpias. De gemeenteraad ontvangt deze conceptnota nu ter I bespreking en advisering aan de raad. In het vervolg op de bespreking in de commissie van 14 februari jl. is deze commissievergadering bedoeld voor de politieke discussie. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 11. Subsidiebeleid en subsidieverordening Zuidpias 2012 De gemeente Zuidpias is wettelijk verplicht haar subsidie beleid te harmoniseren dan wel nieuw subsidiebeleid te formuleren. De drie subsidieverordeningen die tot op heden worden gehanteerd, kunnen maximaal gelden tot 2 jaar na de fusie. De gemeenteraad moet daarom voor 1 januari 2012 een nieuwe subsidieverordening vaststellen. De gemeenteraad ontvangt deze conceptnota nu ter bespre king en advisering aan de raad. In het vervolg op de bespreking in de commissie van 14 februari jl. is deze commissievergadering bedoeld voor de politieke discussie. Door de voorliggende stukken op 29 maart 2011 vast te stellen kunnen instellingen bij het indienen van hun subsidieaanvraag voor 2012 rekening houden met het nieuwe beleid. Alle subsidies die na 1 mei 2011 binnenko men worden getoetst aan de nieuwe verordening. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 12. Rv Begroting 2011 voor de Stichting Scholengroep Holland Gemeenten houden zeggenschap over het verzelfstandigde openbaar basisonderwijs binnen hun gemeentegrenzen. Die zeggenschap concentreert zich op instandhouding open baar onderwijs, bestuurssamenstelling en financiën. Het bestuur van de stichting Scholengroep Holland legde de begroting 2011 ter goedkeuring vöor. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 13. Rv Benoeming bestuurslid Stichting Scholengroep Holland In het bestuur van de Stichting Scholengroep Holland is een vacature ontstaan. Op voordracht van het stichtingsbestuur moet worden voorzien door benoeming van een nieuw bestuurslid door de gemeenteraad. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 14. Sluiting Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: 8 maart 2011 Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 - 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. Ingekomen stukken 5. a. Vaststelling adviezenlijst commissie Ruimte van 15 en 17 februari 2011 b. Actiepuntenlijst commissie Ruimte 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rv Rijbaanverdubbeling Hoofdweg Gemeente Rotterdam vraagt gemeente Zuidpias definitief akkoord te gaan met het verdubbelen van de Hoofdweg van 2x1 naar 2x2 rijstroken tussen de gemeentegrens met Capelle aan den IJssel en de.aansluiting met de Laan van Avant-Garde. Portefeuillehouder: M. Bosman 8. Rv Grenswijziging Zevenhuizerplas Voor de realisatie van de Rotterdamse woonwijk Nessetande is in het verleden grondgebied van de voorma lige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle overgedragen aan gemeente Rotterdam. In het daaraan ten grondslag liggende convenant is vastgelegd dat in een deel van het overgedragen gebied een groene bufferzone wordt gereali seerd, die na voltooiing weer wordt overgedragen aan gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Dit voorstel gaat in op de overdracht van de bufferzone en de bijbehorende wijziging van de gemeentegrens. Portefeuillehouder: M. Bosman 9. Rv Verklaring van geen bedenkingen voor omgevings vergunning bouw verwerkingsruimte Bredeweg 34/36 De glastuinbouwbedrijven Van den Berg CV, Bredeweg 36 en Kooij CV, Bredeweg 34, beiden in Gerbera's (Tweemanspolder), worden in het kader van de door de Provincie gewenste herstructurering en schaalvergroting samengevoegd tot 1 bedrijf: Gerbera United. D.e kassencomplexen zijn oorspronke lijk al rug aan rug gebouwd en kunnen eenvoudig bouwkundig en voor klimaatbeheersing met elkaar worden gekoppeld. Dit geldt niet voor de nu twee aparte verwerkingsruimten. Deze