Fiets v/d week Qwieke training Renovatie Ambonwijk kan beginnen Zoektocht naar mogelijkheden subsidie zwembad De Meander in de problemen Angst voor geluidhinder toekomstige bewoners Ver Hitland 319,= 24HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 MAART 2011 wil dit voorstel dan ook ten zeerste ontraden." Jan Hordijk (WD) reageerde met een: "Ik kan me voorstellen dat het ontraden wordt want er worden paaltjes geplaatst terwijl iedereen liever meer ruimte heeft. Het kan best zijn dat het beneden de boek waarde uitkomt, maar ik denk dat dat gegarandeerd gebeurt." Bosman meldde overigens dat het college 'met de turbo aan' alle mo gelijkheden onderzoekt naar het verkopen of op een andere manier afstoten van de woningen. "Na de zomer komen wij met de resulta ten." Uiteindelijk trokken Trots en WD het amendement in na de belofte van Bosman haast te maken met het onderzoek. Moordrecht - De renovatie van de woningen in de Ambonwijk kan van start gaan. De gemeenteraad ging dinsdag 1 maart akkoord met het hiervoor be nodigde krediet van 6,9 miljoen euro. Het is de bedoeling om in juni van dit jaar te beginnen met het onderhoud en dit uiterlijk december 2012 af te ron den, termijnen verbinden." Aart Slobbe (PvdA): "U legt eigenlijk een blanco cheque neer." Rik van Woudenberg (D66) zag wel iets in het amendement, maar de termijn van december was hem te strak. "Kunnen we niet afspreken dat we de woningen binnen deze collegeperiode verkopen?" Door Marianne Vermaat Voorafgaand aan de unanieme in stemming was een verhitte discus sie over het amendement van Trots op Nederland om de woningen zo snel mogelijk - met een uiterlijke datum van december 2011 - te ver kopen aan de hoogste bieder. Het voorstel van Ferry van Wijnen (Trots) kon rekenen op de steun van de WD, maar andere politieke partijen bewaarden afstand. "De gemeente moet de huid duur verko pen", was de mening van Maarten van der Linden (ChristenUnie/SGP). "Laten we de verkoop dus niet aan Ontraden Wethouder Rinus Bosman meende dat er een risico kleeft aan een der gelijke taakstelling. "Als we het doen zoals nu wordt aangegeven dan kan het zijn dat de hoogste bieder een bedrag biedt dat niet eens in de buurt komt van de boekwaarde. Ik Zuidpias - Het college van burgemeester en wethouder is flink in training om zo qwiek mogelijk de Week van de Springlevende Dorpen in te gaan. Zevenhuizen - Op allerlei manieren wordt gezocht om toch te zorgen voor subsidie voor zwembad De Koornmolen. Dat werd duidelijk tijdens de com missie maatschappelijke ontwikkeling op maandag 7 maart. Inspreker die avond was Janet de Graaf, een van de vier initiatiefne mers die zich inzet om alles op al les te zetten om toch gelden los te peuteren bij de gemeente Zuidpias. Zij sprak daarbij met name over het belang van zwemles, zwemmen voor ouderen, zwangere vrouwen en kinderen in het speciaal onderwijs. "Zwemmen voor zwangere vrouwen en kinderen in het speciaal onder wijs zijn activiteiten die nergens an ders in Zuidpias plaatsvinden", sprak De Graaf. Een mogelijkheid die de inspreker opperde was om de tarieven van de drie zwembaden in de gemeente ge lijk te trekken - de tarieven van De Koornmolen liggen hoger omdat het geen subsidie ontvangt - en deze extra opbrengsten in het Zevenhui- zense bad te investeren. Voorts stel de zij de vraag of ook overwogen is om anders het bad in Moordrecht af te laten vallen. Wethouder Jan Ver beek bleef echter bij.zijn standpunt dat De Koornmolen geen gemeente lijke gelden ontvangt omdat het een private onderneming betreft. Ook het plan van De Graaf om de OZB van het park als verkapte subsidie te innen vond geen gehoor bij de wet houder. De suggestie van Mogens Domela Nieuwenhuis Nijegaard om bepaal de private ondernemingen deels te subsidiëren, 'enkel het deel dat van belang is voor een vitaal dorp' kon ook niet zorgen voor steun vanuit het college. Verbeek: "Als wij de problemen van De Koornmolen nu op ons nemen - want het lijdt fors verlies - dan nemen we er een pro bleem bij en op deze manier zetten we de deur ook nog eens open voor andere private ondernemingen. Wij hebben in ons subsidiebeleid opge nomen dat ondernemingen met een winstoogmerk niet in aanmerking komen. Het lijkt een verschraling maar het heeft te maken met de mogelijkheden en de noodzaak die er zijn. Als er ergens opeens 80.000 of 100.000 euro bij moet, moeten we het beleid opnieuw vaststel len. Deze wethouder is niet tegen dit zwembad. Als u het anders wilt, moet u aangeven waar het geld vandaan moet komen." Verbeek meldde voorts dat er on derzoek was gedaan en de kinde ren die nu zwemmen in Zevenhui zen kunnen worden opgevangen in de zwembaden in Nieuwerkerk en Moordrecht. Joop Huson (D66) zei dat dit niet klopte. "De rekensom klopt niet." Huson wilde verder weten dat als het zo was dat als zwembad De Koornmolen in een stichting wordt ondergebracht of het dan na een jaar wel in aanmerking kan komen voor subsidie. De wethouder meen de dat vraagtekens moeten worden gezet bij deze constructie. "Want blijft het dan niet onderdeel van de private onderneming? Maar als een vereniging of instelling voldoet aan de voorwaarden zoals wij die be schreven hebben, dan kan deze in aanmerking