mml Zuidpias Vergunning aanvragen: makkelijker en sneller met de nieuwe omgevingsvergunning Inzameling snoeiafval in de gemeente Zuidpias VERVOLG RAADSINFORMATIE gemeente WEEK HARTVAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDI 2 MAART 2011 Wie wil bouwen of verbouwen of iets anders aan zijn omgeving wil veranderen heeft vaak een vergunning nodig. Bijvoorbeeld voor het bouwen of slopen van een woning, het kappen van een boom of het aanleggen van een inrit. Sinds 1 oktober 2010 kunt u veel van deze vergunningen in één keer, in één procedure aanvragen. Wabo loket In de centrale hal van het raadhuis is een aparte spreekkamer voor het Wabo loket ingericht. Dit loket is op werkdagen geopend van 9:00 uur tot 12:00 uur. Hier kunt u met al uw vragen die betrekking hebben op uw leef omgeving terecht. Daarnaast kunt u tussen 13.00 uur en 17.00 uur op afspraak langsko men. Wij streven ernaar uw vragen zoveel mogelijk direct te beantwoorden. Soms is dat niet mogelijk, dan spreken we met u af wan neer u wel antwoord krijgt. De afdeling Vergunningverlening en Handhaving is natuurlijk op werkdagen ook telefonisch te bereiken tussen 9:00 uur en 12:00 uur. U wordt via de telefoniste direct naar juiste plaats en de juiste medewerker) door verbonden. Tussen 12:00 uur en 15:00 uur kunt u uw vragen kwijt bij het telefonisch informa tiecentrum. Er wordt met u afgesproken wan neer u wordt teruggebeld. Tussen 15:00 uur en 17:00 uur kunt u uw boodschap inspreken, u wordt dan de volgende ochtend teruggebeld. Voorafgaand aan uw aanvraag omgevings vergunning: het vooroverleg Heeft u hulp nodig met de voorbereiding van uw aanvraag? Wij helpen u graag en bieden daarom vooroverleg om samen met u de aan vraag goed voor te bereiden. De medewer kers van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving kunnen u over alle mogelijkhe den en onmogelijkheden informeren, wat de afhandeling van uw aanvraag kan bevorderen. Wilt u meer weten over vooroverleg maak dan een afspraak met het secretariaat van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving. Telefoonnummer: (0180) 330 300. De stukken liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidplas.nl (klik op "Bestuur Organisatie" en daarna op "Vergaderschema en agenda's") Dialoog raadscommissies: Bij De Dialoog kunt u los van de agendapunten een onder werp presenteren en kunt u in gesprek treden met de commissieleden. Waarom De Dialoog? Met De Dialoog wil de gemeenteraad burgers uitnodigen om in gesprek te raken met de leden van raadscommissie. De Dialoog geeft de mogelijkheid om over bepaalde onderwer pen met commissieleden van gedachten te wisselen, voordat eventuele besluiten worden genomen. Indien u een onderwerp onder de aandacht van de commis sie wilt brengen meldt u uw onderwerp met een korte toelichting uiterlijk drie werkdagen voorafgaand aan de vergadering aan bij de griffie. De voorzitter bepaalt de volgorde van de onderwerpen voor De Dialoog en de spreektijd. Hij/zij kan het onderwerp eventueel doorschuiven naar een volgende vergadering. Ook bepaalt de voorzitter of uw onderwerp in aanmerking komt voor De Dialoog. Zie voortel.nr. onder kopje spreekrecht. de afvalbrengstations te voorko men, is er op de gemeentewerf in Nieuwerkerk en in Zevenhuizen een aparte groenplaats ingericht waar aanhangwagens kunnen worden geleegd. Op de gemeentewerf kan alleen snoeiafval worden aangeboden. Voor het aanbieden van al uw andere afval kunt u uiteraard op het afval- brengstation terecht. Om de wachttijd op het afvalbreng- station van Nieuwerkerk verder te verkorten worden er net als in het najaar van 2010 kraakperswagens ingezet. Wat kunt u aanbieden? Al uw tuinafval, zoals snoeiafval en bladeren, kunt u in de kraakpers- wagen kwijt. Materialen zoals hout, ijzer en kunststof uit de tuinen beho ren hier niet toe! U dient het groen dan ook zonder plastic zak af te leveren. Snoeiafval dat aangeboden wordt in kruiwagens, zakken e.d kan op aanwijzing van onze medewer ker in de kraakperswagen worden gegooid. Let op! Snoeiafval dat wordt aan geboden met een aanhangwagen kan worden doorgestuurd naar de gemeentewerf. Inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel kunnen klein snoeiafval, zoals takjes, onkruid en blad ook wekelijks aanbieden op de huisvuil- ophaaldag, mits dit wordt aange boden in de groene tuinafvalzak die verkrijgbaar is bij de supermarkten in Nieuwerkerk aan den IJssel. Data en locatie kraakperswagen: De kraakperswagen staat zaterdag 5-12-19-26 maart op de volgende plaatsen: 5 maart van 9:30 uur tot 12:00 uur Goudmos (nabij gymzaal). Van 13:30 uur tot 16:00 uur lersestraat (parkeerplaats zwembad). 12 maart van 9:30 uur tot 12:00 uur kruising van Heugtenlaan Bermweg (nabij kinderdagverblijf). Van 13:30 uur tot 16:00 uur Schoolstraat l nabij Vijverzicht). 19 maart van 9:30 uur tot 12:00 uur Goudmos (nabij gymzaal). Van 13:30 uur tot 16:00 uur lersestraat (parkeerplaats zwembad). 26 maart van 9:30 uur tot 12-:00 uur kruising van Heugtenlaan Bermweg (nabij kinderdagverblijf). Van 13:30 uur tot 16:00 uur Schoolstraat (nabij Vijverzicht). Op deze dagen kunt u op bovenstaande tijden met aanhangwagens terecht op de gemeentewerf aan de Eerste Tochtweg 9b (naast afvalbrengstation). Uiteraard kunt u ook uw snoeiafval aanbieden op het afvalbrengstation, deze is op werkdagen geopend van 12:00 uurtot 16:00 uuren op zaterdag van 10:00 uur tot 16:00 uur. Inwoners van Moordrecht kunnen hun groot snoeihout om de twee weken op zaterdag brengen bij Kraan groenvoorziening. De takken hoeven niet te worden ingekort, maar mogen niet dikker zijn dan 15 cm. Legitimatie blijft verplicht op de locaties en bij het afvalbreng station. Hier kan naar gevraagd worden! Spreekrecht raadscommissies: Na de opening van de bovengenoemde commissievergade ringen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan; benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dientdit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. nr. (0180) 330 313 (Josettè van Houwelingen) of via e-mail: griffieSzuidplas.nl. Snoeiafval kunt u het hele jaar door tijdens de openingstijden brengen bij de afvalbrengstations in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen. Om op zaterdagen tijdens het snoeiseizoen lange wachttijden op

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 8