worden gesloopt en vervangen door 1 x nieuwbouw in één laag, die wat dichter op de Bredeweg komt (buiten bouwvlak van bestemmingsplan). Hiervoor is een aanvraag om een omgevingsvergunning ingediend. Portefeuillehouder: M. Bosman 10. B 99 Informatienota Concept ontwerpbestemmings- plan Oosteinde 85-87 te Moordrecht Voorafgaande aan de formele procedure van het bestem mingsplan, te weten de ter inzage legging van het ontwerp- bestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbestem- mingsplan ter inhoudelijke beoordeling en bespreking aan de commissie Ruimte voorgelegd. Portefeuillehouder: M. Bosman 11. Rv Financiering Zuidplaspolderontwikkeling Om de kosten van het project Zuidplaspolder op juiste wijze in de jaarrekening 2010 en de begroting 2011 te kunnen verantwoorden, dient een besluit te worden genomen inzake de hoogte en de dekking van de gemaakte/te maken kosten. Portefeuillehouder: H. van der Torn 12. Presentatie Hollandsche IJssel-projecten Door middel van deze presentatie wil het college de raads commissie informeren over de Hollandsche IJssel-projecten. Portefeuillehouder: H. van der Torn 13. Rondvraag 14. Sluiting Vergadering: Raadscommissie Bestuur, Financiën en Beheer Datum: 10 maart 2011 Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 - 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. Ingekomen stukken 5. a. Vaststelling adviezenlijst commissie BFB van 16 februari 2011 b. Actiepuntenlijst commissie BFB 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Informatienota Actieplan 'Veilig Thuis in Zuidpias' 2011-2012 Het Actieplan 'Veilig thuis in Zuidpias' 2011-2012 toont de uitwerking van de ambities ten aanzien van de aanpak van jeugdproblematiek, het terugdringen van onveiligheidsge voelens, versterking van de regierol en actievere communi catie in concrete activiteiten die in de Kadernota Integraal Veiligheidsbeleid gemeente Zuidpias worden bepleit. Het zijn kwesties waarop Zuidpias reageert en op wordt aangesproken, omdat zij van invloed zijn op de leefbaarheid en de veiligheid in de gemeente. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 9. Rv Keuzevarianten afvalbeleid 2012-2015 Bijgaand raadsvoorstel is een keuzedocument ten behoeve van het vaststellen van nieuw afvalbeleid per 1 januari 2012. Dit document volgt op een eerdere evaluatie en startnotitie en betreft de derde fase in het traject naar nieuw afval beleid. Op basis van dit document wordt u verzocht een keuze te maken over het toekomstig afvalbeleid voor Zuidpias. Het gekozen scenario wordt verder uitgewerkt in een definitief afvalbeleidsplan inclusief maatregelen ten aanzien van de overige recyclestromen. Op basis van dit plan kan de afvalstoffenverordening en afvalstoffenheffing voor 2012 e.v. worden uitgewerkt en vastgesteld. Portefeuillehouder: A. Hazelebach 10. Rv Inkopen Aanbesteden Voor het bewerkstelligen van een professionele en zorgvul dige wijze van inkopen en aanbesteden van werken, leveringen en diensten, waarbij de gemeente optreedt als een zakelijke, betrouwbare en integere partner, zijn spelregels nodig. Deze spelregels zijn gevat in de nota Inkopen Aanbestedingsbeleid. Portefeuillehouder: A. Hazelebach 11. Startnotitie Aanvullend openbaar vervoer tussen de dorpen In het coalitieakkoord is opgenomen dat er een onderzoek gedaan wordt naar het openbaar vervoer tussen de dorpen. Dit onderzoek bestaat uit een analyse van de huidige situatie, een behoeftenonderzoek en indien noodzakelijk en/of gewenst oplossingsrichtingen. Het onderzoek wordt in 2011 uitgevoerd. Aan de raad wordt gevraagd of hij nog suggesties heeft die meegenomen moeten worden in het onderzoek. Portefeuillehouder: A. Hazelebach 13. Sluiting ■nu uw—iiimi' 11 mui m minwr nimnwTiTnn'irim

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7