(ronden Pollenel 2010 Martin Kortlever wil Mount Everest beklimmen Burgemeester Kats opent Lions Concert Er werd gebridged... Periodetitel Groeneweg 2 in Zuidplasderby winnaar Sprankelend aperitief Feestelijk vier gangen menu Palombini koffie 57,50 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 9 MAART 2011 11 "Ik hoop de vijfde Nederlander te worden die dit presteert" Voetbal Gouden Pollepelarrangement macht periodekampioen. Alle zeven wedstrijden werden gewonnen en tegen Moordrecht werd met een 4-2 overwinning de kroon op het werk gezet. Aanvoerder Mathijs Kortlever was met drie treffers de grote man terwijl Dennis van Vliet het vierde doelpunt voor zijn re kening nam. Het ultieme doel is echter om direct te promoveren en in die strijd is CKC de belangrijkste concurrent. Zevenhuizen - 'Martin Kortlever is sinds tien jaar een fervent liefhebber van de bergen. Vele bergen heeft hij al beklommen, maar hij heeft nog steeds een droom: de Mount Everest, gelegen in het Himalayagebergte, beklimmen. Om deze droom te realiseren heeft Kortlever In samenwerking met de NKBV, de Koninklijke Nederlandse Klim- en Bergsport Vereniging, een plan opgesteld. "In het voorjaar van 2014 moet het gaan gebeuren." Door Job van der Plicht Volgens Kortlever is de liefde voor de bergen ongeveer tien jaar gele den begonnen. "Als ik in de bergen ben, maakt dat iets in me los van vrijheid en uitdaging. Ik vind het heerlijk om zomers bergwande lingen te maken," aldus Kortlever. Kortlever legt uit wat voor uitda ging hij ziet in het behalen van de top van de Mount Everest: "Ik ben gewoon heel benieuwd wat mijn li chaam in die omstandigheden aan kan, ik wil graag de top halen, maar niet ten koste van alles. Ik wil wel veilig weer beneden komen Het hoge woord is eruit: veiligheid. Want dat het beklimmen van de hoogste berg van de wereld, 8848 meter hoog, niet zonder gevaren is, weet Kortlever ook. "Op de Mount Everest is zestig procent minder zuurstof dan op zeeniveau. Hierdoor handeltje lichaam veel minder snel. Ook kun je last krijgen van hoogte ziekte, waardoor je kunt stikken. Om de top van de Everest te bereiken, zal je eerst wat andere hoge ber gen moeten hebben beklommen," zo zegt Kortlever. "Daarom ga ik eerst in de zomer van 2012 de Mont Blanc beklimmen." De volgende stap die genomen zal worden is het beklimmen van de Aconcagua, in Argentinië. "De Acon cagua is de hoogste berg ter wereld buiten het Himalayagebergte," aldus Kortlever. "Het plan is om deze berg, 6962 meter hoog, in de periode van december 2012 tot februari 2013 te beklimmen." In het voorjaar van 2013 komt de Mount Everest opeens welheel dichtbij. Dan staat voor Kortlever namelijk de Gasherbrum II op het programma. Kortlever: "Omdat bo ven de achtduizend meter iedere honderd meter hoger veel zwaarder is, is het verstandig om een berg bo ven de achtduizend meter te heb ben beklommen." De Gasherbrum II, gelegen in het Himalayagebergte, is met 8035 meter hoog zo'n berg. In het voorjaar van 2014 moet het dan gaan gebeuren. "Dan wil ik de top van de Mount Everst bereiken," aldus Kortlever. "Op deze hoogte ben je volledig op jezelf aangewezen. Er kunnen geen helikopters vliegen om hulp te bieden." Om zijn plan te bekostigen, is Kort lever aangesloten bij Mountain Network. Dit is een organisatie die sponsors zoekt voor het beklim men van bergen. "Van het geld van de sponsors gaat een deel naar een goed doel en een deel naar het be kostigen van mijn plan. Hierdoor kan ik een goed doel steunen én mijn eigen doel realiseren." Kortlever wil de top van de Mount Everest behalen zonder het gebruik van zuurstofflessen. "Als me dat lukt, ben ik pas de vijfde Neder lander die dat presteert," aldus een strijdvaardige Kortlever. -■n|8ï A J*im Martin Kortlever op één van de bergen die hij beklommen heeft. Zevenhuizen - Het tweede elftal van Groeneweg werd met over- Petra Berger komt naar de Hervormde Kerk in Zevenhuizen. Zevenhuizen - Nadat burgemeester Kats vrijdag 18 maart overdag onder meer in Moerkapelle acte de présence gegeven heeft tijdens de vrijwilligers- actie 'NL-DOET', verzorgt hij diezelfde dag om 20.00 uur de opening van het Se Lions-Voorjaarsconcert. In feite is het Lionsconcert een verlengstuk van HL-DOET, omdat het gaat hier om een (Lions) vrijwilligersactie met fonds werving voor lokale en regionale goede doelen. Avondvullend programma Petra Berger en De Kleine Trompetter verzorgen tijdens het Lionsconcert een op elkaar afgestemd avondvul lend programma in de Hervormde Perk aan de Dorpsstraat. Petra Ber- 9er brengt onder meer nummers van Jar album 'Crystal' alsmede het bekende 'Stay with me till te mor- n9dat de inmiddels overleden Vicky Brown ooit zong onder bege- :i iding van Jan Vayne in diezelfde Hervormde Kerk. Dit nummer is ook beluisteren via www.fansitepe- traberger.nl. De kerk gaat om 19.00 UiJr open voor de concertbezoekers. opbrengst van het concert, dat Jor het overgrote deel te danken is aan de sponsors en adverteerders, wordt besteed aan zowel lokale als aan regionale goede doelen, waar over in het uitgebreide full colour- programmaboekje meer te lezen valt. De toegang bedraagt 15,- euro. In de voorkoop zijn nog kaarten ver krijgbaar bij Reisburo De Zwaluw aan de Dorpsstraat 149 te Zeven huizen en bij De Fotoboetiek aan de Dorpsstraat 28 te Moerkapelle. Voor meer informatie en reserveren: www.lions.nl/zevenhuizen, www.petraberger.nl, www.fansitepetraberger.nl, www.zuidplasactief.nl, zevenhuizen@lions.nl of 0180-631956. Zevenhuizen - Bij bridgeclub Zeven huizen werden vorige week de vierde zitting van de derde parenronde ge houden. In de A-lijn wonnen Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met 59.22%. Tweede werden Seia van der Berg en Frank Niewold met 59.17% en als derde eingiden Kees Mertens en Rennie Valentijn met 58.65%. In de B-lijn werden Anita Fraters en Annie van Oostrom eerste met 59.52%, gevolgd door Fenna en Pieter van der Lely met 56.25% en Gerard van der Horst en Rob Poorter met 55.95%. Nelly Buijing en Truus van Kasteel eindigden bovenaan in de C-lijn met 58.68%, op de tweede plaats kwa men Bertha Bos en John van Straten met 55.56% en derde werden Loes Bantje en Mathilde de Kroes met 53.82%. RESTAURANT (vooraf reserveren) Limaweg 54 2743 CD Waddinxveen Tel 0182 61 66 95 Fax 0182 63 09 55 Email info@bibclot.info Web www.bibelot.info

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11