komen voor subsidie. Het blijft de vraag of een stichting die gelieerd blijft aan een groter ge heel voldoet aan onze criteria." De vier initiatiefnemers hebben de afgelopen week 2800 handte keningen verzameld voor behoud van zwembad De Koornmolen. Het gaat om gebruikers van het bad, huisartsen, fysiotherapeuten en inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle die hun steun heb ben betuigd. Wethouder Verbeek sprak zijn bewondering uit voor het aantal handtekeningen dat was opgehaald. "En ook respect dat met een aantal mensen de handschoen is opgepakt om wat aan het probleem te doen." Inspreker Janet de Graaf meldde dat als er een stichting zou komen, deze niets te maken zou hebben met de onderneming. Jos Beekman- Mansvelt opperde daarop de vier initiatiefnemers een vereniging op te laten richten en subsidie aan te vragen. Zuidpias -De gemeenteraad heeft haar angst uitgesproken voor geluidhin der voor toekomstige bewoners van Zelling Ver Hitland en het beroep dat door een huidige omwonende is beloofd. Toch stemde de raad - op de SP na - dinsdag 1 maart in met het bestemmingsplan tussen de Groenendijk en Hollandsche IJssel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Zorgbeheer De Zellingen, waaronder het Nieuwerkerkse zorgcentrum De Meander en een thuiszorgorganisa tie vallen, zit in financiële problemen. Bestuursvoorzitter van de Stichting mevrouw van Wijngaarden beves tigde zaterdag 5 maart in een uitzen ding van Omroep Zuidpias dat er pro blemen zijn, voornamelijk ontstaan doordat de organisatie lagere vergoe dingen krijgt. Wethouder Jan Verbeek gaf tijdens de commissievergadering van maandag 7 maart uitleg. Verbeek heeft maandag 7 maart tele fonisch contact gehad met Van Wijn gaarden en maakte zowel haar als de commissie duidelijk dat de problemen van de Stichting niet op het bordje van de gemeente Zuidpias thuisho ren. "De gemeente Zuidpias heeft haar subsidie niet afgebouwd en de prijs die wij voor huishoudelijke hulp betalen is niet te laag. Deze Is juist omhoog gegaan na de laatste aanbe stedingsronde waarop de organisaties overigens bewust hebben ingeschre ven", verzekerde Verbeek de commis sie. "Wij zijn het met elkaar eens dat we niet over elkaar maar met elkaar moeten praten." Met de Stichting is inmiddels een afspraak gemaakt om verder te praten. Op de vraag van John Ooms (Trots) of gecontroleerd wordt waaraan de door de gemeente Zuid- plas gegeven subsidie wordt besteed had Verbeek een duidelijk antwoord. "Dat is goed geregeld, de gemeente ontvangt elk jaar een uitgebreid ver slag met een keurige verantwoording. Het verslag over 2010 komt eraan en tijdens het gesprek zal de Stichting aangeven wat in 2011 met de subsidie wordt gedaan." Door Marianne Vermaat Het betoog van de omwonende, de heer Rijntjes, tijdens de commissie ruimte op dinsdag 15 februari was voor sommige raadsleden zorgelijk. "Hij heeft gezegd in hoger beroep te gaan en ik denk dat hij dat ook zal doen. Maar als het bestemmingsplan bij de rechter terechtkomt, moet het goed zijn. En het is een risico dat een bedrijf dicht op de woningen komt te staan. Ik stem in met de plannen maar heb twijfel of het standhoudt bij een hoger beroep", aldus Rik van Wou denberg (D66). Ginus Aalderink (WD) meende dat het betoog van Rijntjes voornamelijk emotioneel was en hij weinig feiten had gehoord. "Het is een langlopend project en er is ongetwijfeld een en ander misgegaan. Maar ik denk dat de emoties in een grijs verleden liggen." Geluidsoverlast Een ander punt was het bedrijf en de geluidhinder die kan ontstaan vanuit het bedrijf Capelse Streekbouw voor de toekomstige bewoners van Zelling Ver Hitland. "We hebben stukken grond en plem pen het vol tot aan de randen. Ter wijl daar bedrijven zitten", reageerde Ed Diersmann (PvdA). "Als gemeente moeten we daarvoor uitkijken en rekening houden met de bedrijven. Want nu moeten er muren tegen ge luidshinder worden neergezet. Laten we in het vervolg rekening houden met dergelijke zaken en niet tot aan de randen volbouwen." Op de Zelling moeten 35 woningen komen en een appartementencom plex van maximaal twaalf meter hoog. Wethouder Henk van der Torn be greep de zorgen vanuit de raad, maar had die zelf niet. "Nu is de kans om met subsidie van het project Hol landsche IJssel iets neer te zetten wat mooier is dan het verrommelde gebiedje dat het nu is. Het moet echter wel sluitend zijn", was de ver klaring voor het aantal woningen en appartementencomplex. Voorts denkt Van der Torn de eventu ele geluidhinder te hebben opgelost. "En als het niet goed is, dan vind ik dat vervelend voor Capelse Streek bouw. Want als het de geluidhinder niet binnen de perken kan houden met de opgelegde maatregelen, dan heeft hij een probleem. Maar begrijp me niet verkeerd: ik gun het het be drijf wel dat het zijn werk kan uit oefenen. We blijven dan ook altijd in gesprek met elkaar." De SP kon niet instemmen met het bestemmingsplan Zelling Ver Hit land, omdat de partij vindt dat het een groene omgeving moet zijn en een appartementencomplex er niet thuishoort. Dorpsstraat 103 -Tel: 0180-634788 Van 399,= voor Batavus old Dutch 24 inch zilversmoke

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 24